Tubądzin

10.06.2019

Kamień, przyroda, niebo – spotkanie inspirowane naturą z Ceramiką Tubądzin

Projektanci Dorota Koziara oraz Maciej Zień byli gośćmi specjalnymi spotkania w Hotelu Warszawa,  w którym najnowsze kolekcje Ceramiki Tubądzin zaprezentowano w otoczeniu dzikiej przyrody.

Wydarzenie, podczas którego zaproszeni goście mogli obejrzeć kolekcje Cielo e Terra by Dorota Koziara oraz Grand Beauty - kreację Macieja Zienia dla Ceramiki Tubądzin i osobiście porozmawiać z projektantami, odbyło się w odremontowanym i odrestaurowanym Hotelu Warszawa. Dzisiaj to jeden z najnowocześniejszych hoteli w Polsce, kiedyś symbol przedwojennej Warszawy i najwyższy drapacz chmur II Rzeczpospolitej.

Dla Ceramiki Tubądzin działania w ramach zrównoważonego rozwoju są priorytetowe. Trendy zero waste, powrotu do natury oraz zwracania się ku ponadczasowej jakości widoczne są w  kolekcjach firmy i we współpracy z wybitnymi projektantami. Dlatego też do współpracy kuratorskiej przy organizacji wydarzenia firma zaprosiła Monikę Kucię, dziennikarkę i kuratorkę kulinarną (www.sialababamak.pl) oraz florystki z Kwiatostanów. Warsztatu Natury z Torunia. Dzięki roślinnej aranżacji płytki ceramiczne pojawiły się w nowych kontekstach, przypominając o swoim naturalnym pochodzeniu.

Podczas rozmowy z rzeczniczką prasową Grupy Tubądzin, Agatą Grendą, projektanci dzielili się z publicznością swoimi inspiracjami oraz zdradzili w jaki sposób powstały ich kolekcje, co w pracy nad płytką ceramiczną jest najważniejsze oraz w jaki sposób zmieniały się gusta i wymagania Polek.

Natura zawsze była moją wielką inspiracją. Kolekcja Cielo e Terra powstała z zachwytu polskim pejzażem. Chciałam też, żeby była jak klocki, których architekci mogą używać, by realizować własne wizje. Kolorystyka kolekcji została przestudiowana w taki sposób, żeby harmonijnie współgrać z pejzażem w przypadkach, kiedy projektanci będą używać tych materiałów na fasadach budynków jak i we wnętrzach. Gama 9 kolorów mojej kolekcji zapewnia zawsze harmonijne połączenia, nawet kiedy architekt chciałby wykorzystać w jednym projekcie wszystkie kolory razem.  Niezwykle ważna była dla mnie jakość, wysokie walory spełniające wymagania techniczne pod kątem miejsc publicznych i prywatnych,  a to zapewnia właśnie barwienie w masie - technologia, w której produkowana jest kolekcja oraz wielki format. Dzięki możliwościom technologicznym Ceramiki Tubądzin udało się to idealnie - powiedziała Dorota Koziara.

Polki bardzo dbają o jakość i przywiązują wagę do szczegółów. Potrafią też niezwykle docenić piękno. W projektowaniu cenię sobie ponadczasowość i oryginalność. Zawsze chciałem pójść krok dalej, przekraczać granice, a Tubądzin to bardzo odważna firma, dla której nie ma praktycznie żadnych technologicznych ograniczeń. Współpracujemy już 10 lat i nasze kolekcje sprzedają się na całym świecie  - powiedział Maciej Zień.

Ponadto zaproszeni dziennikarze wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez Agnieszkę Włodarczyk i Alicję Chajewską, twórczynie Kwiatostanów, podczas których komponowali swoje sadzonki, tak, aby nie wychodzić z wydarzenia z nieekologicznymi gadżetami, ale z własnym „lasem” w probówkach i lnianych torebkach. Ten souvenir prosto z natury miał przypominać o tym, że sami, własnymi rękami możemy zrobić dla planety najwięcej.

Dopełnieniem całości wydarzenia był roślinny lunch z natury, przygotowany przez szefa kuchni Dariusza Barańskiego - absolwenta legendarnej Le Cordon Bleu, która kształci najlepszych kucharzy na świecie. Goście mieli okazję spróbować wegetariańskich potraw, opartych na sezonowych i ekologicznych składnikach.

Dorota Koziara studiowała w Polsce i we Włoszech. Przez 10 lat współpracowała z Alessandro Mendinim i Atelier Mendini w Mediolanie. Tam też, od 2005 r. prowadzi własne studio w Mediolanie. W jej dorobku znaleźć można projekty dla największych światowych marek, takich jak  Alessi, Swatch czywnętrza Byblos Art Hotel Villa Amista. Projektuje dla takich firm jak m.in. Venini, Fiorucci, Hermes, Luxo, Abet Laminati, Swarovski, Bisazza, Fiat, Redd’s, Cosimo Martinelli, Comforty, Du Pont, Noti, Slamp, Kauffman,Ardcodife Louvre, Cosi Tabellini, Velab, Tubadzin, Krono, Christian Dior.Od lat jest też kuratorką i organizatorką wystaw promujących design na polu międzynarodowym. Jej prace zostały zaprezentowane na licznych wystawach w Polsce i zagranicą, między innymi w Mediolanie, Londynie, Paryżu, Nowym Jorku, Berlinie, Tokio, Zurychu. Dorota Koziara to także nagradzana artystka, laureatka w międzynarodowym konkursie rzeźbiarskim“ Third Millenium”, w Toskanii za instalacje “12 Angeli“. W 1998 r. opracowała część dramaturgii i scenografii do spektaklu „70 Angels on the Facade” w reżyserii jednego z najważniejszych twórców światowego teatru, Roberta Wilsona, dla Piccolo Teatro w Mediolanie. Był to  pierwszy na świecie spektakl teatralny o historii architektury i projektowania z okazji 70-lecia, również najstarszego na świecie, magazynu o designie, słynnego Domus.  www.dorotakoziara.pl

Maciej Zień to jeden z najbardziej znanych i cenionych projektantów mody i wnętrz w Polsce. Twórca luksusowej marki, kojarzonej z elegancją, ponadczasowym stylem i wyjątkowym kunsztem krawieckim. Obecny na rynku od dwóch dekad, zdobył uznanie branży mody, show- biznesu oraz pokaźnego grona wiernych klientek. Laureat m.in. Złotej Nitki, Belvedere International Achievement Award i Doskonałości Mody „Twojego Stylu”. Jego premierowe kolekcje, cyklicznie prezentowane w najbardziej prestiżowych lokalizacjach stolicy, są szeroko komentowane przez ogólnokrajowe media. Jest autorem kostiumów do przedstawień baletowych „Tristan”, „Kurt Weill” czy „Mąż i żona” w Operze Narodowej w Warszawie i do spektakli teatralnych „Krawiec” w Teatrze Polskim w Poznaniu czy „Węże” i „One” w warszawskim Teatrze Komedia. Projektant współpracuje z grupą Fargotex, dla której projektuje dywany i tkaniny obiciowe oraz z producentem płytek ceramicznych Tubądzin. Jest też autorem kolekcji lamp dla firmy Milagro. Raz do roku Maciej Zień prezentuje również kolekcję ślubną, towarzysząc pannom młodym w najważniejszym dla nich dniu. www.zien.pl

Monika Kucia od wielu lat organizuje wydarzenia kulturalne promujące polską gastronomię i szlachetne produkty regionalne. Jako dziennikarka, kuratorka kulinarna oraz promotorka kultury kulinarnej łączy słowa, smaki i ludzi. Tworzy także autorskie wydarzenia performatywne wokół tematów jedzenia i kultury kulinarnej. Jest kuratorką i członkinią Rady Programowej Festiwalu Nowe Epifanie, Festiwalu Wszystkie Mazurki Świata i Europejskiego Festiwalu Smaku w Lublinie oraz autorką Kwartalnika „Przekrój”, książki „Kuchnia polska, jakiej nie znacie” (z Kurtem Schellerem, 2005), jak również publikacji „CuisinePL” (2011), promującej polską gastronomię podczas Prezydencji Polski w UE. Prowadzi Targ Rolny Konesera na warszawskiej Pradze.

Kwiatostany. Warsztat Natury  tworzą dwie kobiety: Agnieszka Włodarczyk - plastyczka kreująca malarskie bukiety i scenografie oraz Alicja Chajewska -pasjonatka dzikiej przyrody ze szczególnym upodobaniem do chwastów i ziół. Za najbardziej cenne uważają to, co proste, czyste w formie, "zwyczajne", zapomniane. Pozwalają zaistnieć kwiatom, naturze takimi, jakimi są, doskonale pięknymi, bez zbędnej kreacji, dekoracji, ozdobników.

 

Grupa Tubądzin należy do największych i najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 35 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty irozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120x240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2018 firma sprzedawała swoje produkty do 40 krajów.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in.   Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowe konkursy dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne. 

 

Kontakt dla mediów:

Agata Grenda

rzeczniczka prasowa Grupy Tubądzin

tel. kom. + 48 608 558 405

agata.grenda@tubadzin.pl

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności