Tubądzin

24.01.2020

Nowości Ceramiki Tubądzin na Targach 4 Design Days w Katowicach

Na stoisku Grupy Tubądzin znaleźć będzie można nowe kolekcje  Macieja Zienia, premierowe dekoracje dla kolekcji Cielo e Terra Doroty Koziara oraz najnowsze wzory wielkoformatowych płyt MONOLITH. Przedstawiciele Grupy Tubądzin wezmą także udział w panelu  na temat dobrych praktyk w projektach przyszłości.

Impreza odbędzie się w katowickim Spodku oraz Międzynarodowym Centrum Kongresowym od 6 do 9 lutego 2020 r. Pierwsze dwa dni, czyli czwartek i piątek, są przeznaczone dla branży, ostatnie dni - czyli sobota i niedziela do dni otwarte. Już po raz trzeci Grupa Tubądzin zaprasza profesjonalistów oraz wielbicieli designu na swoje stoisko (nr  45) w Hali MCK.

„Cieszymy się, że po raz trzeci wracamy do Katowic, tym bardziej, że tematy, które będą poruszane w tegorocznej edycji targów są nam bardzo bliskie – ekologia, zrównoważony rozwój czy odpowiedzialne projektowanie. Od lat wdrażamy produkty najlepszej jakości, ekologiczne, o ponadczasowym designie. W Katowicach zaprezentujemy naszym klientom nowości produktowe oraz będziemy organizatorem dyskusji o dobrych praktykach w projektach przyszłości” – mówi Amadeusz Kowalski, wiceprezes Zarządu Grupy Tubądzin. 

Panel, organizowany przez Grupę Tubądzin i firmę Grohe pt. „Dobre praktyki w projektach przyszłości: architekt, klient, produkt, potrzeby ludzi,  #wellbeing, #nature, #future” odbędzie się 6 lutego w godzinach 13.00-13.40, na scenie Dolnego Foyer.

Grupę Tubądzin reprezentować będą Ewa Kryszkiewicz, Development and Cooperation with Architects Manager oraz Konrad Karmański, architekt Grupy Tubądzin. Z ramienia Grohe głos zabiorą Cezary Kowalczyk, Project Sales Director i Robert Majkut, właściciel Robert Majkut Design.

Na stoisku Grupy Tubądzin o powierzchni 86 m2 zobaczyć można będzie nowe kolekcje MARKI MONOLITH, które premierę miały na targach Cersaie w Bolonii. Dzięki swoim rozmiarom (120 x 240 cm) dają one wiele możliwości aranżacyjnych. Kolekcja Opal inspirowana jest jednym z najdroższych kamieni na świecie, któremu od setek lat przypisywano niezwykłe właściwości. Z kolei kolekcja Carrara Gold odwołuje się do szlachetnej odmiany białego marmuru z harmonijnie rozmieszczonymi żyłkami.

Z kolei Maciej Zień zaprezentuje 4 najnowsze kolekcje do łazienki – GLEAM, LUCID, SCORIA I SHEEN, wszystkie w formacie 33 x 90 cm. Tym razem projektant zwraca się nie tylko w stronę inspiracji szlachetnymi kamieniami, ale też ku elegancji, czy wręcz przepychowi, tak modemu w 2020 r. Kolekcje były hitem ostatnich targów Warsaw Home.

Na stoisku Ceramiki Tubądzin, zobaczyć będzie można nie tylko flagowe kolekcje firmy, ale też nowe propozycje, w tym dekoracje dlakolekcji Cielo e Terra Doroty Koziara. Kolekcja tej światowej klasy projektantki, podbiła serca klientów i projektantów. Zdobyła nagrodę w konkursie „Design dla Konesera”. Wyróżniona w kategorii „Baza do wnętrza” kolekcja płytek ceramicznych autorstwa Doroty Koziara, zainspirowana polskim pejzażem, składa się z dziewięciu płytw pastelowych, stonowanych i pudrowych kolorach, które odzwierciedlają barwy nieba i ziemi. Dzięki swojej różnorodności kolekcja Cielo e Terra pozwala na tworzenie nieograniczonych kompozycji aranżacyjnych oraz wpisuje się w nieprzemijające od kilku sezonów pastelowe trendy kolorystyczne. Ceramika Tubądzin wprowadza właśnie mozaiki stworzone do tej kolekcji oraz towarzyszące jej płytki heksagonalne.

Dorota Koziara weźmie także udział w panelach pt. „Projektowanie, które wyraża sprzeciw jednorazowości” (7 lutego, w godzinach 10.00-11.30 w Sali Audytoryjnej) oraz „Kariera. Design jest kobietą” (7 lutego, w godzinach 14.00-15.30 w Sali Audytoryjnej).

Targi 4 Design Days to największe w tej części Europy międzynarodowe wydarzenie rynku nieruchomości, architektury, wnętrz i wzornictwa. W nadchodzącej edycji wystąpi na nim 300 prelegentów z Polski i zagranicy oraz odbędzie się blisko 60 dyskusji. Dyskusjom i targom towarzyszyć będą wystawy, warsztaty, spotkania z projektantami oraz gale.

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 35 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty irozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120x240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, idealnie oddające wygląd drewna, marmuru czy betonu, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie, są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2019 firma sprzedawała swoje produkty do 50 krajów.

 

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in.   Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowe konkursy dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.

Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko firmaTubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.

 

Kontakt dla mediów:

Agata Grenda

rzeczniczka prasowa Grupy Tubądzin

tel. kom. + 48 608 558 405

agata.grenda@tubadzin.pl

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności