Grecos

12.06.2018

Drugie bogatsze wydanie bestsellera – przewodnika po ziemi Greków

„Grecja po mojemu” Marcina Pietrzyka to niezastąpiona pozycja dla nowych i stałych fanów wielkich greckich wakacji. Po sukcesie sprzedażowym pierwszej edycji książki, wydawnictwo i autor postanowili opublikować pozycję ponownie, lecz w rozszerzonej wersji. Polak z uprawnieniami greckiego przewodnika wzbogacił pełen wiedzy i anegdot tytuł o liczne zdjęcia, a książka zawiera także opisy z tytułowej „Grecji po mojemu” – objazdowej wycieczki, której program stworzył Marcin Pietrzyk.

„Marcin Pietrzyk nie udaje Greka, on nim jest. I o Grecji wie wszystko” – zachęca do lektury Dorota Wellman, dziennikarka, która Grecję odkrywa właśnie dzięki Pietrzykowi. Drugie wydanie „Grecji po mojemu – przewodnika dla grekomaniaków” zwraca na siebie uwagę już okładką – niebieską nie tylko od nieba nad Grecją. Żywe kolory na zewnątrz zapowiadają żywy język w środku. Marcin Pietrzyk ze swadą przybliża uroki, prezentuje zwyczaje i ostrzega przed tym, co w Grecji może zaskoczyć, choć – zdaniem autora – czasem warto się jednak dać zaskoczyć.

-Grecja nie przypadkiem od lat jest krajem najczęściej odwiedzanym latem przez Polaków – zauważa autor przewodnika – Zatracić można się już w samych ciepłych i pięknych morzach, a co dopiero w tej obfitości śladów historii, uroków przyrody, niepowtarzalnej kuchni i przede wszystkim w siga-siga, spokojnym rytmie życia Greków. Ja się zakochałem – przyznaje Marcin Pietrzyk – i nie jestem w stanie znudzić się Akropolem, Delfami, Olimpią czy Meteorach, choć turyści często mnie o to pytają. Cieszę się każdą wizytą w tych miejscach i w książce przekazuję fascynacje, których nie ukrywam. 

Pietrzyk mieszka w Grecji od ponad 20 lat. Jest jednym z nielicznych absolwentów państwowej Szkoły Przewodników w Salonikach, którzy urodzili się poza Grecją. Jako jedyny Polak trafił do władz Związku Przewodników Salonik i Północnej Grecji. Jest też delegatem (jako jeden z zaledwie dwóch obcokrajowców) do Ogólnogreckiego Związku Przewodników. Pracuje w Grecosie, gdzie jest odpowiedzialny za stuosobową grecką część zespołu touroperatora. Stworzył też program wyjątkowych wycieczek – „Grecja po mojemu” to wyprawa po najciekawszych, czasem nieoczywistych, miejscach kontynentalnej Grecji. Część tych objazdów osobiście prowadzi prawdopodobnie największy grekomaniak wśród Polaków.

Przewodnik „Grecja po mojemu” to tytuł Wydawnictwa Pascal. Grecos jest partnerem książki.

___________

Grecos to wiodący touroperator specjalizujący się w organizacji wakacji w Grecji. Z jego usług skorzystało już ponad 900 tys. osób. Klienci Grecosa mogą wybierać spośród szerokiej oferty greckich destynacji oraz korzystać z unikalnych propozycji usług dodatkowych: Klubu Delfinki, Klubu OPA! czy Grecos Active by Ewa Chodakowska. Wiedza, gwarancja bezpieczeństwa oraz profesjonalizm Grecosa zostały potwierdzone licznymi certyfikatami oraz nagrodami konsumenckimi. Grecos jest też zdobywcą prestiżowego tytuł Inspirującej Firmy przyznanego przez London Stock Exchange Group.

______

Kontakt dla mediów:

Adam Górczewski - Rzecznik Prasowy Grecosa

adam.gorczewski@grecos.pl

M: +48 608 55 44 68

T: +48 61 646 44 66

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności