Lena Lighting

22.10.2020

Metamorfoza Muzeum Kargula i Pawlaka z oświetleniem od Lena Lighting

Muzeum z pamiątkami „Samych Swoich” przeszło remont generalny. Wnętrza obiektu, który powstał w Lubomierzu, by uczcić kultową komedię i główne postaci z trylogii Sylwestra Chęcińskiego, zachwycają stylistyką i klimatem. Do oświetlenia wybrano lampy od Lena Lighting, które idealnie sprawdziły się w tej przestrzeni.

Projekt rewitalizacji Muzeum Kargula i Pawlaka od początku nas zachwycił. To wyjątkowe, klimatyczne miejsce, które wzbudza sentyment i dostarcza wielu miłych wrażeń. W realizacji użyto naszych produktów z kategorii LIGHT & DESIGN, które gwarantują najwyższe parametry efektywności, wytrzymałości i energooszczędności, a jednocześnie podkreślają wyjątkową przestrzeń wystawienniczą. Lampy zostały specjalnie dostosowane pod kątem mocy i temperatury barwowej, dzięki czemu pracownicy i zwiedzający będą mieć zapewniony komfort, a eksponaty będą pięknie prezentowane – mówi Marzena Lesińska, pełnomocnik Zarządu Lena Lighting.

Jako producent lamp i systemów oświetleniowych możemy dostosować produkt pod konkretne zamówienie zarówno w warstwie wizualnej, jak i technicznej. Trendy są takie, że odbiorcy poszukują unikalnych rozwiązań w zakresie designu, ale niemniejszą wagę przywiązują do jakości, energooszczędności, efektywności eksploatacyjnej oraz czasu realizacji i obsługi. To nasze duże przewagi nad produktami z eksportu - dodaje Lesińska.
Lena Lighting odpowiadała za kompleksowe oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne Muzeum Kargula i Pawlaka. Do oświetlenia użyto między innymi lamp: UP LED, SMART LED EVO, CORIA LED, NECTRA LED, EXPO SYSTEM LED. Zastosowano rozwiązania również w wersjach z modułem awaryjnym. Wszystkie lamy zostały wyprodukowane w fabryce w Środzie Wielkopolskiej.

Muzeum Kargula i Pawlaka poświęcone kultowej trylogii Sylwestra Chęcińskiego „Sami Swoi”, „Nie ma mocnych” i „Kochaj albo rzuć” jest zlokalizowane w pobliżu Lubomierskiego Rynku (Placu Wolności), którego plener kilkakrotnie pojawia się w filmie „Sami Swoi”. Pomieszczenia muzealne mieszczą się na parterze jednego z najstarszych w mieście budynków – tzw. Domu Płócienników, od XVI w. siedzibie cechu Płócienników, którego budynek posiada bogate walory architektoniczne, stanowiące atrakcję turystyczną. W Muzeum Kargula i Pawlaka zgromadzone są różne pamiątki związane z kultową komedią, przede wszystkim rekwizyty wykorzystane przy kręceniu filmu. Więcej informacji na stronie: www.lck.org.pl/muzeum-kargula-i-pawlaka/

Lena Lighting S.A. - polski producent oświetlenia LED. Oferuje światowej klasy energooszczędne systemy oświetlenia dla przemysłu, budownictwa i inwestycji drogowych. Fabryka Lena Lighting jest wyposażona w najnowocześniejsze linie produkcyjne oraz własne centrum badawcze. Firma zatrudnia 210 osób odpowiedzialnych za projekty, badania, wzornictwo, produkcję i obsługę klienta. Rocznie Lena Lighting produkuje ponad 2 500 000 lamp i wdraża 50 nowych wzorów. Wiele z nich, jak TYTAN, QUEST, ASTRA LED, czy UV-C STERILON FLOW to bestsellery na skalę światową. Lena Lighting eksportuje swoje produkty do 70 krajów. Za rozwój marki odpowiadają ludzie, którzy z wielką pasją tworzą produkty słynące z najwyższych parametrów efektywności i energooszczędności.

Kontakt dla mediów:
Jola Kazimierowicz
jola.kazimierowicz@v5group.pl
+48 508 016 821

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności