SM Mlekpol

20.04.2016

Milatte szturmem zdobywa rynek

Mleko do spieniania Milatte od SM MLEKPOL już po 3 miesiącach obecności na rynku zyskało zaufanie konsumentów i uznanie branży. W prestiżowym plebiscycie Dobra Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma marka Milatte została wyróżniona tytułem Dobrej Marki w kategorii Odkrycie Roku 2016.

Dzięki wyższej zawartości białka mleko Milatte perfekcyjnie spienia się tworząc lekką jak obłok, mleczną pianę.  To zupełnie nowa jakość dla  latte, latte machiatto czy capuccino.  Produkt dedykowany jest wielbicielom białych kaw , profesjonalnym baristom, kanałowi ho-re-ca. Milatte -to dwa rodzaje mleka różniące się zawartością tłuszczu. Mleko 3,2 % -według baristów najlepsze do kawy przyrządzanej na gorąco. Mleko 0 % – do kawy mrożonej, nieodzownej w letnie upały. Milatte  można nabyć w litrowych kartonach z zakrętką.

Produkty SM MLEKPOL z Grajewa już po raz kolejny otrzymały zaszczytne miano Dobrej Marki – Jakość, Zaufanie, Renoma. W 2015 roku tytuł ten przyznano mleku Łaciate oraz śmietankom Łaciatym.

Wyróżnienie Dobra marka – Jakość, Zaufanie, Renoma przyznawane jest najbardziej rozwojowym i rozpoznawalnym markom obecnym na polskim rynku. Już po raz siódmy przeprowadzono badania i analizy mające na celu określenie wartości, aktywności oraz rozpoznawalności poszczególnych brandów. Organizatorem plebiscytu są redakcje Biznes Trendy w dzienniku Rzeczpospolita oraz Forum Biznesu w Dzienniku Gazecie Prawnej. Badania zostały przeprowadzone za pomocą metody Cati na grupie 1000 respondentów oraz na podstawie opinii Działu Badań i Analiz Rynku redakcji Biznes Trendy.

 

Kontakt dla mediów:

Kamila Syroka

rzecznik prasowy

SM MLEKPOL

email: kamila.syroka@v5group.pl

mobile: +48 505 223 467

 

O SM MLEKPOL

Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL w Grajewie to największy producent mleka i produktów mlecznych w Polsce.  Od lat niekwestionowany lider rodzimego mleczarstwa oraz jeden z dwudziestu największych przetwórców mleka w Europie.

Produkty MLEKPOL-u powstają w 11 nowoczesnych i wysoko wyspecjalizowanych zakładach produkcyjnych w : Grajewie, Zambrowie, Mrągowie, Kolnie, Sejnach, Bydgoszczy, Sokółce, Dąbrowie Białostockiej, Radomiu, Zwoleniu i Gorzowie Wielkopolskim.

SM MLEKPOL w swojej ofercie posiada: mleko pasteryzowane i UHT, śmietany i śmietanki, napoje fermentowane, masło, twarogi, serki wiejskie i śmietankowe oraz sery żółte. Flagowymi markami są: Łaciate, Milko, Białe, Mazurski Smak, Rolmlecz, Maślanka Mrągowska.

Ponad 30% wyrobów SM MLEKPOL jest eksportowanych do krajów Ameryki Południowej, Azji, Europy i krajów Dalekiego Wschodu. Zagraniczni odbiorcy doceniają jakość produktu oraz stabilność współpracy jaką zapewnia MLEKPOL. SM MLEKPOL była wielokrotnie nagradzana i wyróżniana, m.in. złotymi medalami  w prestiżowym konkursie Międzynarodowych Targów Poznańskich Polagra Food w 2015 r., za Maślankę Mrągowską i serek homogenizowany o smaku waniliowym ROLMLECZ. Mleko ŁACIATE zostało nagrodzone przez konsumentów tytułem „Ulubionej Marki 2015” i Hitu Handlu. Jogurt Grecki MLEKPOL i śmietanka Łaciata 36% zyskały miano Najlepszego Produktu 2016.

MLEKPOL gwarantuje najwyższą jakość i naturalny smak produktów.

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności