Tubądzin

21.07.2020

Future NOW – został już tylko miesiąc na zgłoszenia prac w konkursie firmy Tubądzin

  Tylko do 20 sierpnia można nadsyłać projekty w ramach Future NOW - nowej kategorii w międzynarodowym konkursie Tubądzin Design Awards. Jej powstanie było odpowiedzią na zadania jakie stoją przed architekturą w dobie postpandemicznych zmian. Partnerami tegorocznej edycji TDA są firmy Grohe, AQForm, Terma i CAD Projekt K&A.

Tubądzin Design Awards to jeden z najbardziej cenionych konkursów dla architektów w Polsce. W styczniu ruszyła kolejna, trzecia już edycja wydarzenia, na które czekają architekci i projektanci z Polski i zagranicy. Do tej pory, od początku istnienia konkursu zgłoszono do udziału projekty z ponad 40 krajów, w tym tak egzotycznych dla europejskiej tradycji architektonicznej jak Bangladesz, Irak czy Indie.

Do dotychczasowych kategorii – Young Power, Everyday Design oraz Unlimited Architecture, dodano czwartą – Future NOW, która jest odpowiedzią na zmieniającą się dynamicznie rzeczywistość i wyzwania przyszłości, z jakimi musimy się mierzyć już dzisiaj.

Kategoria Future NOW skierowana jest do architektów, projektantów i studentów kierunków związanych ze wzornictwem, którzy w swoich pracach przedstawią rozwiązania projektowe dla przestrzeni oddających mobilność pomiędzy pracą a życiem prywatnym. Tych zarówno publicznych, jak i prywatnych, spełniających wiele funkcji i posiadających możliwości szybkiej adaptacji do bieżących potrzeb ich użytkowników. Od stref coworkingowych do miejsc wspólnego zamieszkania, od kawalerek, które mogą szybko stać się biurem, po przestrzenie publiczne, które pozwalają na poczucie prywatności. Organizatorzy nie postawili przed uczestnikami żadnych granic jeśli chodzi o rodzaj powierzchni projektowej, pod uwagę będzie brana jej funkcjonalność, estetyka oraz realność przyjętych rozwiązań i możliwość ich wdrożenia. Zakończenie konkursu planowane jest na 31 października.

Na zwycięzcę konkursu w kategorii Future NOW czeka nagroda pieniężna w wysokości 1000 euro, wywiad na łamach magazynów White Mad, PRIMA Interior (Ukraina) oraz nagrody specjalne od Grupy Tubądzin. W całym konkursie, oprócz niezwykle atrakcyjnej nagrody głównej (wyjazd do Abu Dhabi lub wycieczka na Islandię), na uczestników czekają wartościowe vouchery od Partnerów konkursu, takich jak firma Grohe, Terma, AQForm i CAD Projekt K&A.

Szczegóły można znaleźć na stronie: https://www.tubadzin.pl/design/pl/futurenow.php#zasady

Nowa kategoria konkursowa została utworzona w związku z pandemią wirusa wywołującego chorobę COVID-19. Sytuacja, w której na kilka tygodni wszyscy zostali unieruchomieni w domach spowodowała, że przestrzenie przeznaczone na co dzień do życia prywatnego zaczęły nabierać zupełnie nowych funkcji. Przymusowa praca zdalna wymusiła nową aranżację strefy domowej, kompromisy między jej użytkownikami oraz konieczność zadbania o potrzeby, które wcześniej nie pojawiały się w przestrzeni osobistej – komfortu pracy, ciszy, posiadania miejsca do wideokonferencji itd. Również przestrzenie biurowe i publiczne przestały pełnić swoje funkcje w sposób, do którego byliśmy przyzwyczajeni.

Grupa Tubądzin zaproponowała także nową formułę Tubądzin Design Days – spotkań z ekspertami ze świata architektury, designu i biznesu. Goście, podczas trzech czerwcowych paneli dyskusyjnych, transmitowanych na żywo, podjęli się opisania sytuacji branży w czasach pandemii. Temat nowych zadań i wyzwań stojących przez architekturą był jednym z głównych motywów tej jubileuszowej, piątej edycji Tubądzin Design Days. Wszystkie spotkania można obejrzeć na www.tubadzin.pl/eTDD

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 35 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120x240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2019 firma sprzedawała swoje produkty do 60 krajów.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowe konkursy dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.
Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.

Kontakt dla mediów:

Agata Grenda

rzeczniczka prasowa Grupy Tubądzin

tel. kom. + 48 608 558 405

agata.grenda@tubadzin.pl

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności