Komputronik

14.05.2020

Jak wiosną zadbać o zdrowie?

  Wiosna na dobre zagościła już za oknami. Niestety radość z cieplejszych i dłuższych dni przyćmiła pandemia. Nie oznacza to jednak, że nie możemy cieszyć się wiosenną aurą i z niej korzystać. Wystarczy odpowiednio zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Po zimowej słocie wszyscy z utęsknieniem czekali na pierwsze promienie słońca, dłuższy dzień i wyższe temperatury. Ta aura poprawia nasze samopoczucie, dostarcza więcej witaminy D, która znacząco wpływa na nasz stan zdrowia. Niestety dla alergików wiosna to początek ich gehenny – kataru, kichania, osłabienia i zmęczenia. Jak wynika z danych medycznych alergię można nazwać już chorobą cywilizacyjną. Co roku zapada na nią coraz więcej ludzi, którzy muszą regularnie przyjmować leki lub odczulać się. Całe szczęście dzięki postępowi technologicznemu tradycyjne leczenie można wspomóc nowoczesnymi rozwiązaniami, które przyniosą ulgę.

Chcąc skutecznie uchronić się przed skutkami alergii wziewnych należy przede wszystkim zadbać o jakość powietrza we własnym domu. Doskonałym rozwiązaniem jest oczyszczacz, który ma za zadanie filtrowanie powietrza i oczyszczanie go ze wszelkich możliwych zanieczyszczeń. Sposób działania urządzenia jest bardzo prosty. Zanieczyszczone powietrze zasysane jest z pomocą specjalnego wentylatora do jego wnętrza, a po procesie oczyszczenia, wraca ponownie do pomieszczenia. Oczyszczacze powietrza dla alergików mogą być wyposażone w szereg dodatkowych funkcji takich jak: jonizator, funkcję nawilżania, system przeciwbakteryjny czy wskaźnik wilgotności. Oczyszczacz powietrza może też pomóc w walce z koronawirusem – nie usunie co prawda w stu procentach zagrożenia, ale odpowiednio oczyści powietrze w domu i mieszkaniu, co zminimalizuje zagrożenie zarażenia.

Woda – źródło życia
Niezależnie od pory roku zawsze powinniśmy pamiętać o odpowiednim nawadnianiu organizmu. Przeciętnie człowiek dziennie powinien wypijać ok. 2 litrów wody. Podczas aktywności fizycznej zapotrzebowanie na wodę wzrasta. Szacuje się, że średnio 2-3 h przed intensywnym wysiłkiem należy spożyć 400-600 ml płynów, a 15-20 min. bezpośrednio przed treningiem należy dostarczyć mniej więcej szklankę wody lub napoju izotonicznego. Po każdych 15 min. intensywnych ćwiczeń trzeba dostarczać średnio 150-300 ml płynów, natomiast po zakończonym treningu zaleca się uzupełnienie 150% ilości utraconych płynów, co wynosi mniej więcej 4 ml/kg masy ciała na każdą godzinę wysiłku fizycznego.

Z opracowań naukowców wynika jedna rzecz: z wodą nie powinniśmy rozstawać się ani na krok! Jak skutecznie się do tego przygotować? Można skorzystać z butelek filtrujących, które można napełniać zwykłą wodą z kranu i wypić ją bez obaw o swoje zdrowie. Dzięki stosowaniu butelek filtrujących oszczędzamy też zużycie plastiku – nie musimy kupować całych zgrzewek wody i innych napojów – szybko uzupełnimy naszą własną butelkę i zabierzemy ją na trening czy spacer. W domu czy mieszkaniu można stosować również dzbanki filtrujące oraz saturatory, które pozwolą dodać trochę bąbelków i gazu do ulubionego napoju.

Wiosna to także doskonały moment do spożywania owoców. Nie trzeba ich tylko jeść, ale można z nich przygotować pyszne soki i koktajle. Zrobienie ulubionego napoju jest bardzo łatwe. Wystarczy do sokowirówki wrzucić ulubione owoce, uruchomić urządzenie i po chwili cieszyć się cudownym smakiem świeżo wyciskanego soku.

Więcej informacji o wiosennych rozwiązaniach można znaleźć na dedykowanej stronie.

Kontakt dla mediów:

Filip Gruszczyński

PR Manager

email: filip.gruszczynski@komputronik.pl

tel. +48 519 842 330

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności