Tubądzin

22.09.2020

Kolekcja Cielo e Terra by Dorota Koziara w projekcie nominowanym do SBID International Design Awards 2020

Projekt studia Robert Majkut Design znalazł się w finale prestiżowego konkursu w kategorii Retail Design. Jury doceniło nowy format biura Alior Bank w Warszawie – nie tylko za kreatywność estetyczną, ale też funkcjonalność.

SBID International Design Awards, z siedzibą organizatorów w Londynie to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów w branży architektonicznej. Tegoroczna edycja SBID Awards jest wyjątkowo wymagająca dla biorących w niej udział projektantów, gdyż zgłosiły się do niej biura aż z 49 krajów.

Kategoria Retail Design, w której swój projekt zaprezentowało studio Robert Majkut Design, obejmuje wnętrza stworzone z myślą o placówkach handlowych. Projekty w tej kategorii mogą być realizowane na zasadzie całkowitego remontu lub mniejszych zleceń w obrębie obiektów. W nowym oddziale Alior Banku w Warszawie, przy ul. Jana Pawła II projektanci, wykorzystując płytki gresowe z kolekcji Cielo e Terra by Dorota Koziara, postawili na nowatorski w funkcjach i wykonaniu, projekt placówki bankowej.

Użyte w projekcie materiały to płytki Cielo e Terra Polvere i Cielo e Terra Beige, w formatach 120 x 240 cm oraz 60 x 60 cm. Cała kolekcja inspirowana jest kolorami Polski. Składa się z dziewięciu barwionych w masie płyt o modularnych formatach (największy to 240 cm x 120 cm). Pozwala architektom na szerokie wykorzystanie jednej płyty lub łączenie w całość różnych formatów. Charakterystyczne dla tej kolekcji barwienie w masie gwarantuje wysokie parametry techniczne, przez co nadaje się ona znakomicie zarówno do projektów przestrzeni publicznych, jak i na elewacje.

Co roku w konkursie oceniane są projekty z całego świata. Studio Robert Majkut Designznalazło się w prestiżowej grupie 23 finalistów kategorii Retail Design – konkurując z biurami z Wielkiej Brytanii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Chin, Nowej Zelandii czy Japonii.

Projekty, wybrane w finałowych kategoriach cechują się najwyższą jakością estetyki designu, która obejmuje zarówno budynki komercyjne, jak i projekty przestrzeni prywatnych.

Głosować na polski projekt można na stronie konkursu, do 30 września: https://www.internationaldesignexcellenceawards.com/finalistcategory/retail-design-2020/

Każde zgłoszenie w konkursie SBID International Design Awards podlega wyczerpującemu, trzystopniowemu procesowi oceny (ocena techniczna, ocena merytoryczna jury i głosowanie internautów). W dwóch pierwszych etapach wiodący specjaliści z branży oceniają istotne elementy, takie jak zgodność z briefem, budżet, bezpieczeństwo i higiena pracy oraz dopasowanie projektu do potrzeb odbiorców. Na ostatnim etapie do oceny projektów zapraszana jest publiczność konkursu, a jej głosy decydują w 30% o wynikach. Jednocześnie organizatorzy dokładają wszelkich starań aby internetowe głosowanie było jak najbardziej transparentne i monitorowane.

W składzie międzynarodowego jury znaleźli się w tym roku uznani przedstawiciele świata architektury, biznesu czy kultury i mediów m.in. Lalaj Hora (Burberry), Stefan Sielaff (Bentley), Anna Gellert (Nike), Phil Swern (BBC) czy Sasha Kalter Wasserman (Guggenheim Museum and Foundation).

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 35 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120x240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2019 firma sprzedawała swoje produkty do 60 krajów.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowe konkursy dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.

Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.

Kontakt dla mediów:
Agata Grenda
rzeczniczka prasowa Grupy Tubądzin
tel. kom. + 48 608 558 405
agata.grenda@tubadzin.pl

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności