Grecos

17.04.2018

Grecos wśród liderów rankingu polskich touroperatorów

Najwyższa rentowność wśród dziesięciu największych touroperatorów i czwarte miejsce pod względem wysokości przychodów wśród wszystkich organizatorów zagranicznych wyjazdów. Silną pozycję Grecosa potwierdzają wyliczenia Instytutu Badań Rynku Turystycznego TravelDATA gromadzącego wyniki branży turystycznej. „Ranking i ratingi biur podróży” zostały przedstawione w Warszawie w czasie branżowej konferencji zorganizowanej przez „Rzeczpospolitą”.

Ranking przygotowany przez zespół TravelDATA jest wynikiem zestawienia danych finansowych polskich touroperatorów za rok 2017. Z tych liczb wynika, że biuro podróży specjalizujące się w organizowaniu wakacji w Grecji pod względem wysokości przychodów z imprez turystycznych (494,5 mln zł) ustąpiło tylko firmom oferującym wypoczynek w różnych krajach (Itaka, TUI i Rainbow). Pod względem liczby klientów Grecos jest w rankingu na piątym miejscu – w 2017 zorganizował wakacje dla 188 tysięcy osób.

Przy zysku netto w wysokości 20,1 mln zł Grecos okazał się najbardziej rentownym touroperatorem. Przy średniej dla branży na poziomie 1,9% rentowność Grecosa w 2017 wyniosła 3,7%.

-Planując i prowadząc działania nie kalkulujemy, że chcemy być najbardziej rentowni z liderów rynku – podkreśla Janusz Śmigielski, wiceprezes Grecosa – To, że na koniec roku staje się to faktem to tylko dowód na słuszność naszych wyborów – postawienia na Grecję i zaproponowania w niej wyjątkowej oferty. Grecja była w zeszłym roku kolejny raz z rzędu najczęściej odwiedzanym przez Polaków krajem, a kto odwiedził ją z nami ten jest zadowolony. Trafienie w oczekiwania klientów to powód bardzo dobrych wyników – podsumowuje Śmigielski.

Grecos został uznany za jednego z czterech liderów polskiej turystyki wyjazdowej. Według Instytutu Badań Rynku Turystycznego TravelDATA razem z innymi największymi touroperatorami „stabilizuje generalną sytuację biznesową i finansową branży (poprzez systematyczny wzrost udziałów rynkowych i jako kluczowy płatnik na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego), wspiera koniunkturę poprzez systematyczną poprawę relacji cena/jakość produktów oraz jest w perspektywie główną siłą zdolną skutecznie konkurować z nowymi formami biznesowej ekspansji tanich linii (LCC)”.

Według R.A.T.I.N.G.’u (Risk Adjusted Touroperator Information and Notification-based Grade) przygotowanego przez TravelDATA aktualna sytuacja Grecosa zasługuje na ocenę AA, a perspektywa specjalizującego się w Grecji touroperatora jest stabilna.

 

 

Grecos to wiodący touroperator specjalizujący się w organizacji wakacji w Grecji. Z jego usług skorzystało już ponad 900 tys. osób. Klienci Grecosa mogą wybierać spośród szerokiej oferty greckich destynacji oraz korzystać z unikalnych propozycji usług dodatkowych: Klubu Delfinki, Klubu OPA! czy Grecos Active by Ewa Chodakowska. Wiedza, gwarancja bezpieczeństwa oraz profesjonalizm Grecosa zostały potwierdzone licznymi certyfikatami oraz nagrodami konsumenckimi. Grecos jest też zdobywcą prestiżowego tytuł Inspirującej Firmy przyznanego przez London Stock Exchange Group.

______

Kontakt dla mediów:

Adam Górczewski - Rzecznik Prasowy Grecosa

adam.gorczewski@grecos.pl

M: +48 608 55 44 68

T: +48 61 646 44 66

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności