Lena Lighting

12.02.2021

Lena Lighting inwestuje w farmę fotowoltaiczną

Zarząd Lena Lighting podpisał umowę na budowę farmy fotowoltaicznej. Do końca roku przy zakładzie produkcyjnym w Środzie Wielkopolskiej zostanie zainstalowanych 596 paneli, które będą generować moc 241,38 kWp. Inwestycja jest elementem proekologicznej strategii firmy.

Lena Lighting od lat konsekwentnie pogłębia swoje zaangażowanie w zakresie proekologicznej postawy w biznesie. Firma z powodzeniem wdrożyła kompleksowy system zarządzania środowiskowego, co zostało potwierdzone certyfikatem ISO 14001. Budowa farmy fotowoltaicznej jest kolejnym działaniem, które ma na celu troskę o środowisko naturalne. Dzięki inwestycji Lena Lighting pokryje 12% rocznego zapotrzebowania na energię elektryczną ze źródeł odnawialnych.

Można powiedzieć, że jako producent oświetlenia LED aspekty proekologiczne mamy już wpisane w charakter swojej działalności. Sama technologia LED, która zastępuje tradycyjne systemy oświetlenia, pozwala generować ogromne oszczędności w zakresie zużycia energii elektrycznej. To z kolei przekłada się na redukcję emisji CO2 do atmosfery. Korzyści dla środowiska są więc bardzo duże – mówi Tomasz Wencławek, Członek Zarządu Lena Lighting. Jesteśmy jednak świadomi, że produkując nasze energooszczędne lampy LED musimy dbać nie tylko o ich jakość i efektywność, ale też o to, by cały proces i technologia wytwarzania nie miały negatywnego wpływu na ekosystem. Inwestycja w odnawialne źródła energii jest więc dla nas naturalnym kierunkiem rozwoju – dodaje Tomasz Wencławek.

Strategia Lena Lighting zakłada proekologiczne zaangażowanie we wszystkie obszary działalności. Produkcja lamp odbywa się zgodnie z dyrektywą RoHS, która określa normy bezpieczeństwa dla urządzeń elektrycznych, a także w oparciu o rozporządzenie REACH, przyjęte przez Unię Europejską w celu poprawy ochrony zdrowia ludzkiego i środowiska przed zagrożeniami, jakie mogą stwarzać chemikalia. W zakresie recyklingu Lena Lighting współpracuje z firmą Biosystem SA, której misją jest aktywna ochrona środowiska naturalnego oraz wspieranie działań z zakresu racjonalnej gospodarki odpadami. Producent korzysta też z usług Biosystem Elektrorecykling – Organizacji Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego SA, która 5% przychodów netto z tej współpracy przeznacza na działalność edukacyjną, dotyczącą budowania świadomości ekologicznej i odpowiednich postaw w społeczeństwie.

Lena Lighting S.A. - polski producent oświetlenia LED. Oferuje światowej klasy energooszczędne systemy oświetlenia dla przemysłu, budownictwa i inwestycji drogowych. Fabryka Lena Lighting jest wyposażona w najnowocześniejsze linie produkcyjne oraz własne centrum badawcze. Firma zatrudnia 210 osób odpowiedzialnych za projekty, badania, wzornictwo, produkcję i obsługę klienta. Rocznie Lena Lighting produkuje ponad 2 500 000 lamp i wdraża 50 nowych wzorów. Wiele z nich, jak TYTAN LED, QUEST PLUS LED, ASTRA LED, czy UV-C STERILON FLOW to bestsellery na skalę światową. Lena Lighting eksportuje swoje produkty do 70 krajów. Za rozwój marki odpowiadają ludzie, którzy z wielką pasją tworzą produkty słynące z najwyższych parametrów efektywności i energooszczędności.

Kontakt dla mediów:
Jola Kazimierowicz
jola.kazimierowicz@v5group.pl
+48 508 016 821

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności