Posnania

14.04.2016

Baletnice i światowej sławy fotograf na budowie Posnanii

Kilkaset zdjęć, dziesięć planów zdjęciowych, trzy baletnice i wyjątkowe stylizacje – tak wyglądała sesja zdjęciowa autorstwa Szymona Brodziaka na terenie budowy Posnanii.  Efekty pracy fotografa będzie można podziwiać na wernisażu, na kilka tygodni przed otwarciem Centrum. Wystawa zdjęć zostanie zaprezentowana na alei łączącej rondo Rataje z Posnanią.

Przez cały weekend na budowie Posnanii odbywała się sesja zdjęciowa z udziałem absolwentek Poznańskiej Szkoły Baletowej, które pozowały na tle surowych, niewykończonych jeszcze przestrzeni powstającego Centrum. Autorem zdjęć jest Szymon Brodziak – światowej sławy fotograf pochodzący z Poznania, specjalizujący się w niekonwencjonalnych czarno-białych kampaniach reklamowych. Brodziak jest też najmłodszym fotografem, którego zdjęcia zostały zaprezentowane w prestiżowym Muzeum Fotografii - Fundacji Helmuta Newtona w Berlinie.

Nietypowy mariaż

Na zdjęciach będzie można zobaczyć połączenie delikatności i piękna baletnic z ascetycznym charakterem trwającej jeszcze budowy: surowe ściany, rusztowania, niewykończone przestrzenie. Na potrzeby sesji wybrano dziesięć planów zdjęciowych, wewnątrz i na zewnątrz budynku, które stanowiły tło zdjęć. - Zawsze chciałem zrealizować sesję zdjęciową z baletnicami, która pokazałaby połączenie subtelności z wielkim rozmachem. Okazją do tego była Posnania – ogromna przestrzeń, a zarazem miejsce, które chce być blisko ludzi i dla ludzi  - mówi Szymon Brodziak, autor zdjęć. – Do projektu zaprosiłem tancerki z Poznańskiej Szkoły Baletowej, na co dzień związane z naszym miastem, które pozowały na tle monumentalnej scenerii wielkiej budowy – dodaje.

Lifestylowa Posnania

Sesja zdjęciowa to kolejne działanie Posnanii, które pozycjonuje Centrum jako miejsce stawiające na lifestyle i design. Stutrzydziestometrowa aleja łącząca Posnanię z rondem Rataje będzie miejscem ekspozycji sztuki – trzydziestometrową powierzchnią wystawienniczą, miejscem otwartym dla każdego, umożliwiającym bezpośredni kontakt artystów i widzów w przestrzeni publicznej.  Poza ciekawą i nowoczesną architekturą, a także miejscami do wypoczynku, ustawiony zostanie mebel „Scena Posnania”, autorstwa Doroty Koziary i Tomasza Augustyniaka. Będzie on miejscem zachęcającym do spędzania czasu i wypoczynku, łączącym w sobie funkcje użytkowe i estetyczne.

Oprócz mebla i przestrzeni wystawienniczej, dopełnieniem promenady i placu przed głównym wejściem do Posnanii będą nowoczesne punkty gastronomiczne – wolnostojące food tracki z jednej strony, a z drugiej położone na parterze Posnanii polskie i międzynarodowe restauracje i kawiarnie z wejściami z poziomu placu, ogródkami letnimi i zimowymi, a przede wszystkim różnorodnym menu. Powyżej na pierwszym piętrze znajdzie się przestronne i ciekawie zaaranżowane miejsce ze stolikami na 700 miejsc i tarasem widokowym na sąsiadujący plac.

Kontakt dla mediów:

 

Filip Gruszczyński

rzecznik prasowy

Centrum Posnania

email: filip.gruszczynski@v5group.pl

mobile: +48 519 842 330

 

O Posnanii

Posnania to centrum handlowo-lifestylowe i największa inwestycja handlowa realizowana obecnie w Polsce i Europie Środkowej o wartości 1,2 mld zł. Jesienią 2016 r., na 100 tys. m2 nowoczesnej powierzchni handlowej kompleksową ofertę zaprezentuje 300 lokalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych marek, w tym 40 wielko i średnio powierzchniowych sklepów, 220 butików, 40 restauracji i kawiarni.

Posnanię wyróżni również ponadstandardowa obsługa klienta i liczne usługi oparte na nowych technologiach. Posnania jest pierwszym obiektem handlowym na świecie zaprezentowanym w technologii wirtualnej rzeczywistości (virtual reality).

Posnania posiada również prestiżowy certyfikat BREEAM Interim z oceną ,,very good”, świadczący o energooszczędności obiektu i dbałości o środowisko. Budowie obiektu towarzyszy modernizacja okolicznych ulic. Koszt inwestycji w rozwój infrastruktury drogowej i uzbrojenie niezagospodarowanego dotąd terenu o powierzchni 60 hektarów sięgnie ponad 80 mln zł.

We wrześniu br. Posnania została uznana za jedną z najlepszych inwestycji handlowych w Europie i otrzymała prestiżową rekomendację organizatorów tegorocznej edycji konkursu „The European Property Awards” odbywającego się w Londynie.

Szymon Brodziak

"Jesteś tym, co widzisz" - twierdzi Szymon Brodziak, urodzony w 1979 r w Poznaniu, słynący z niebanalnych, często kontrowersyjnych czarno-białych kampanii reklamowych. Pierwszy Polak i najmłodszy fotograf, którego prace zostały wystawione w Muzeum Fotografii - Fundacji Helmuta Newtona w Berlinie.

Z wykształcenia ekonomista - z pasji fotograf. Porzucił rodzinny interes, aby asystować przy sesjach mody i kampaniach wizerunkowych, które dziś są głównym polem jego działalności. Od 2006 roku otrzymał liczne międzynarodowe nagrody na konkursach fotograficznych w Stanach Zjednoczonych i w Europie - w tym 3 złote medale na Prix de la Photographie Paris 2012 - zarówno za kampanie reklamowe, jak i projekty autorskie. Brodziak został wyróżniony nagrodą Johnnie Walker Keep Walking Award za ciągłe urzeczywistnianie swoich marzeń oraz pasję wyznaczania nowych ścieżek w poszukiwaniu piękna. W 2013, podczas Festiwalu Filmowego w Cannes, jury FashionTV Photographers Awards uznało go za najlepszego na świecie fotografa czarno-białych kampanii reklamowych. 

Pierwszy album fotograficzny Szymona "Brodziak ONE" miał swoją oficjalną premierę w Rzymie pod koniec 2014 roku. Zawiera on ponad 300 monochromatycznych zdjęć podsumowujących ostatnie 10 lat zawodowej działalności fotografa. Od 2013, Brodziak prowadzi również swoją autorską galerię fotografii w Poznaniu.

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności