Tubądzin

23.11.2020

Grupa Tubądzin z nagrodą Kreator Budownictwa Roku

Gala 10., jubileuszowej edycji projektu Kreator Budownictwa Roku, ze względu na epidemię SARS-CoV-2 odbyła się 19 listopada w formie wideokonferencji. Grupa Tubądzin oraz jej Prezes, Mirosław Jędrzejczyk, znaleźli się w gronie firm wyróżnionych za znaczący wpływ na rozwój branży budowlanej.

Od 10 lat Certyfikat Kreator Budownictwa Roku przyznawany jest przedsiębiorstwom, które mają istotny wpływ na rynek i wyróżniają się produktami na tle konkurencji. Organizatorem corocznego wydarzenia jest Wydawnictwo Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa.

Tegoroczna Gala jest szczególna (…) dlatego, że odbywa się w czasie pandemii. A to nie jest normalny czas. Budownictwo początkowo dobrze poradziło sobie z pierwszą falą pandemii, nieźle sobie radzi z mijającą, ale nie jesteśmy samotną wyspą i z całą pewnością czeka nas jeszcze dużo trudnych chwil. – powiedział prof. Zbigniew Kledyński, prezes Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, zapraszając widzów i laureatów na wydarzenie online.

Tegoroczna Gala jest również szczególna, ze względu na laureatów, którzy są wybitni i wyróżniający się. To Państwo stanowicie wzór, wyznacznik dla wielu innych w branży budowlanej. – dodał prezes Kledyński.

W poprzednich edycjach organizatorzy nagradzali osoby i firmy, w jubileuszowej edycji po raz pierwszy wyróżnili także produkty oraz inwestycje, które mają wpływ na rozwój branży budowlanej. Jak zaznaczają, w trudnym czasie epidemii budownictwo pokazało swoją siłę. Należy do niewielu dziedzin, w której prac nie zawieszono, m.in. licząc na to, że stanie się jednym z elementów podtrzymania obrotów hamującej gospodarki.

Grupa Tubądzin otrzymała wyróżnienie za wpływ jaki ma na branżę, także w czasie pandemii. Jest bowiem przykładem przedsiębiorstwa, które inwestuje w najnowsze technologie, mimo trudnej i niepewnej sytuacji na polskim i na światowych rynkach. Przedsiębiorstwa, które wierzy w ochronę miejsc pracy, wzmacnianie współpracy z partnerami i jeszcze lepszą obsługę klienta. Nieustannie także pracuje nad poprawą jakości swoich produktów. Płytek Ceramiki Tubądzin nie trzeba bowiem reklamować – od ponad 30 lat firma wyznacza trendy i wprowadza nowości wzornicze na polski rynek.

Tubądzin jest także liderem technologicznym w branży. Rozbudowane Centrum Logistyczne w Cedrowicachto inwestycja w wysokości 80 milionów złotych, która pozwala jeszcze bardziej usprawnić współpracę z dystrybutorami i partnerami handlowymi. Dzięki uruchomieniu najnowocześniejszej, zautomatyzowanej strefy kompletacji zamówień firma skraca czas dowolnej realizacji do kilkunastu godzin i jest w stanie zwiększyć ilość obsługiwanych zamówień o 50%.

Jeśli chodzi o inwestycje, firma nie osiada na laurach i planuje kolejne kroki. Wszystkie jej tegoroczne działania w zakresie modernizacji i inwestycji wyniosą w sumie 120 milionów zł. W najbliższych miesiącach dwa zakłady produkcyjne – w Ozorkowie i Tubądzinie – czeka modernizacja.

Dziękując za przyznane wyróżnienie prezes Mirosław Jędrzejczyk zaznaczył, że we wszystkich działaniach firmy pod tzw. koniec dnia „łączy nas design”. W właśnie dlatego grafika autorstwa Joanny Nowak, projektantki z działu wzornictwa Grupy Tubądzin, przeniesiona na płytki, ozdobiła elewację zwiększonej części biurowej inwestycji. Dwie łączące się dłonie są metaforą zwieńczenia procesu twórczego i przypominają, że na końcu technologicznie zaawansowanych procesów jest piękne wzornictwo, które łączy wszystkich zaangażowanych w powstawanie produktów Grupy Tubądzin.

Aneta Grinberg-Iwańska, prezes Wydawnictwa Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa zamknęła uroczystość słowami: Nadanie tytułu Kreator Budownictwa Roku tegorocznym laureatom jest dobrym momentem, by złożyć podziękowania całej branży budowlanej, a w szczególności firmom, które w tym trudnym czasie budowały, wprowadzały innowacyjne technologie czy nowe produkty na rynek.

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od ponad 35 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120x240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2019 firma sprzedawała swoje produkty do 60 krajów.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowy konkurs dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.

Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.

Kontakt dla mediów:
Agata Grenda
rzeczniczka prasowa Grupy Tubądzin
tel. kom. + 48 608 558 405
agata.grenda@tubadzin.pl

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności