Komputronik

19.03.2020

E-commerce odpowiedzią na pandemię koronawirusa

Niepokojąca sytuacja na świecie i ogłoszona przez Światową Organizację Zdrowia pandemia koronawirusa paraliżuje tradycyjny handel. Co raz więcej sklepów jest tymczasowo zamykanych w obawie o zdrowie pracowników i klientów. Do zaleceń Ministra Zdrowia zastosował się także Komputronik, który zamknął wszystkie swoje sklepy w galeriach handlowych. Ta sytuacja spowodowała, że firma w ostatnich dniach odnotowuje kilkudziesięcioprocentowy wzrost odwiedzin w swoim sklepie internetowym.

Niepokój, szum informacyjny i obawa o własne zdrowie powodują, że ludzie masowo ruszyli na zakupy spożywcze. Z półek znikają makarony, ryże, mięso i środki czystości. Oblężenie przeżywają także sklepy budowlano-remontowe. Firmy decydują się wysyłać swoich pracowników na „home office” lub tak organizować pracę, by jak najmniej osób przebywało w biurach, magazynach czy halach produkcyjnych. Pomimo trudnej sytuacji branża handlowa, zwłaszcza elektroniczna i modowa, musi sobie radzić z zaistniałą sytuacją.

Odpowiedzią na to jest efektywny i skuteczny e-commerce. Komputronik, właściciel najstarszego sklepu internetowego w Polsce, w ostatnich dniach odnotował wzmożony ruch na stronie.

Wyraźnie widzimy wzrost odwiedzin naszej witryny, a także wzrost wartości koszyka zakupów. Wychodząc naprzeciw okolicznościom w jakich się znajdujemy przygotowaliśmy specjalny pasaż ze sprzętem do pracy zdalnej. Klienci mogą znaleźć w nim rozwiązania, które pozwolą na łatwą i efektywną pracę poza biurem. Wszystkie zamówienia realizujemy na bieżąco, nie ma żadnych obaw, że zamówiony towar nie zostanie doręczony - mówi Karol Tokarski, dyrektor e-commerce w Komputronik. 

Jak wynika z informacji Komputronik klienci szukają przede wszystkim laptopów, urządzeń do pracy zdalnej, akcesoriów, smartfonów, monitorów, a także oczyszczaczy powietrza.

W wybranych kategoriach odnotowaliśmy wzrost ruchu na stronie nawet o kilkadziesiąt procent. Zwróciliśmy także uwagę, że nasi klienci chętniej zamawiają sprzęt do sprzątania, oczyszczacze powietrza i butelki filtrujące wodę. Pomimo, że te urządzenia nie zlikwidują wirusa, to z pewnością poprawią jakość powietrza czy wody, a to zgodnie z zaleceniami Ministra Zdrowia jest jeden z kluczowych czynników do walki z koronawirusem - mówi Karol Tokarski

Ranking najczęściej kupowanych sprzętów w sklepie internetowym Komputronik.pl w ostatnich dniach:

 • replikator portów USB i-tec USB 3.0 HDMI DVI Full HD
 • Router TP-Link TL-MR6400
 • Zasilacz Qoltec 90W
 • Słuchawki z mikrofonem Logitech G533
 • Myszka HP X3000
 • Monitor Samsung C24RG50FQUX
 • Oczyszczacz powietrza Blueair 205 Classic
 • Leifheit Clean Twist System
 • Zasilacz awaryjny CyberPower UT650EG-FR
 • Odkurzacz Bissell Compact Carpet Cleaner
 • Laptop ASUS X543MA-DM621T

 

Kontakt dla mediów:

Filip Gruszczyński

PR Manager

email: filip.gruszczynski@komputronik.pl

tel. +48 519 842 330

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności