Komputronik

01.04.2020

Co Polacy kupują w Internecie w czasie pandemii?

Drukarki i papier do drukarki, klawiatury, myszki i słuchawki – to najczęściej kupowane sprzęty w ostatnich dniach przez Polaków w sieci. Pandemia koronawirusa spowodowała, że coraz więcej osób musi zorganizować swoje home office.

Zamknięte galerie handlowe, salony fryzjerskie i kosmetyczne, ograniczone godziny otwarcia sklepów spożywczych, marketów remontowo-budowlanych i przede wszystkim oddelegowanie większości pracowników branży usługowej do pracy zdalnej spowodowały zmiany w nawykach konsumenckich Polaków.

Prawdziwe oblężenie od kilkunastu dni przeżywają sklepy spożywcze, drogerie i apteki, w których można zrobić zakupy pierwszej potrzeby oraz kupić leki. Z powodu zamknięcia szkół od kilkunastu dni dzieci i młodzież uczą się zdalnie, a w ostatnich dniach nauczyciele zaczęli prowadzić lekcje online. Te zmiany spowodowały, że Polacy masowo ruszyli na zakupy online by wyposażyć się w niezbędny sprzęt do pracy i nauki zdalnej.

Jak wynika z danych Komputronik w ostatnich dniach ruch w sklepie internetowym zwiększył się o kilkadziesiąt procent. Największy wzrost generują mieszkańcy dużych aglomeracji: Rzeszów +111%, Lublin +86%, Gdańska +79%, Szczecin i Bydgoszcz +78%, Łódź +65%. Czego szukają?

W ostatnich dniach odnotowujemy ogromne wzrosty w liczbie klientów i sesji na naszym sklepie internetowym. Konsumenci kupują przede wszystkim papier i tonery do drukarek, drukarki, a także sprzęt do pracy zdalnej, czyli laptopy, słuchawki z mikrofonem, myszki, klawiatury, komputery stacjonarne, a także dyski SSD i HDD.  W każdej z tych kategorii notujemy spore wzrosty sprzedaży. Klienci chętnie korzystają także z zakupów na raty i odroczonych płatności - mówi Karol Tokarski, dyrektor e-commerce w Komputronik

Co ciekawe, Polacy chętniej kupują także ekspresy do kawy, termometry bezdotykowe, butelki i dzbanki filtrujące wodę, a także sprzęt AGD do sprzątania, gry i akcesoria do konsol. Jak zapewnia firma, wszystkie zamówienia realizowane są na bieżąco i bez opóźnień.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów Komputronik przygotował specjalne pasaże Praca Zdalna, Najlepiej w Domu oraz Rozegraj To Po Swojemu, w których można znaleźć niezbędny sprzęt. Dodatkowo klienci Komputronik mogą skorzystać z przygotowanych poradników ułatwiających wybór sprzętu, np.: Jaki wzmacniacz sygnału WiFi? Jak wybrać repeater WiFi? lub Jaki wypiekacz do chleba? Jak wybrać maszynę do pieczenia chleba? oraz nawet z 30 rat oraz odroczenia pierwszej płatności o trzy miesiące. Promocyjna oferta ratalna trwa do 12 kwietnia.

Dla tych, którzy troszczą się o starszych

Seniorzy i osoby starsze to jedna z najbardziej zagrożonych grup społecznych. Z myślą o nich Komputronik przygotował specjalny pasaż Wszystko Dla Seniora, w którym można znaleźć łatwe w obsłudze smartfony, laptopy w przystępnych cenach czy sprzęt AGD, w tym urządzenia do pielęgnacji oraz ekspresy do kawy.

Komputronik pracuje także nad uruchomieniem pakietu usług dodatkowych dla swoich klientów o czym będzie na bieżąco komunikował.

 

Kontakt dla mediów:

Filip Gruszczyński

PR Manager

email: filip.gruszczynski@komputronik.pl

tel. +48 519 842 330

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności