Komputronik

23.04.2020

Komputronik angażuje się w walkę z koronawirusem!

  Komputronik oraz Komputronik Gaming zostali partnerami ogólnopolskich akcji, których celem jest walka z epidemią. Już w najbliższą niedzielę rozegrany zostanie charytatywny turniej gwiazd w League of Legends, podczas którego wspólnie z widzami zbierane będą środki na wsparcie polskiej służby zdrowia w walce z koronawirusem.

Niedzielny turniej będzie można śledzić na żywo na Twitchu oraz na kanałach społecznościowych zawodników. W akcję zaangażowały się gwiazdy polskiej sceny muzycznej oraz świata e-sportu. W turniej weźmie udział sześć drużyn, a ich kapitanami będą: Żabson, Mata (GOMBAO33), Mateusz Klich,Interleo (hypetalk), Paris Platynov oraz Olszakumpel.

- W szpitalach brakuje podstawowego sprzętu, który chroni personel będący na pierwszej linii – lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych. Każdy przypadek zakażenia wśród załogi wyłącza od kilku do kilkudziesięciu osób mogących nieść pomoc potrzebującym, co jest ogromnym zagrożeniem dla mocno nadwyrężonego systemu opieki zdrowotnej. Pojawienie się COVID-19 nie sprawiło, że zniknęły inne schorzenia, a kadra medyczna jest potrzebna także tym, którzy nie są zakażeni koronawirusem. Aby zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa wśród pracowników szpitali, chcemy doposażyć ich w niezbędne narzędzia. Bardzo się cieszymy, że razem z Komputronik Gaming możemy zorganizować ten turniej i wspólnie zbierać środki dla medyków – podają organizatorzy turnieju.

Więcej informacji o turnieju można znaleźć na stronie wydarzenia.

Jednocześnie Komputronik zaangażował się także w ogólnopolską akcję „Cała Polska walczy z koronawirusem” w ramach której zbierane są środki na rzecz Fundacji SIEPOMAGA. Uzbierana kwota zostanie w całości przekazana na pomoc szpitalom i medykom w walce z epidemią.

Kontakt dla mediów:

Filip Gruszczyński

PR Manager

email: filip.gruszczynski@komputronik.pl

tel. +48 519 842 330

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności