Tubądzin

10.03.2020

Laureaci Tubądzin Design Awards wyróżnieni w europejskim konkursie

Architekci Łukasz Gąska i Marta Sowińska - Gąska, zwycięzcy Grand Prix MONOLITH 2018, wraz z Michałem Gawronem, współpracującym z Gąska Studio, zostali wyróżnieni w konkursie na koncepcję Islandzkiego Muzeum Wulkanów

10 stycznia ruszyła kolejna, trzecia już edycja Tubądzin Design Awards. Grupa Tubądzin, organizator konkursu, promuje nie tylko tworzenie ładnych i funkcjonalnych przedmiotów czy wnętrz, ale przede wszystkim kreowanie dobrostanu użytkowników, uwzględniające potrzeby środowiska oraz jakość życia przyszłych pokoleń.

Zwycięzcy Grand Prix MONOLITH, w kategorii Unlimited Architecture, Łukasz Gąska i Marta Sowińska - Gąska, wraz z architektem Michałem Gawronem zaprojektowali niezwykłe w swojej formie i funkcjach Islandzkie Muzeum Wulkanu, wyróżnione w konkursie organizowanym przez firmę Bee Breeders.

Inspiracją dla polskich architektów była natura – ukształtowanie terenu wokół lokalizacji muzeum. Wulkan Hverfjall którego ostatnia erupcja miała miejsce ok 2500 lat temu, położony w północnej Islandii to niezwykle piękna struktura geologiczna. I to właśnie kaldera, czyli wielkie zagłębienie w szczytowej części wulkanu, stało się dla projektantów inspiracją w projekcie głównej bryły budynku.

Islandia jest także miejscem niezwykle ważnym w tegorocznym konkursie Tubądzin Design Awards. Ta właśnie destynacja jest bowiem jedną z nagród głównych dla uczestników konkursu.

Tegorocznej odsłonie Tubądzin Design Awards towarzyszą hasła #nature #future #freedom. Ostatnie z nich jest nawiązaniem do możliwości jakie daje współczesny design, nowoczesna technologia, wiedza oraz wyobraźnia zmieniająca rzeczywistość na jeszcze piękniejszą. 

#Freedom nawiązuje także do wyjątkowej nagrody główniej III edycji Tubądzin Design Awards. Zdobywca Grand Prix sam zdecyduje bowiem o jej kształcie.  #Freedom daje zwycięzcy wybór – wizyta w Abu Zabi (#future) czy wycieczka na Islandię (#nature).

Pierwsza z nagród oznacza wizytę w Masdar City, pełni ekologicznym mieście zbudowanym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jego unikalność polega na tym, że nie emituje dwutlenku węgla i jest zasilane jedynie energią odnawialną, głównie słoneczną, wiatrową, wodną oraz biopaliwową. Z kolei Islandia leży zaledwie dwa stopnie na południe od północnego koła podbiegunowego. Jest jednym z niewielu krajów, w których można podziwiać zorzę polarną. Stolica Islandii znajduje się w czołówce proekologicznych miast na świecie. Podróż na Islandię połączy ze sobą świat natury z architekturą i pokaże jak te dwa obszary wzajemnie się przenikają.

Szczegóły konkursu można znaleźć pod adresem www.tubadzin.pl/design

Łukasz Gąska i Marta Sowińska-Gąska, w nagrodę za swoją pracę w TDA 2018 wzięli udział w nowojorskim święcie designu targach NYCxDESIGN, które podkreślają niepowtarzalne możliwości „miasta, które nigdy nie śpi” – zarówno w zakresie architektury, mody, jaki i kultury, edukacji czy możliwości ekonomicznych. Architekci wzięli udział w prezentacjach targowych i  spotkaniach z osobowościami ze świata designu. Ponadto zwiedzili większość kultowych miejsc w Nowym Jorku, w tym: Empire State Building, One Tower, Times Square, Wall Street, High Line, a także Statuę Wolności czy Most Brookliński. 

Konkursy są dla nas istotnym elementem rozwoju zawodowego. Zawsze uczą czegoś nowego i pozwalają skonfrontować swoje poglądy, pomysły i idee z innymi uczestnikami. Zmuszają do poszerzania swoich horyzontów. Grand Prix w Tubądzin Design Awards 2018 była dla nas dużym zaskoczeniem i bardzo motywującym bodźcem do dalszej pracy.  Nagroda, w postaci wyjazdu do Nowego Jorku, pozwoliła nam zobaczyć jedno z najpiękniejszych miast świata i doświadczyć architektury, którą do tej pory znaliśmy z prasy i wykładów – mówią laureaci.

 

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 35 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120x240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2019 firma sprzedawała swoje produkty do 50 krajów.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in.  Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowe konkursy dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne. 

Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.

 

Kontakt dla mediów:

Agata Grenda

rzeczniczka prasowa Grupy Tubądzin

tel. kom. + 48 608 558 405

agata.grenda@tubadzin.pl

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności