Tubądzin

30.04.2020

Grupa Tubądzin przekazała już 23.500 maseczek i 1.300 przyłbic potrzebującym

  Od początku wybuchu pandemii Grupa Tubądzin oraz Fundacja Tubądzin angażują się w pomoc placówkom w województwie łódzkim, w kwestii zaopatrzenia ich personelu w niezbędne do pracy materiały sanitarne. Przyłbice i maseczki trafiły właśnie do kolejnych instytucji.

Dzięki zaangażowaniu firmy dodatkowe 23.500 maseczek chirurgicznych i 1.300 przyłbic jest już używanych przez personel medyczny w szpitalach, strażaków podczas akcji ratunkowych, oraz opiekunów w Domu Pomocy Społecznej w województwie łódzkim. Grupa Tubądzin oczekuje kolejnych dostaw materiałów niezbędnych do pracy służbom sanitarnym, mundurowym czy placówkom opiekuńczym, które zostaną im przekazane w pierwszej połowie maja.

Ponadto, w połowie marca Fundacja Tubądzin przekazała dwa respiratory, wraz z niezbędnymi butlami z tlenem, do Szpitala Wojewódzkiego im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu. Następnie Grupa Tubądzin zaangażowała się w ogólnopolską akcję pomocową „Jesteśmy razem Pomagamy”, w ramach której przekazała chociażby maseczki chirurgiczne oraz przyłbice Domowi Pomocy Społecznej w Sieradzu.

Firma przekazała także komendantom powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Sieradzu maseczki i przyłbice, które trafiły do strażaków Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej w powiecie sieradzkim i całym województwie. Sprzęt ten będzie wykorzystywany podczas interwencji, zwłaszcza w działaniach prowadzonych przy osobach objętych kwarantanną.

Grupa Tubądzin zakupiła także maseczki chirurgiczne dla Instytutu „Centrum Zdrowia Matki Polki” w Łodzi, jednego z największych wysokospecjalistycznych ośrodków medycznych w Polsce. Maseczki i przyłbice pojechały też do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Mikołaja Kopernika w Łodzi. Dwa tygodnie wcześniej łódzki szpital otrzymał pierwszą partię materiałów od firmy. Maseczki przyjął także Zespół Opieki Zdrowotnej w Łęczycy. Wszystkie materiały, w ostatnich dniach, przekazał z ramienia Ceramiki Tubądzin, Artur Wieczorek, główny specjalista ds. zaopatrzenia.

Kontakt dla mediów:

Agata Grenda

rzeczniczka prasowa Grupy Tubądzin

tel. kom. + 48 608 558 405

agata.grenda@tubadzin.pl

  • Andrzej Wodzyński, właściciel Grupy Tubądzin z komendantami PSP w Sieradzu, fot. Krzysztof Tubilewicz
  • Artur Wieczorek, fot. Tubądzin
  • Personel Zespołu Opieki Zdrowotnej w Łęczycy, fot. Tubądzin

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności