Tubądzin

20.10.2020

Jesienny hit Ceramiki Tubądzin – kolekcja Marmo d’Oro inspirowana japońskim kintsugi

Tubądzin po raz kolejny pokazał, że słuchanie swoich klientów i przewidywanie ich potrzeb jest mocną stroną firmy. Kolekcja, która odważnie sięga do dalekich kulturowo źródeł, okazała się najbardziej pożądaną propozycją sezonu.

Swoją wyjątkowość Marmo d’Oro zawdzięcza nietypowemu połączeniu dwóch inspiracji – klasycznego piękna i elegancji, z jaką kojarzy się marmur i włoska tradycja kamieniarska, oraz delikatności i oryginalności kinstugi, japońskiej techniki naprawiania pękniętej ceramiki poprzez ponowne łączenie jej kawałków sproszkowanym złotem lub innym metalem szlachetnym. Oba te kierunki były impulsem do stworzenia pierwszej z nowych kolekcji marki MONOLITH, której premiera odbyła się w czerwcu. Została ona bardzo pozytywnie przyjęta przez architektów, klientów oraz dystrybutorów, którzy chętnie oferują ją osobom szukającym wyjątkowych płytek.

Podczas prac nad nową odsłoną kolekcji MONOLITH uważnie wsłuchaliśmy się w głos architektów i projektantów. Bacznie przyglądaliśmy się także reakcjom na pomysły prezentowane podczas zeszłorocznych targów wnętrzarskich w Polsce oraz za granicą. Nowe linie aranżacyjne są wypadkową wniosków, obserwacji i rozmów z miłośnikami designu, które zmobilizowały nas do udoskonalenia naszych wizji. Motywem przewodnim nowych kolekcji Monolith jest natura – nieustanne źródło inspiracji, niewyczerpana ilość różnorodnych faktur, gra kontrastów oraz przenikających się kolorów – mówił Tomasz Smus, architekt Grupy Tubądzin, przy okazji wprowadzania propozycji na rynek.

Płytki z kolekcji Marmo d’Oro wiernie oddają strukturę białego marmuru, przywodząc jednocześnie na myśl technikę kintsugi (zwaną też kintsukuroi). Szare i złote żyłki przecinające płytkę niczym złoto i laka (żywica drzewa lakowego) wydobywają ze struktury kamienia dodatkowe atuty – dokładne tak, jak kintsugi podkreśla niedoskonałości rozbitej porcelany, poprzez jej finezyjne i misterne ponowne połączenie. Rysunek nieregularnych, delikatnie zdobionych linii szczególnie efektownie prezentuje się w wielkim formacie, który wciąż zyskuje rosnące uznanie wśród klientów firmy. Z uwagi na imponujące rozmiary płytek i tym samym minimalną ilość fug, piękne wzornictwo ma szansę zostać dodatkowo wyeksponowane.

Płytki dostępne są w rozmiarach: 60x60 cm, 80x80 cm, 60x120 cm, 120x120 cm i 120x240cm, a w zależności od formatu ich grubość wynosi 6 mm i 10 mm. Kolekcję można zobaczyć stacjonarnie w wielu salonach, na ekspozycjach i w aranżacjach łazienkowych, oraz we wszystkich sklepach oferujących wielkoformatowe gresy MONOLITH. Prezentacja Marmo d’Oro dostępna jest także online: www.youtube.com/watch?v=3RooKk149sc

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od ponad 35 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120x240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2019 firma sprzedawała swoje produkty do 60 krajów.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowy konkurs dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.

Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.

Kontakt dla mediów:
Agata Grenda
rzeczniczka prasowa Grupy Tubądzin
tel. kom. + 48 608 558 405
agata.grenda@tubadzin.pl

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności