Tubądzin

07.08.2020

Grupa Tubądzin stawia na inwestycje w trudnych czasach, umacniając pozycję lidera

  W ostatnich miesiącach branża ceramiczna zmuszona była podejmować wiele trudnych decyzji związanych z pandemią koronawirusa. Jednak Ceramika Tubądzin nie tylko utrzymała produkcję i zatrudnienie na stałym poziomie – nie przestała też inwestowaćw najnowsze technologie, rozbudowując Centrum Logistyczne w Cedrowicach.

Grupa Tubądzin, jak wszystkie firmy w branży odczuła skutki pandemii. Ograniczony ruch na granicach, zamykanie salonów firmowych w różnych częściach świata, zakłócenie łańcucha dostaw – wydarzenia i decyzje decydentów, których nie mogli przewidzieć nawet oni sami, były dla świata biznesu wielkim wyzwaniem. Tylko najlepiej przygotowani gracze byli w stanie przetrwać najtrudniejsze miesiące lockdownu i wyjść z nich wzmocnieni nowymi pomysłami i rozwiązaniami. Od początku istnienia Grupy Tubądzin, jej właściciel Andrzej Wodzyński stawiał na ciągły rozwój, nowatorskie rozwiązania i odważne decyzje biznesowe, które zapewniły firmie pozycję lidera na rynku.

Jednak czy w warunkach niepewności jutra warto inwestować w najnowsze rozwiązania technologiczne? Andrzej Wodzyński, właściciel Grupy Tubądzin, nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości:

Właśnie w tak nieprzewidywalnych czasach zależy nam na zbudowaniu poziomu obsługi partnerów biznesowych i klientów docelowych jakiego nie oferuje nikt w branży. To nie pierwszy raz w historii firmy gdy świadomie i odważnie decydujemy się na działanie „pod prąd”. Budowa Centrum Logistycznego, w pierwotnym kształcie przypadła na czas kryzysu gospodarczego w 2008 r i była z naszej strony decyzją o wymiernych korzyściach.

Centrum Logistyczne w Cedrowicach, w rozbudowanym kształcie, stanie się jednym z największych w branży iw kraju ośrodków logistycznych tego typu. Ta inwestycja, warta 80 milionów złotych, wielokrotnie zwiększy możliwości obsługi logistycznej naszych partnerów handlowych. Mimo pandemii, zapotrzebowanie na płytki Ceramiki Tubądzin nie spada, wręcz przeciwnie,a z nowym Centrum Logistycznym będziemy mogli przyspieszyć i zapewnić sprawniejsze dotarcie naszych produktów do dystrybutorów. Otwarcie rozbudowanego Centrum Logistycznego planowane jest na koniec listopada.

Korzyści jakie przyniesie inwestycja są nie do przecenienia. Firma stawia na rozwiązania technologiczne, które całkowicie dostosowane są do potrzeb odbiorców i oczekiwań rynku. Pełna automatyzacjaoraz spersonalizowane systemy informatyczne, odpowiadające za zarządzanie gospodarką magazynową będą w stanie określić przyszłe zapotrzebowanie na płytki na podstawie zamówień. Najbardziej zaawansowane technologie zapewnią zupełnie nową jakość i komfort pracy. A przede wszystkim, dwukrotnie zwiększą także możliwości dystrybucyjne firmy i skrócą czas realizacji zamówień, wykorzystując przy tym do maksimum powierzchnię magazynową. W nowym Centrum Logistycznym przygotować będzie można o 50% palet więcej i obsłużyć nawet 150 samochodów ciężarowych w ciągu jednej doby. Tym samym firma dysponować będzie powierzchnią o rozmiarze 50 000 m2 i najbardziej zaawansowaną technologią.

Zwiększy się także powierzchnia biurowa, która przestała być wystarczająca, wraz z rozwojem Grupy Tubądzin. Centrum Logistyczne to nie koniec naszych inwestycji – dodaje Andrzej Wodzyński. Planujemy modernizacje linii produkcyjnych w fabrykach, nowe zakupy sprzętowe i kolejne rozwiązania, które umocnią pozycję lidera Grupy Tubądzin nie tylko we wzornictwie i jakości materiałów, ale też w zastosowanych technologiach.

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 35 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120x240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2019 firma sprzedawała swoje produkty do 60 krajów.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowe konkursy dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.

Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.

Kontakt dla mediów:

Agata Grenda

rzeczniczka prasowa Grupy Tubądzin

tel. kom. + 48 608 558 405

agata.grenda@tubadzin.pl

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności