Muzeum Łazienki Królewskie

05.09.2017

Łazienki Królewskie perłą polskiej turystyki

Muzeum Łazienki Królewskie jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc przez polskich i zagranicznych turystów w Warszawie. Wspaniała klasycystyczna architektura, przepiękne ogrody królewskie oraz bogata oferta wydarzeń pozwoliła Łazienkom Królewskim znaleźć się w ścisłej czołówce atrakcji turystycznych w stolicy.

Stołeczne Biuro Turystyki opublikowało raport o polskich i zagranicznych gościach w stolicy, z którego wynika, że w porównaniu do ubiegłych lat znacznie wzrosła liczba turystów odwiedzających Warszawę.  Największe miasto w Polsce odwiedziło aż 20 milionów gości, w tym prawie 3 miliony turystów zza granicy. Zwiedzanie zabytków i miejsc pamięci to główne powody, dla którego odwiedzają oni stolicę, ale przyjezdni doceniają również ofertę rozrywkową i  kulinarną Warszawy.

Choć liczba atrakcji w stolicy stale rośnie, Muzeum Łazienki Królewskie jest niezmiennie jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc. Gości przyciągają nie tylko wspaniałe zabytkowe obiekty takie jak Pałac na Wyspie, czy Teatr Królewski ze Starą Oranżerią, historyczne ogrody, ale też unikalne wydarzenia. Ogromną frekwencją cieszą  się tradycyjne Koncerty Chopinowskie, wystawy, spektakle  i wydarzenia edukacyjne.

Łazienki Królewskie są miejscem magicznym – mówi Izabela Zychowicz- Za-ca Dyrektora Ośrodka ds. muzealnych. Niezwykła atmosfera królewskich ogrodów, architektury i kolekcji przenika się tu z dostępną na wyciągnięcie ręki ofertą kulturalną. To miejsce do którego się wraca, które się wspomina.  Kalendarz Łazienek Królewskich jest pełen atrakcji dla każdej grupy wiekowej- dodaje.

Mimo, że skończyły się wakacje sezon w Łazienkach Królewskich trwa w najlepsze. Rozpoczyna się właśnie III Festiwal Oper Barokowych w Teatrze Królewskim, wciąż trwają Koncerty Chopinowskie, podziwiać też można niezwykłą wystawę prac Jana Bogumiła Plerscha w Pałacu na Wyspie. We wrześniu Łazienki Królewskie szykują prawdziwą gratkę dla melomanów. Teatr Królewski wypełnią gwiazdy muzyki jazzowej. Podczas cyklu Jazz w Łazienkach Królewskich pod patronatem laureata Grammy wystąpią Włodek Pawlik Trio, Mike Stern, Urszula Dudziak i Mika Urbaniak.

Pełna lista wydarzeń w Muzeum znajduje się na stronie internetowej http://www.lazienki-krolewskie.pl/pl/wydarzenia

Kontakt dla mediów:

Alicja Winter

Biuro prasowe v5Group

(+48) 502 782 783

alicja.winter@v5group.pl

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności