MyMusic

23.10.2020

Mocne uderzenie na start odświeżonego StoproRap

DJ Decks rozbił muzyczny bank. Na początek nowej ery StoproRap wydał Mixtape 7. DJ Decks zebrał na tej płycie niepowtarzalne grono czołowych raperów zza oceanu, którym towarzyszą przedstawiciele polskiej sceny. Mixtape 7 w tydzień znalazł się na czele zestawienia OLiS, ze sprzedażą powyżej 5 tys. egzemplarzy, a pojedyncze utwory z miejsca dołączyły do czołówki sprzedaży cyfrowej. Album jest pierwszą płytą wydaną przez odświeżony StoproRap, dlatego jego premierze towarzyszyły wyjątkowe w skali Polski działania.

Legendy amerykańskiego rapu w kooperacji z polskimi artystami – przed DJ-em Decksem nie zrobił tego nikt. Siódmy już Mixtape poznańskiego producenta jest jednocześnie debiutem nowej odsłony labelu. StoproRap, już jako część MyMusic, przygotował wielkie otwarcie, bo tak trzeba nazwać zaproszenie prekursorów kultury hip-hop zza oceanu. Na płycie zabrzmieli Luniz, M.O.P., Rass Kass, Onyx, Kool G Rap, The Beatnuts, PMD, Mc Eiht i Tha Alkaholiks. Nie zabrakło też mocnych polskich głosów: O.S.T.R., Major SPZ, Kasia Tontor, W.S.R.H., JWP, Małach, Rufuz, Polska Wersja, Paluch, Śliwa, Pih, Bonson. Młode pokolenie reprezentują Przemek Ferguson oraz Gun Kara.

Sukces Mixtape 7 widać już na najświeższej Oficjalnej Liście Sprzedaży Detalicznej. Wg OLiS była to najchętniej kupowana płyta w tygodniu 9-15 października. Przez dwa tygodnie od debiutu jest to m.in. najchętniej kupowana płyta w Empiku. Wszystkie klipy promujące Mixtape 7 – „Nigdy nie jest za późno / Never Too Late”, „Hajs / Dough”, „24/7”, „Miejscowi / Locals” oraz „Wycofaj Się / Back out” - znajdowały się na karcie na czasie serwisu YouTube. Otwierający promocję utwór „Siedem” (nie znalazł się na trackliście, ale tekstem nawiązuje do siódmego Mixtape’a) ma już ponad 4 miliony wyświetleń na YouTube i ponad milion streamów na Spotify.

Ukazaniu się płyty, a także samemu oczekiwaniu na jej premierę, towarzyszyły bezprecedensowe wydarzenia i akcje. Niezwykle bogata była edycja kolekcjonerska, której sprzedaż wystartowała razem ze standardowym preorderem 21 sierpnia, półtora miesiąca przed premierą. W 14 dni wyprzedał się tysiąc limitowanych zestawów, w których za 299 zł można było zapewnić sobie:
- kolekcjonerski box „BOOMBOX” z certyfikatem autentyczności Forin Limited z podpisami autorów
- 2-płytową wersję CD: DJ Decks Mixtape 7 - Dziedzictwo/Heritage
- płytę winylową - Singiel Vinyl DJ Decks Siedem
- kasetę DJ Decks Mixtape 7 - Dziedzictwo/Heritage
- mapę miasta DJ Decks City
- koszulki Siema Dariusz
- metalowy brelok do kluczy DJ Decks Mixtape 7
- zestaw 14 pocztówek 3D Dj Decks City - historia z opisami artystów występujących w projekcie
- zestaw 4 naklejek Big size - 4 elements of Hip-Hop
- 3 paper toy w postaci wagonów metra DJ Decks City metro
- marker DJ Decks City metro.

Podstawowa wersja preorderu (3000 sztuk) wyprzedała się na tydzień przed premierą, czyli 2 października. Na ten zestaw składały się 2 płyty CD, autograf oraz stickers pack. W związku z ogromnym zainteresowaniem w ostatnim tygodniu do sprzedaży trafił specjalnie utworzony pakiet płyta CD i autograf, który również zdążył wyprzedać się przed pojawieniem się płyty na rynku.

W dniu premiery zorganizowany został event dla fanów w Na Mieście - Restaurant by Body Chief. Dla licznych uczestników przygotowano specjalną pizzę „7”, która była dostępna tylko w godzinach 15-18, a jej składniki wybrał sam Decks.

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności