Muzeum Łazienki Królewskie

19.07.2016

Mistrzowie flamenco w Łazienkach Królewskich

Muzyka, która porywa do tańca, pulsujący emocjami śpiew i atmosfera gorących, hiszpańskich nocy – to najkrótsza wizytówka weekendu 23-24 lipca na Festiwalu Strefa Ciszy. Muzyczna podróż na Półwysep Iberyjski zacznie się już w sobotę rano koncertem w cyklu „Melomaluszki”, oczywiście, w hiszpańskich rytmach. Głównym wydarzeniem weekendu będzie występ gwiazdy sobotniego wieczoru – zespołu Corazón Flamenco.

Corazón Flamenco tworzą mistrzowie tego najbardziej hiszpańskiego z tańców. Ich występy są kwintesencją prawdziwego flamenco – połączeniem tańca, śpiewu, gitarowych brzmień i wyjątkowej choreografii. Wszystkie te elementy razem składają się na wspaniały spektakl, przygotowywany i grany z sercem – hiszpańskim corazón. Zespół koncertuje od 2006 roku, oprócz tradycyjnych gatunków flamenco ma w repertuarze m.in. tango, bolero i rumbę. Corazón Flamenco wystąpi w sobotę o godz. 19.00 na Scenie Purpurowej przy Świątyni Sybilli.

W hiszpańskich rytmach dla najmłodszych melomanów w sobotę i niedzielę zagrają Carmen Azuar, Iwona Skrzos, Andrzej Lewocki, Anika Kamińska i Tomasz Kaszubowski (koncerty w cyklu „Melomaluszki” – godz. 10.00, 11.00, 12.00, 15.00, 16.00 i 17.00, Scena Żółta). Muzykę hiszpańskich kompozytorów, utwory inspirowane Hiszpanią, jej kulturą i tańcem, usłyszymy także na innych festiwalowych scenach. Wystąpią: duet Aleksander Wilgos (gitara) i Michał Buczkowski (skrzypce), Morpheus Saxophone Quartet, Mateusz Rulski oraz sopranistka Dorota Szczepańska, której akompaniował będzie na gitarze Leszek Potasiński.

W programie weekendu hiszpańskiego także niedzielne Koncerty Chopinowskie, zagrają Adam Kośmieja i Katarzyna Kraszewska.

Zgodnie z festiwalową tradycją, Scena Otwarta w sobotę i niedzielę w godzinach od 13.00 do 15.00 jest do dyspozycji publiczności (zgłoszenia: koncert@muzykajest.pl).

Organizatorami Festiwalu Strefa Ciszy są: Muzeum Łazienki Królewskie, Fundacja Muzyka jest dla wszystkich i Fundacja Ogrody Muzyczne. Przedsięwzięcie współfinansuje miasto stołeczne Warszawa. 

Patroni medialni: Co jest grane 24 i portal Czasdzieci.pl. Współpraca redakcyjna: RMF Classic.

Wstęp na wszystkie koncerty i wydarzenia festiwalu jest wolny.

 

Więcej informacji o Strefie Ciszy, sylwetki artystów i szczegółowy program na stronie oraz w mediach społecznościowych:

http://www.strefaciszyfestival.pl

http://www.lazienki-krolewskie.pl

https://www.facebook.com/FestiwalStrefaCiszy/


Kontakt dla mediów:

Agnieszka Kwiecień

tel. 502 782 783

agnieszka.kwiecien@v5group.pl

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności