Muzeum Łazienki Królewskie

12.07.2016

Akordeon, harfa i jazz

Piosenka francuska w nowoczesnych interpretacjach będzie królować podczas najbliższego weekendu 16-17 lipca – na półmetku Festiwalu Strefa Ciszy w Łazienkach Królewskich. Przenikanie się muzycznych tradycji i gatunków zademonstruje gwiazda sobotniego wieczoru: kwintet jazzowy Avenue. Atrakcją specjalną weekendu francuskiego będzie podsumowanie trwającego przez cały tydzień pleneru malarskiego w Ogrodach Królewskich.

Polsko-francuski skład zespołu Avenue to najlepszy dowód na istnienie bardzo bliskich – muzycznych związków między naszymi krajami. Grupę, która rozpoczynała karierę w 2013 roku jako duet, tworzy dziś piątka utalentowanych artystów: Catherine Priwieziencew (wokal), Damian Pietrasik (fortepian), Kacper Zasada (kontrabas), Amadeusz Krebs (perkusja) i Łukasz Korybalski (trąbka). Wspaniała tradycja piosenki francuskiej stanowi dla muzyków z Avenue źródło inspiracji, ale nie ogranicza ich artystycznych poszukiwań, które zmierzają w kierunku jazzu i muzyki improwizowanej. Zespół ma już na koncie znaczące sukcesy: w 2014 roku zdobył Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Francuskiej w Krakowie, a rok później wydał swój pierwszy album „Musique”. Na Festiwalu Strefa Ciszy kwintet Avenue zaprezentuje się w sobotę o godz. 19.00 na Scenie Purpurowej przy Świątyni Sybilli.

Muzyka francuska jest tematem przewodnim wszystkich festiwalowych wydarzeń w najbliższy weekend. W sobotę i niedzielę w cyklu Melomaluszki (godz. 10.00, 11.00, 12.00, 15.00, 16.00 i 17.00) Malina Sarnowska i znakomici instrumentaliści – Agnieszka Karwowska (flet), Zuzanna Elster (harfa) i Leszek Wachnik (fagot) – zabiorą najmłodszych melomanów w niezwykłą podróż muzyczną do Francji. Dorosłych na spotkanie z muzyką francuską zapraszają: kwartet klarnetowy Poco Leggero, Bydgostia Accordion Trio, Duo Escarmouche (saksofon i wiolonczela) oraz Piotr Bakal – autor, kompozytor i wykonawca piosenki poetyckiej. Koncerty na pięciu plenerowych scenach, przez cały weekend.

Atmosferę Paryża, miasta artystów, przywoła wyjątkowy happening – plener malarski „En Plain Air” w Ogrodach Królewskich. Trwać będzie już od najbliższego poniedziałku i zakończy się w sobotę o godz. 19.00 wystawą prac (zgłoszenia: biuro@muzykajest.pl i pod tel. 605 225 849). Jak w każdy lipcowy weekend na chętnych czekać będzie Scena Otwarta – wystąpić może każdy, kto zechce pochwalić się umiejętnościami wokalnymi albo grą na ulubionym instrumencie (zgłoszenia: koncert@muzykajest.pl). W programie weekendu francuskiego także niedzielne Koncerty Chopinowskie, wystąpią: Paweł Wakarecy i Monika Quinn.

Partnerem weekendu francuskiego jest Ambasada Francji.

Festiwal Strefa Ciszy w Łazienkach Królewskich odbywa się już po raz czwarty. Każdy weekend poświęcony jest muzyce innego kraju. W drugiej połowie lipca czeka nas jeszcze spotkanie z muzyką hiszpańską (23-24 lipca) i weekend międzynarodowy (30-31 lipca).

Organizatorami Festiwalu Strefa Ciszy są: Muzeum Łazienki Królewskie, Fundacja Muzyka jest dla wszystkich i Fundacja Ogrody Muzyczne. Przedsięwzięcie współfinansuje miasto stołeczne Warszawa. 

Patroni medialni: Co jest grane 24 i portal Czasdzieci.pl. Współpraca redakcyjna: RMF Classic.

Wstęp na wszystkie koncerty i wydarzenia festiwalu jest wolny.

 

Więcej informacji o Strefie Ciszy, sylwetki artystów i szczegółowy program na stronie oraz w mediach społecznościowych:

http://www.strefaciszyfestival.pl

http://www.lazienki-krolewskie.pl

https://www.facebook.com/FestiwalStrefaCiszy/


Kontakt dla mediów:

Agnieszka Kwiecień

tel. 502 782 783

agnieszka.kwiecien@v5group.pl

  V5 Group

  ul. Śląska 4
  60-614 Poznań
  tel.: (61) 64 64 450
  fax.: (61) 64 64 452
  e-mail: office@v5group.pl

  Skontaktuj się z nami

  +48 61 64 64 450 office@v5group.pl

  Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

  Czytaj więcejPolityka prywatności