Komputronik

06.11.2019

Minister Przedsiębiorczości i Technologii docenia beneficjenta Fundacji Komputronik!

Czternastoletni Dawid Bartniczak, jeden z beneficjentów Fundacji Komputronik, otrzymał dodatkowy grant ufundowany przez Związek Cyfrowa Polska i Fundację Komputronik. Wręczenie laptopa dla zdolnego programisty odbyło się w obecności przedstawiciela Jadwigi Emilewicz – Minister Przedsiębiorczości i Technologii.

Dawid Bartniczak jest pierwszym beneficjentem Fundacji Komputronik. Rok temu został zaproszony do siedziby Komputronik, gdzie mógł zobaczyć, jak działa najstarszy sklep e-commerce w Polsce – Komputronik.pl. Podczas całodniowego pobytu w siedzibie firmy opowiedział informatykom o swoich programach, poznał tajniki pracy project managerów, programistów sklepu internetowego i testerów oraz odbył wycieczkę do serwerowni. Uczestniczył także w procesie wdrażania jednej nowej funkcjonalności w sklepie.

Jego nieprzeciętny talent dostrzegł także Związek Cyfrowa Polska, który razem z Fundacją Komputronik zdecydował się przekazać nowego laptopa, który pomoże mu w dalszym rozwoju.

Naszym celem jest stwarzanie szansy na rozwój ambitnym ludziom, posiadającym duży potencjał. Na każdym etapie działalności chcemy ułatwiać dostęp do innowacyjnych narzędzi wspierających nowoczesną edukację i motywujących do osiągnięcia sukcesu osobistego i zawodowego. Bardzo się cieszę, że razem ze Związkiem Cyfrowa Polska mogliśmy ponownie pomóc Dawidowi i ułatwić rozwój jego kariery - mówi Monika Buczkowska, prezes Fundacji Komputronik

Cyfrowy manifest

Podczas spotkania w siedzibie Komputronik Michał Kanownik, prezes Związku Cyfrowa Polska, przedstawił założenia manifestu cyfrowego „Silna Polska Cyfrowa”. To dokument określający priorytety dla cyfrowej gospodarki.

Chcemy, aby przygotowany przez nas dokument, który mówi m.in. o wdrażaniu sieci 5G, cyberbezpieczeństwie czy edukacji zarówno konsumentów, przedsiębiorców, jak i urzędników administracji publicznej stał się podstawą do dyskusji o cyfryzacji w naszym kraju. Ze swojej strony deklarujemy, że będziemy wspierać wszelkie inicjatywy – legislacyjne i społeczne - mówi Michał Kanownik, prezes Związku Cyfrowa Polska

W dokumencie przedstawiono osiem głównych, priorytetowych wyzwań i inicjatyw do realizacji. Wśród nich wymieniono m.in. wdrożenie sieci 5G, rozwój e-usług, sztucznej inteligencji oraz Internetu Rzeczy czy edukację cyfrową. W dyskusji wziął udział także przedstawiciel minister Emilewicz - Norbert Nowicki, który przedstawił plany rządu dotyczące cyfryzacji.

 

Kontakt dla mediów:

Filip Gruszczyński

PR Manager

email: filip.gruszczynski@komputronik.pl

tel. +48 519 842 330

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności