SM Mlekpol

29.11.2018

Kultowy serek z krówką ma swój pomnik w Radomiu

Najbardziej rozpoznawalny serek homogenizowany w Polsce - symbol Radomia,  doczekał się własnej rzeźby w przestrzeni miejskiej.

W listopadzie, w centrum Radomia, pojawiły się małe rzeźby z brązu - symbole, z których słynie miasto.  Projekt "Piękniejsze Śródmieście - symbole naszego miasta w formie małej architektury" składa się 14 rzeźb i realizowany był ze środków Budżetu Obywatelskiego Radomia w 2018 roku.  Jedną z nich jest rzeźba pudełka serka Rolmlecz. Ogromne uznanie dla najbardziej  rozpoznawalnego serka homogenizowanego w Polsce zadecydowało, że to właśnie on stał się jedną z ikon, które możemy oglądać na ulicy Żeromskiego w Radomiu. Serek z krówką produkowany przez Zakład Produkcji Mleczarskiej Rolmlecz znany jest na polskim rynku od 45 lat. Autorem statuetki jest rzeźbiarz z Kielc
pan Sławomir Micek. 

Producentem kultowego serka homogenizowanego z krówką jest ZPM Rolmlecz, należący do Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol w Grajewie. Serki homogenizowane z Radomia produkowane są w 5 smakach: naturalnym, truskawkowym, waniliowym, z laską wanilii oraz czekoladowym.

 

 

Kontakt dla mediów:

Bartosz Grochal

rzecznik prasowy

SM MLEKPOL

email: bartosz.grochal@v5group.pl

mobile: +48 505 223 467

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

O SM MLEKPOL

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol w Grajewie to największy producent mleka i produktów mlecznych
w Polsce.  Od lat niekwestionowany lider rodzimego mleczarstwa oraz jeden z dwudziestu największych przetwórców mleka w Europie. Jako pierwszy podmiot skupowy w Polsce SM Mlekpol przekroczyła granicę 1,7 mld litrów skupionego mleka rocznie. To blisko 5 milionów litrów mleka dziennie od blisko 10 000 producentów. Produkty Mlekpolu powstają w 12 nowoczesnych i wysoko wyspecjalizowanych zakładach produkcyjnych w: Grajewie, Zambrowie, Mrągowie, Kolnie, Sejnach, Bydgoszczy, Sokółce, Dąbrowie Białostockiej, Radomiu, Zwoleniu, Gorzowie Wielkopolskim i Suwałkach.

Mlekpol w swojej ofercie posiada: mleko pasteryzowane i UHT, śmietany i śmietanki, napoje fermentowane, masło, twarogi, serki wiejskie i śmietankowe oraz sery żółte. Flagowymi markami są: Łaciate, Maślanka Mrągowska, Milko, Mazurski Smak, Mlekpol, Rolmlecz oraz Białe.

Ponad 30% wyrobów Spółdzielni jest eksportowanych do krajów Ameryki Południowej, Azji, Europy
i krajów Dalekiego Wschodu. Zagraniczni odbiorcy doceniają jakość produktu oraz stabilność współpracy jaką zapewnia Mlekpol.

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol była wielokrotnie nagradzana i wyróżniana, w tym tytułem największego Pracodawcy Podlasia czy Perłą Polskiej Gospodarki. Za swoje wyroby Mlekpol od wielu lat otrzymuje Złote Medale w konkursie Międzynarodowych Targów Poznańskich Polagra Food. W  2017 roku medale otrzymały Chłodnik warzywny Mlekpol, oraz nowość na rynku Serek Łaciaty do smarowania
z suszonymi pomidorami. W tym samy roku mleko Łaciate Świeże zdobyło wyjątkowy tytuł Najwyższej Smakowitości, przyznany przez Polski Instytut Badań Jakości, a mleko Łaciate UHT 2% powtórnie otrzymało tytuł Hit Handlu podobnie jak ser w plastrach Gouda 150 g. Marka Łaciate zdobyła tytuł Superbrands  i Superbrands Podlaska Marka.

Mlekpol gwarantuje najwyższą jakość i naturalny smak produktów.

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności