Lena Lighting

16.10.2020

Lena Lighting wspiera konkurs o Nagrodę Architektoniczną Województwa Wielkopolskiego

Jury wyłoniło właśnie kandydatów, którzy powalczą o nagrodę w konkursie organizowanym przez poznański oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich, przy współpracy z Wielkopolską Okręgową Izbą Architektów RP - NAWW. Głównym sponsorem konkursu jest producent oświetlenia LED ze Środy Wielkopolskiej - firma Lena Lighting.

Do konkursu nadesłano około 80 zgłoszeń. Zdaniem prezesa poznańskiego SARP-u i członka jury, Wojciecha Krawczuka, poziom wszystkich przesłanych prac był bardzo wysoki, a duża część projektów była spoza Poznania i okolic, co można uznać za sukces i dobrą zapowiedź dla kolejnych edycji. Projekty można było zgłaszać w sześciu kategoriach: obiekt architektoniczny, dom, wnętrze, przestrzeń wspólna, młody twórca oraz dzieło eksportowe. Największym zainteresowaniem cieszyły się domy jednorodzinne, obiekty i wnętrza, a najmniej popularna okazała się kategoria „dzieło eksportowe”.

Lena Lighting chce wspierać architektów. Jako firma z Wielkopolski zdecydowaliśmy się zaangażować w konkurs o Nagrodę Architektoniczną naszego województwa. To prestiżowy konkurs, z ciekawymi kategoriami, otwartytakże na młodych architektów. W jury zasiadają wielkie osobowości związane z architekturą, co gwarantuje wysoki poziom. Trzymamy mocno kciuki za wszystkich, którzy powalczą o nagrodę, choć nie ukrywamy, że mamy już swoich faworytów. Oczywiście naszą uwagę przykuwa szczególnie podejście do tematu oświetlenia - mówi Marzena Lesińska, pełnomocnik Zarządu Lena Lighting.

Jury wyłoniło teraz po kilka projektów z każdej kategorii. Zdjęcia wszystkich zakwalifikowanych prac można zobaczyć na www.naww.pl. Kolejnym etapem będzie oglądanie przez jury wszystkich nominowanych prac. Zgodnie z harmonogramem ogłoszenie wyników powinno nastąpić 26 listopada, jednak w związku z pandemią koronawirusa nie jest pewne, czy całe wydarzenie będzie przebiegać zgodnie z wcześniej założonymi planami.

Lena Lighting S.A. - polski producent oświetlenia LED. Oferuje światowej klasy energooszczędne systemy oświetlenia dla przemysłu, budownictwa i inwestycji drogowych. Fabryka Lena Lighting jest wyposażona w najnowocześniejsze linie produkcyjne oraz własne centrum badawcze. Firma zatrudnia 210 osób odpowiedzialnych za projekty, badania, wzornictwo, produkcję i obsługę klienta. Rocznie Lena Lighting produkuje ponad 2 500 000 lamp i wdraża 50 nowych wzorów. Wiele z nich, jak TYTAN, QUEST, ASTRA LED, czy UV-C STERILON FLOW to bestsellery na skalę światową. Lena Lighting eksportuje swoje produkty do 70 krajów. Za rozwój marki odpowiadają ludzie, którzy z wielką pasją tworzą produkty słynące z najwyższych parametrów efektywności i energooszczędności.

Kontakt dla mediów:
Jola Kazimierowicz
jola.kazimierowicz@v5group.pl
+48 508 016 821

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności