Komputronik

25.09.2019

Fundacja Komputronik przekazała sprzęt swoim beneficjentom. Trzy szkoły ze wsparciem technologicznym

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Erazma z Rotterdamu w Poznaniu, Technikum nr 19 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu oraz Szkoła Podstawowa nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie to kolejni beneficjenci, którzy otrzymali pakiet rozwiązań technologicznych od Fundacji Komputronik.

Podczas ostatniego posiedzenia Zarząd Fundacji Komputronik zdecydował się na rozwój współpracy z instytucjami edukacyjnymi. Spośród kilkudziesięciu wniosków o wsparcie wybrał trzy, które otrzymały niezbędną pomoc.

Ogromnie się cieszę, że mogliśmy wspomóc trzy szkoły i ich podopiecznych. Jestem przekonana, że w ten sposób uczniowie zdobędą nowe umiejętności, które pozwolą im na dalszy rozwój. Naszym celem jest stwarzanie szansy na rozwój ambitnym ludziom, posiadającym duży potencjał. Na każdym etapie działalności chcemy ułatwiać dostęp do innowacyjnych narzędzi wspierających nowoczesną edukację i motywujących do osiągnięcia sukcesu osobistego i zawodowego - komentuje Monika Buczkowska, Prezes Fundacji Komputronik

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 im. Erazma z Rotterdamu otrzymali od Fundacji sprzęt komputerowy w ramach wsparcia projektu „Pomaganie przez programowanie”.

Dzięki wsparciu Fundacji nasze dzieci będą poznawać tajniki programowania i zabawy z ozobotami oraz nauczą się bezpiecznego poruszania w Internecie. Ten rok upłynie nam pod znakiem Fundacji Komputronik - komentuje Magdalena Olejniczak, kierownik świetlicy szkolnej

Do technikum nr 19 im. Marszałka Józefa Piłsudzkiego Fundacja przekazała siedem zestawów komputerów stacjonarnych. Nowoczesny sprzęt pozwoli uczniom nabyć umiejętności programowania oraz zapewni lepsze przygotowanie do egzaminów zawodowych. Dodatkowo będzie on mógł być też wykorzystywany jako oferta edukacyjna dla osób starszych i wykluczonych cyfrowo.

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie złożyła wniosek o wsparcie projektu „Szkolne Centrum Informacji Multimedialnej przestrzenią do rozwoju i nauki dla każdego ucznia”. Częściowym celem projektu było stworzenie w szkolnej bibliotece strefy do rozwoju i nauki dla każdego ucznia oraz miejsca, które wspomagałoby pracę dydaktyczną i wychowawczą wszystkich nauczycieli. Fundacja przekazała bibliotece szkolnej laptopa Huawei MateBook 13 oraz zaoferowała dodatkowe zajęcia edukacyjne dla uczniów. Warsztaty przeprowadzone będą przez specjalistów z Fundacji i odbędą się w roku szkolnym 2019/20.

Fundacja Komputronik wspiera zarówno osoby indywidualne jak i instytucje. Wnioski o pomoc można zgłaszać na stronie Fundacji. https://fundacjakomputronik.pl/wniosek-o-wsparcie/

 

Kontakt dla mediów:

Filip Gruszczyński

PR Manager

email: filip.gruszczynski@komputronik.pl

tel. +48 519 842 330

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności