Posnania

19.05.2017

Arrasy wawelskie w Poznaniu. Posnania zaprasza na niezwykły pokaz

Podczas tegorocznej Nocy Muzeów 20 maja w Poznaniu odbędzie się wyjątkowy pokaz multimedialny „Arrasy wawelskie” przedstawiający losy zaginionych w czasie II wojny światowej wawelskich arrasów. Pokaz odbędzie się w ramach projektu Muzeum Utracone, którego partnerem została Posnania.

Muzeum Utracone to multimedialny, kulturalny, a zarazem edukacyjny projekt, który wspiera działania w popularyzowaniu wiedzy o utraconych dziełach w Polsce. W wirtualnym muzeum można zobaczyć archiwalia i fotografie dzieł, które zostały zaginione głównie podczas II wojny światowej.

W ramach tegorocznej Nocy Muzeów, w Bramie Poznania odbędzie się pokaz multimedialny przybliżający historię wawelskich arrasów. Od 21:30 do 2:00 będzie można poznać losy jednych z najbardziej wyjątkowych dzieł wśród polskich zbiorów. Dodatkowo część dzieł będzie można zobaczyć na nośnikach digitalowych w Posnanii, która została partnerem projektu. – Taka forma prezentacji pozwoli przedstawić historię arrasów w sposób nowoczesny i zrozumiały dla wszystkich odbiorców, w szczególności dla młodych ludzi, którzy odwiedzają Posnanię – mówi Agnieszka Juszkis, dyrektor marketingu Posnanii. ­– Od samego początku budujemy naszą ofertę w oparciu o ciekawe aktywności, które są odpowiedzią na potrzeby mieszkańców miasta – dodaje.

Organizatorami projektu są Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR, Fundacja Ad Artis, NIMOZ oraz MKiDN. Projekt pod honorowym patronatem prof. dr. hab. Piotra Glińskiego, Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Kontakt dla mediów:

Filip Gruszczyński

Rzecznik Prasowy

Posnania

#all about lifestyle

email: filip.gruszczynski@v5group.pl

tel. +48 519 842 330

 

O Posnanii

Posnania to nowoczesne miejsce, które łączy funkcje zakupowe, usługowe, rekreacyjne i rozrywkowe. Szeroka oferta prezentowana na 100 tys. m2 nowoczesnej powierzchni obejmuje 300 marek lokalnych i globalnych, w tym modę, usługi, restauracje i kawiarnie, multiplex, klub bilardowy i kręgielnię, fitness z basenem oraz place zabaw dla dzieci.

#all about lifestyle podkreśla unikatowy charakter Posnanii jako miejsca stawiającego na lifestyle, w którym można spędzić swój wolny czas, popracować czy poznać najnowsze trendy w modzie i kulturze.

Posnanię wyróżnia nowoczesna architektura, design oraz instalacje artystyczne, ponadstandardowa obsługa klientów oraz usługi oparte na technologiach i multimediach, które razem składają się na unikalny „customer experience”. 

Posnania została nagrodzona w międzynarodowym konkursie European Property Awards 2015 w kategorii Retail Development of the Year, w konkursie CIJ Awards 2016 w kategorii Best Retail Development & Developer of the Year oraz w CEE Investment & Green Building Awards 2016 w kategorii Retail Project of the Year. Ostatnią nagrodą jest tytuł zwycięzcy w kategorii Retail Project of the Year przyznany przez jury konkursu CEE Retail Awards 2016.

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności