Tubądzin

09.07.2019

Ceramika Tubądzin partnerem Pomarańczowego Dnia Sportu

Tubądzin od wielu lat wspiera regionalne wydarzenia. Pomarańczowy Dzień Sportu to impreza na którą wielu miłośników sportu, nie tylko z Sieradza, czeka cały rok. Jej początki sięgają 1954 r.

Organizatorem Pomarańczowego Dnia Sportu jest od 6 lat Stowarzyszenie Rajsport Active. Wtedy właśnie po raz pierwszy reaktywował on Maraton Pływacki Między Mostami Rzeki Warty, którego początki sięgają 1954r. Organizatorzy postanowili dodać do niego także inne dyscypliny oraz zaprosić do udziału wszystkich sieradzan, bez względu na wiek i osiągnięcia sportowe. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję wziąć udział w biegu przełajowym na 5 km, marszu nordic walking i biegu rodzinnym.

Pomarańczowy Dzień Sportu wsparło Ministerstwo Sportu i Turystyki, a złotym sponsorem wydarzenia została Ceramika Tubądzin. Wśród 270 biegaczy znaleźli się także jej pracownicy. To jedna z nielicznych imprez gdzie ważny jest każdy zawodnik, od dzieci po seniorów. Aż miło patrzeć na całe rodziny wspierające się, kibicujące sobie nawzajem. Jeżdżę na biegi po całej Polsce od 3 lat i mało jest imprez otwartych na wszystkie pokolenia, podczas których ludzie są tak uśmiechnięci i czuje się tak pozytywny przyjazny klimat – komentuje wydarzenie Magdalena Leśniczak - specjalista ds. obsługi klienta detalicznego w firmie Tubądzin.

W biegu wzięli udział także Ireneusz Jaranowski – formowacz wyrobów ceramicznych oraz Monika Przybyłek - technolog w Ceramice Tubądzin. A w marszu Nordic Walking firmę reprezentowała Joanna Chlebicz - specjalista ds. planowania i raportowania produkcji, która zmierzyła się z 80 innymi „kijkarzami”. Z kolei 130 dzieci z rodzicami wzięło udział w biegu rodzinnym. Imprezie towarzyszyły Aktywne i Zdrowe Pikniki Sportowe, a nad Wartę przybyło w sumie ponad 700 osób.

Oprócz zmagań sportowych poznawali oni także tajniki różnych dyscyplin sportowych pod okiem mistrzów, mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności jako kierowcy, przy użyciu symulatora dachowania oraz zbadać wzrok. Na dzieci czekała moc atrakcji od bungee po zajęcia z robotyki.

„Pomarańczowy Dzień Sportu ukierunkowany jest na kształtowanie więzi międzypokoleniowej, której spoiwem ma być sport i zdrowy tryb życia – chcemy aby rodzice, dziadkowie poprzez czynny przykład wpajali dzieciom miłość do sportu i zachęcali do czynnego spędzania czasu.

Honorowymi patronatami imprezę objęli Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber oraz Prezydent Miasta Sieradz Paweł Osiewała.

 

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 35 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty irozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120x240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2018 firma sprzedawała swoje produkty do 40 krajów.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in.   Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowe konkursy dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne. 

 

Kontakt dla mediów:

Agata Grenda

rzeczniczka prasowa Grupy Tubądzin

tel. kom. + 48 608 558 405

agata.grenda@tubadzin.pl

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności