Tubądzin

16.04.2020

Grupa Tubądzin kontynuuje wsparcie lokalnych placówek

  Ceramika Tubądzin od dawna zaangażowana jest w pomoc lokalnej społeczności, działa na tym polu aktywnie również od początku rozwoju pandemii wirusa SARS-CoV-2. Po przekazaniu respiratorów sieradzkiemu szpitalowi przyszedł czas na działania w ramach akcji pomocowej „Jesteśmy razem. Pomagamy”.

Ponad 20 milionów złotych – tyle wynosi już wartość pomocy pozyskanej od kilkudziesięciu firm w całym kraju, w tym Grupy Tubądzin, które włączyły się akcję „Jesteśmy razem. Pomagamy”, zainicjowaną przez Leszka Gierszewskiego, prezesa i założyciela Drutexu. Inicjatywa skupia przedsiębiorców gotowych nieść pomoc w czasach pandemii COVID-19, remontując i doposażając szpitale, organizacje pozarządowe czy placówki potrzebujące wsparcia.

W ramach akcji „Jesteśmy razem. Pomagamy” Grupa Tubądzin zakupiła dla placówek w regionie, niezbędne w pracy personelu, zabezpieczenia.

15 kwietnia Dom Pomocy Społecznej w Sieradzu otrzymał 1000 maseczek chirurgicznych oraz 100 przyłbic. Materiały, na ręce dyrektor placówki, Aleksandry Gadomskiej, osobiście przekazała współwłaścicielka Grupy Tubądzin Joanna Wodzyńska.

Zaangażowanie dobroczynne polskich przedsiębiorstw jest dla mnie rzeczą oczywistą. Właśnie w takich momentach możemy pokazać swoje zjednoczenie i walkę o cel zdecydowanie wyższy niż intensyfikacja przychodów czy konkurowanie ze sobą. Tubądzin to największy pracodawca w regionie i to właśnie społeczność tego regionu – w naszych zakładach pracy, ale i w szpitalach, ośrodkach opieki, jest dla nas priorytetowa. Tylko zjednoczeni i wzajemnie pomocni przetrwamy tę walkę – mówi Joanna Wodzyńska, współwłaścicielka Grupy Tubądzin.


Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Mikołaja Kopernika
w Łodzi otrzymał 7000 maseczek chirurgicznych i 500 przyłbic. Z ramienia szpitalu przyjął je dr n. med. Przemysław Rokicki, kierownik Apteki Szpitalnej.

Myśląc o zdrowiu mieszkańców regionu Fundacja Tubądzin już pod koniec marca zakupiła i przekazała dwa respiratory, wraz z niezbędnymi butlami z tlenem, do Szpitala Wojewódzkiego im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu. W imieniu firmy przekazania dokonał Sławomir Tokarski, wiceprezes zarządu.

Kontakt dla mediów:

Agata Grenda

rzeczniczka prasowa Grupy Tubądzin

tel. kom. + 48 608 558 405

agata.grenda@tubadzin.pl

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności