Tubądzin

02.06.2020

Działania i plany Grupy Tubądzin – design, trendy i technologia

  Podczas gdy znoszone są kolejne obostrzenia związane z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2, Grupa Tubądzin, priorytetowo stawiając bezpieczeństwo pracowników i lokalnej społeczności, nie przestaje się rozwijać i wdrażać nowe projekty.

Podobnie jak cała branża, Grupa Tubądzin w połowie marca stanęła przed nieprzewidzianym problemem prowadzenia biznesu w czasach pandemii. W obliczu kolejnych obostrzeń w życiu społecznym wprowadzanych przez Polski rząd, zamykanych granic, utrudnionego eksportu i zaburzeń łańcucha dostaw, firmy inaczej musiały spojrzeć na produkcję, organizację pracy i dalszą działalność. Zarząd Grupy Tubądzin postanowił zachować ciągłość produkcji, koncentrując się na zapewnianiu maksymalnie bezpiecznych warunków pracy.

W drugiej połowie czerwca planowany jest powrót do 100% mocy produkcyjnych w Ceramice Tubądzin I, warto także zauważyć, że w Grupie Tubądzin nie nastąpiły żadne grupowe zwolnienia, a wszystkie zamówienia realizowane są bez opóźnień. Dla firmy priorytetem jest dbanie o bezpieczeństwo, zdrowie i miejsca pracy dla swojej załogi, przy utrzymaniu wewnętrznego reżimu sanitarnego. Tubądzin stawia również na niezakłócony kontakt z partnerami handlowymi, tak aby mogli oni terminowo wywiązać się z rozpoczętych projektów czy inwestycji. Salony firmowe Grupy Tubądzin działają także w pełnym zakresie, z zachowaniem wszystkich niezbędnych obostrzeń sanitarnych.

Jako jedyny polski producent płytek ceramicznych Grupa Tubądzin realizuje obecnie wielkie inwestycje. Pod koniec tego roku planowane jest uruchomienie nowej części centrum logistycznego w Cedrowicach, które w rozbudowanym kształcie stanie się jednym z największych w Europie ośrodków logistycznych.

Nasza inwestycja, warta 70 milionów złotych, to projekt najnowocześniejszy z możliwych, który wielokrotnie zwiększy możliwości obsługi logistycznej naszych partnerów handlowych. Skala naszego biznesu i zapotrzebowanie na płytki Tubądzin nieustannie rośnie, z nowym Centrum Logistycznym będziemy mogli zdecydowanie przyspieszyć i zwiększyć dotarcie naszych produktów do dystrybutorów. Wraz z otwarciem zmodernizowanego centrum w zakresie obsługi klienta zapewnimy poziom, którego nie oferuje jeszcze nikt w branży – mówi Amadeusz Kowalski, wiceprezes zarządu Grupy Tubądzin.

Jednym z najważniejszych wydarzeń nadchodzącego miesiąca będzie nowa formuła Tubądzin Design Days, która w całości zrealizowana zostanie w internecie. 5 edycja wydarzenia skierowanego do architektów i specjalistów związanych z architekturą i projektowaniem to internetowe spotkania z wybitnymi przedstawicielami biznesu, designu i architektury. Podzielone będą one na trzy moduły: ekonomia i biznes; architektura w dobie zmian oraz trendy / design.

Zaproszeni eksperci, wśród których znajdą się między innymi Jerzy Hausner, Zuzanna Skalska czy Jacek Santorski odpowiedzą na nurtujące branże pytania z perspektywy wielu obszarów działania w biznesie, ale też mechanizmów, które kierują nami w dobie gwałtownych zmian. Organizatorzy postarają się także znaleźć odpowiedź na pytania o to, jak zmieni się świat architektury i designu po doświadczeniu pandemii. Pierwsze spotkanie odbędzie się 9 czerwca 2020 r., szczegóły przesłane zostaną na dniach.

Czerwiec to także premiery najnowszych kolekcji Ceramiki Tubądzin. Aż sześć nowych propozycji zaprezentuje marka MONOLITH, wszystkie inspirowane naturą, która jest „nieustannym źródłem inspiracji i niewyczerpaną ilością różnorodnych faktur, grą kontrastów oraz przenikających się kolorów” – jak dodaje architekt marki Tubądzin, Tomasz Smus. Wielkoformatowe propozycje, które Grupa Tubądzin zaprezentuje w nadchodzących tygodniach to kolekcje Marmo D’oro, Tender Stone, Regal Stone, Patina Plate White / Blue / Green.

Mimo zaawansowanych planów technologicznych, skoncentrowanych na rozwoju krajowymi eksporcie oraz ciągłego kreowania trendów w branży, Grupa Tubądzin nie zapomina o lokalnej społeczności. Ten największy pracodawca w regionie od początku pandemii wspiera szpitale i placówki opiekujące się najsłabszymi w województwie łódzkim, lubuskim i zachodniopomorskim.

W ostatnim tygodniu maja, właściciele Grupy Tubądzin, Joanna i Andrzej Wodzyńscy, osobiście przekazali 2 tysiące maseczek chirurgicznych do Szpitala Uniwersyteckiego im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze. Z kolei Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi otrzymało 3 tysiące maseczek z rąk Artura Wieczorka, głównego specjalisty ds. zaopatrzenia. Burmistrz Bornego Sulinowa Dorota Chrzanowska, przyjęła zaś 1000 szt. maseczek chirurgicznych od Grupy Tubądzin.

Dzięki zaangażowaniu firmy już 27.500 maseczek chirurgicznych i 1.300 przyłbic jest używanych przez personel medyczny w regionalnych szpitalach, przez strażaków podczas akcji ratunkowych oraz opiekunów w Domu Pomocy Społecznej. W zależności od dalszego rozwoju pandemii firma gotowa jest na dalsze wsparcie potrzebujących.

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 35 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120x240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2019 firma sprzedawała swoje produkty do 50 krajów.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowe konkursy dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.

Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.

Kontakt dla mediów:

Agata Grenda

rzeczniczka prasowa Grupy Tubądzin

tel. kom. + 48 608 558 405

agata.grenda@tubadzin.pl

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności