Tubądzin

13.03.2020

Cztery Perły Ceramiki 2019 dla Grupy Tubądzin

Kolekcja Cielo e Terra by Dorota Koziara nagrodzona została tytułem Perła Ceramiki Dystrybutorów 2019 oraz Perła Ceramiki UE 2019. To drugie wyróżnienie otrzymały także kolekcje autorstwa Macieja Zienia – Grand Beauty i Scoria.

10 marca br., w Warszawskim Domu Technika NOT odbyła się uroczysta Gala Laureatów konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2019, który organizowany jest od 2004 r. przez kwartalnik „Wokół Płytek Ceramicznych”, a od 2012 r. wspólnie z  firmą CAD Projekt K&A. Celem konkursu jest promocja dostępnych na polskim rynku płytek ceramicznych wyróżniających się wzornictwem oraz innowacyjnością i bardzo dobrą jakością.

Tegoroczna, szesnasta edycja konkursu odbyła się pod patronatem Stowarzyszenia Architektów Polskich. W wydarzeniu wzięło udział wielu przedstawicieli branży naukowej, budowlanej, architektonicznej i ceramicznej. Perły Ceramiki UE 2019 i Perły Ceramiki Dystrybutorów 2019 wręczali - Magdalena Kaliszuk-Barańska, przewodniczącajury konkursuiBohdan Lisowski, Prezes SARP (na zdjęciu pierwsi z lewej).

Nagrodzone kolekcje są efektem współpracy Grupy Tubądzin z wybitnymi projektantami, na którą to współpracę firma stawia już od wielu lat.

Kolekcja Cielo e Terra by Dorota Koziara inspirowana jest kolorami Polski. Składa się z dziewięciu barwionych w masie płyt o modularnych formatach (największy -240 cm x 120 cm). Jest produkowana w dwóch grubościach: 6 mm i 10 mm. Dzięki temu, że opiera się na module, pozwala architektom na szerokie wykorzystanie jednej płyty lub łączenie w całość różnych formatów. Charakterystyczne dla tej kolekcji barwienie w masie gwarantuje wysokie parametry techniczne, przez co kolekcja nadaje się znakomicie zarówno do projektów przestrzeni publicznych, jak i na elewacje.

Od początku wprowadzenia na rynek cieszy się niezwykłym powodzeniem klientów, jest także nieustannie doceniana przez branże, czego efektem są kolejne wyróżnienia i nagrody. W tym roku, na targach 4 Design Days premierę miały mozaiki towarzyszące kolekcji, dostępne na zamówienie w kolorach i o parametrach płytek bazowych. Mozaiki są w bardzo modnym kształcie gorsecików.

Wielkoformatowa linia Grand Beauty, to kreacja Macieja Zienia w której skład wchodzą kolekcje Scoglio Grigio, Amber Vein, Black Pulpis, Gray Pulpis, Duke Stone, Specchio Carrara i Terrazzo. Wszystkie one odwołują się do europejskiej tradycji kamieniarskiej i eksponują naturalną estetykę surowca. Skupiając się na ponadczasowym pięknie i elegancji kamienia wpisują się w najnowsze trendy, w tym dbania o środowisko (idealnie odwzorowują strukturę najszlachetniejszych kamieni).

Charakterystyczne dla kolekcji Scoglio Grigio, mocne, kamienne desenie, to propozycja dla osób, ceniących bezkompromisowe i surowe wnętrza w stonowanych szarościach.

Kolekcja Duke Stone, podkreślająca ekskluzywność i głębię marmuru Emperador, sprawdzi się doskonale w dostojnych i klasycznych przestrzeniach. Natomiast płytki ceramiczne z kolekcji Terrazzo, ukazujące wyjątkową fakturę i wzór lastryko, pozwolą stworzyć nowoczesne i modne aranżacje.

Do ekskluzywnej elegancji czarnego marmuru nawiązuje kolekcja Amber Vein, dostępna w barwach nasyconej czerni, którą dynamizują bursztynowe, nieregularne żyłki. Płyty charakteryzują się niezwykłą głębią barw, uwydatnioną dzięki polerowanej, błyszczącej powierzchni.

I wreszcie Black Pulpis oraz Grey Pulpis - dwa warianty kolorystyczne kolekcji płyt o marmurowej powierzchni zdobionych białymi żyłkami. Podczas gdy pierwsza z kolekcji dostępna jest w wersji polerowanej wykończenia, druga - utrzymana w szarych barwach linia Grey Pulpis dostępna jest także unikatowym wykończeniu satynowym. Stonowane barwy tej kreacji pozwalają osiągnąć surowy i majestatyczny efekt w aranżacji wnętrza.

Wymienione kolekcje dostępne są w formatach od 120 × 240 cm 60 x 60 cm. Sprawdzą się idealnie w minimalistycznych, surowych wnętrzach, dodając im wyjątkowości, ekskluzywności i szlachetnej elegancji.

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 35 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty irozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120x240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2019 firma sprzedawała swoje produkty do 50 krajów.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowe konkursy dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne. 

Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.

 

Kontakt dla mediów:

Agata Grenda

rzeczniczka prasowa Grupy Tubądzin

tel. kom. + 48 608 558 405

agata.grenda@tubadzin.pl

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności