Tubądzin

28.06.2019

Nowy salon firmowy Ceramiki Tubądzin w Kazachstanie

Grupa Tubądzin podbija nowe rynki i dociera ze swoją ofertą do kolejnych krajów. Pierwszy salon firmowy został właśnie otwarty w Ałmaty, dawnej stolicy Kazachstanu, a zaprezentowane w nim kolekcje nawiązują do trendów obecnych na rynku Azji Centralnej.

14 czerwca 2019 roku przedstawiciele firmy, wraz z lokalnymi partnerami powitali zaproszonych gości w najnowszym salonie firmowym DomArt by Tubądzin w Ałmaty.  W otwarciu salonu wziął udział konsul RP w Ałmaty – Michał Bogdanowicz oraz wielu lokalnych architektów, projektantów oraz osób ze świata designu. Grupę Tubądzin reprezentował Artur Borowiecki – Area Export Manager, który w imieniu właściciela Grupy Tubądzin, Andrzeja Wodzyńskiego, wręczył właścicielom salonu statuetkę okolicznościową, na znak rozpoczęcia owocnej współpracy.

Nasza obecność na rynkach, które polskim klientom mogą wydawać się nieco egzotyczne, pokazuje jak szeroka jest oferta naszej firmy. Zdajemy sobie doskonale sprawę, że aby trafiać do klienta mieszkającego nie tylko na innym kontynencie, ale także wychowanego w innej kulturze, musimy nasz towar uczynić dla lokalnego odbiorcy maksymalnie atrakcyjnym i odnoszącym się do jego własnych doświadczeń z designem. Kazachstan to kraj w którym tradycyjna kultura wędrowna splata się z sowieckimi doświadczeniami i jednocześnie współczesnym społeczeństwem postindustrialnym. To kraj chłonny i ciekawy nowości, a jednocześnie tradycyjny i na uboczu wielkich mód. Dlatego sprzedaż płytek na tym rynku jest dla nas wyzwaniem i nauką jednocześnie – mówi Amadeusz Kowalski, Wiceprezes Grupy Tubądzin.

W salonie o powierzchni 350 m2 wyeksponowane zostały kolekcje Ceramiki Tubądzin, wchodzące w skład marek Tubądzin,Domino, Arte i Korzilius. Zaprezentowane płytki doskonale oddają folklor i orientalny charakter regionu, a wzory geometryczne wyróżniające kolekcje Bellante, Igara czy Sfumato naturalnie nawiązują do tradycyjnej kazachskiej sztuki, którą cechuje m.in. oryginalna ornamentacja oraz skłonność do zdobień ażurowych.

Dopełnieniem aranżacji salonu jest wykorzystanie płytek gresowych z kolekcji Korzilius, imitujących strukturę drewna, jak również płytek i dekorów z kolekcji Vienna i Senza, które nadają prezentowanym przestrzeniom blasku i wytworności.

Otwarcie DomArt by Tubądzin w Kazachstanie było okazją dla właścicieli salonu do podziękowania lokalnym pracownikom za zaangażowanie oraz firmie Tubądzin za ogromne wsparcie w trakcie projektowania aranżacji oraz budowy powierzchni handlowej. Ceramika Tubądzin wyraziła chęć dalszej współpracy z kazachskimi partnerami, w kwestiach pomocy merytorycznej oraz wspólnych dalszych projektów w przyszłości.

 

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 35 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty irozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120x240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2018 firma sprzedawała swoje produkty do 40 krajów.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in.   Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowe konkursy dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne. 

 

Kontakt dla mediów:

Agata Grenda

rzeczniczka prasowa Grupy Tubądzin

tel. kom. + 48 608 558 405

agata.grenda@tubadzin.pl

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności