Tubądzin

12.10.2020

Łączy nas design. Super nowoczesne Centrum Logistyczne w Cedrowicach zarządzane przez kobietę

Grupa Tubądzin od początku swojego istnienia stawia na rozwój technologii. W inwestycję rozbudowy Centrum Logistycznego, o wartości 80 milionów złotych, która usprawni proces kompletacji i transportu zamówień, kobiety zaangażowane były od początku. Wniosły do projektu elementy designu, organizacyjnej precyzji i wielkiego profesjonalizmu w obszarze wielozadaniowości.

Oficjalnie otwarcie Centrum Logistycznego w Cedrowicach planowane jest na listopad tego roku. Ta inwestycja w najnowszą technologię, na sumę 80 milionów złotych, pozwoli Grupie Tubądzin osiągnąć niezwykle wysoką jakość kompletacji i skrócić czas realizacji zamówienia. Rozbudowany obiekt łączy w sobie wiele rozwiązań technologicznych, które znacznie wpłyną na jakość współpracy z partnerami i dystrybutorami.

Centrum Logistyczne podzielone jest na dwie strefy. W pierwszej z nich 20 000 palet jest składowanych i magazynowanych na regałach paletowych o wysokości 9,5 metra. Druga ze stref odpowiada za kompletację i wysyłkę zamówień do dystrybutorów. Na stanowiskach do kompletacji można jednocześnie realizować aż 48 różnych zamówień klientów, co skraca czas oczekiwania o połowę. Z kolei podwojona ilość ramp załadunkowych umożliwia sprawny załadunek płytek.

W tej strefie znajduje się także magazyn paletowy o wysokości 24 m, mieszczący blisko 9 000 palet z płytkami największej rotacji. Palety dostarczane są do niego przenośnikami o łącznej długości 1000 m. Pracą układnic i transportem palet po przenośnikach kieruje system PLC, a za zarządzanie całym procesem odpowiadają zintegrowane z nim systemy MFC i WMS.

Magazyn w Centrum Logistycznym obsługiwany jest przez 8 układnic paletowych, poruszających się z prędkością 3 metrów na sekundę. W obiekcie znajduje się także magazyn pojemnikowy, tak zwany „miniload”, który pozwala umieścić płytki dekoracyjne, listwy i mniejsze elementy kolekcji w 4500 pojemnikach. Ten w pełni zautomatyzowany magazyn obsługiwany jest przez układnicę pojemnikową, która porusza się z prędkością 5 metrów na sekundę.

Całością działań operacyjnych Centrum Logistycznego oraz zespołem ponad 150 pracowników zarządza Jolanta Gałązka, Dyrektor logistyki w Grupie Tubądzin: Logistyka wydaje się być branżą męską, kojarzy się z magazynami w których przecież pracują sami mężczyźni, kobiecie jest o wiele trudniej zaistnieć w tym środowisku. Cieszę się jednak, że zarząd firmy zaufał mi i powierzył tak odpowiedzialne zadanie. My kobiety jesteśmy - bo musimy być, łącząc w życiu funkcje domowe i zawodowe – częstoo wiele bardziej zorganizowane, skupione i wielozadaniowe. W tak szybko zmieniających się czasach, naznaczonych pandemią, przy braku możliwości jakiegokolwiek przewidywania, kobiecy umysł jest w stanie szybko przystosować się do sytuacji i działać efektywnie w sytuacji stresowej. Rozbudowane Centrum Logistyczne pozwoli nam skupić się na maksymalnie szybkim obsłużeniu naszych kontrahentów.

Kolejną kobietą bez której rozbudowane Centrum Logistyczne byłoby na pierwszy rzut oka jednym z wielu podobnych obiektów jest Joanna Nowak, projektantka z działu wzornictwa Grupy Tubądzin. To grafika jej autorstwa, przeniesiona na płytki, ozdobiła elewację części biurowej inwestycji. Dwie łączące się dłonie są metaforą zwieńczenia procesu twórczego i przypominają, że na końcu technologicznie zaawansowanych procesów jest piękny design, który łączy wszystkich zaangażowanych w powstawanie produktów Grupy Tubądzin.

W tej trójwymiarowej instalacji wykorzystanych zostało aż 479 elementów – największy z nich to płytka o wymiarach 120 x 240 cm, a najmniejszy to trójkąt o wymiarach 52 x 45 x 27 cm. Elementy trójwymiarowe obrazu oraz jedna ze ścian elewacji wykonane zostały z płyt Cielo e Terra projektu Doroty Koziara.

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 35 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120x240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2019 firma sprzedawała swoje produkty do 60 krajów.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowe konkursy dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.

Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość
o środowisko firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje
w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.

Kontakt dla mediów:
Agata Grenda
rzeczniczka prasowa Grupy Tubądzin
tel. kom. + 48 608 558 405
agata.grenda@tubadzin.pl

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności