Muzeum Łazienki Królewskie

25.08.2017

Jazz w Łazienkach Królewskich

Zapraszamy na niezwykłe wydarzenie muzyczne – cztery koncerty jazzowe pod patronatem laureata Grammy, Włodka Pawlika. W Łazienkach Królewskich wystąpią m.in. Włodek Pawlik Trio, Mike Stern, Urszula Dudziak i Mika Urbaniak.

Cykl koncertów, które odbędą się w Teatrze Królewskim w Starej Oranżerii, to jedyne w swoimi rodzaju połączenie miejsca ważnego dla polskiej historii z jazzem na najwyższym światowym poziomie. W XVIII-wiecznych, zabytkowych wnętrzach usłyszymy m.in. utwory z płyty „Night in Calisia”, nagrodzonej Grammy w kategorii „Best Large Jazz Ensemble Album”, poezję Jarosława Iwaszkiewicza w muzycznej aranżacji Włodka Pawlika oraz bożonarodzeniowe kolędy w jazzowym brzmieniu. 

Pierwszy koncert odbędzie się 29 września 2017 r. o godz. 18.00 w Teatrze Królewskim. WystąpiWłodek Pawlik Trio, w składzieWłodek Pawlik (fortepian), Paweł Panta (gitara basowa) i Cezary Konrad (perkusja)W programie są utwory z płyt „America”, „Anhelli” oraz „Night in Calisia”.

Bilety na koncert (80 zł normalny, 50 zł ulgowy) nabyć można w kasach Muzeum Łazienki Królewskie. 

Drugi koncert z cyklu „Jazz w Łazienkach Królewskich” odbędzie się 27 października 2017 r. o godz. 18.00 w Teatrze Królewskim. Usłyszymy utwory z płyty „Struny na Ziemi”, czyli wiersze Jarosława Iwaszkiewicza w muzycznej aranżacji Włodka Pawlika.Wystąpią: Lora Szafran i Marek Bałata (wokal), Robert Więckiewicz (recytacja), Włodek Pawlik (fortepian), Paweł Pańta (gitara basowa) oraz Cezary Konrad (perkusja).

Muzykę do wierszy J. Iwaszkiewicza Włodek Pawlik skomponował na zamówienie Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku, z okazji 30. rocznicy śmierci pisarza. W maju 2011 r. ukazała się płyta CD z tym materiałem, która w rankingu „Rzeczpospolitej” uznana została za najlepszy jazzowy album roku.

Trzeci koncert -Łukasz Pawlik Quartet feat. Mike Stern - odbędzie się 24 listopada 2017 r. o godz. 18.00 w Teatrze Królewskim. Wystąpią: Mike Stern (gitara elektryczna), Łukasz Pawlik (instrumenty klawiszowe), Dawid Główczewski (saksofony), Paweł Pańta (gitara basowa) i Cezary Konrad (perkusja). W programie koncertu są utwory m.in. z płyty „Lonely Journey”, osadzonej w stylistyce fusion, z elementami world-music, funku i jazz-rocka. Fantastyczne recenzje, jakie zebrał krążek, a także udział w jej nagraniu Mike'a Sterna, jednego z największych wirtuozów gitary jazzowej naszych czasów, to dowód na to, że mamy do czynienia z jazzem najwyższej próby.

Podczas ostatniego koncertu, 15 grudnia 2017 r. o godz. 18.00 w Teatrze Królewskim, usłyszymy wyjątkowy duet matki i córki – Urszuli Dudziak i Miki Urbaniak. W jazzowym kolędowaniu towarzyszyć im będzie Włodek Pawlik Trio.

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności