Posnania

15.09.2017

Najlepsze prace konkursu „Inspiruje mnie Frida” w Posnanii

6 nagrodzonych i 6 wyróżnionych prac konkursu „Inspiruje mnie Frida” można podziwiać w Alei Artystów przed wejściem do Posnanii. Ekspozycja prac towarzyszy najbardziej oczekiwanemu wydarzeniu kulturalnemu w mieście – wystawie „Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski Kontekst”, którą będzie można oglądać w CK Zamek już od 28 września.

Posnania poszerza swój koncept Art Touch o kolejną wyjątkową wystawę. W Alei Artystów można zobaczyć prace studentów i uczniów szkół artystycznych prezentujące twórcze interpretacje dzieł Fridy. – Prezentując w naszej galerii najlepsze prace konkursowe chcieliśmy pokazać szerszy kontekst wystawy twórczości Fridy Kahlo. Wszystkie dzieła cechuje niezwykle ciekawa interpretacja twórczości meksykańskiej malarki. Cieszę się, że w naszej przestrzeni możemy prezentować prace utalentowanych artystów – mówi Agnieszka Juszkis, dyrektor marketingu Posnanii. – Dzięki współpracy z CK Zamek mogliśmy wykorzystać prace konkursowe i pokazać je mieszkańcom miasta. Te niezwykłe grafiki przeniesiemy też na gadżety, które będzie można zdobyć w Posnanii – dodaje.

Wystawa „Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst” w Centrum Kultury ZAMEK to pierwsza w Polsce prezentacja dzieł Fridy i Diega wzbogacona o polski kontekst. Frida, postrzegana w kulturze jako symbol silnych i niezależnych kobiet, to najsłynniejsza meksykańska malarka. W jej twórczości dominuje fascynacja rdzenną meksykańską sztuką ludową, która często postrzegana jest jako surrealizm.

Pierwsza galeria plenerowa w mieście

Galeria Artystów na Alei Komedy to całoroczna, zewnętrzna przestrzeń wystawiennicza na której prezentowane są wyjątkowe wystawy. Pierwszą były zdjęcia z sesji IN POSNANIA autorstwa Szymona Brodziaka – światowej sławy fotografa, specjalizującego się w niekonwencjonalnych czarno-białych kampaniach reklamowych. Kolejną ekspozycją były historyczne zdjęcia poznańskich neonów, której towarzyszyło odsłonięcie nowego neonu.

Wystawę „Inspiruje mnie Frida” można oglądać do końca roku.

Kontakt dla mediów:

Filip Gruszczyński

Rzecznik Prasowy

Posnania

#all about lifestyle

email: filip.gruszczynski@v5group.pl

tel. +48 519 842 330

 

O Posnanii

Posnania to nowoczesne miejsce, które łączy funkcje zakupowe, usługowe, rekreacyjne i rozrywkowe. Szeroka oferta prezentowana na 100 tys. m2 nowoczesnej powierzchni obejmuje 300 marek lokalnych i globalnych, w tym modę, usługi, restauracje i kawiarnie, multiplex, klub bilardowy i kręgielnię, fitness z basenem oraz place zabaw dla dzieci.

#all about lifestyle podkreśla unikatowy charakter Posnanii jako miejsca stawiającego na lifestyle, w którym można spędzić swój wolny czas, popracować czy poznać najnowsze trendy w modzie i kulturze.

Posnanię wyróżnia nowoczesna architektura, design oraz instalacje artystyczne, ponadstandardowa obsługa klientów oraz usługi oparte na technologiach i multimediach, które razem składają się na unikalny „customer experience”. 

Posnania została wielokrotnie nagrodzona w międzynarodowych konkursach branżowych. W tym roku zdobyła aż dwie złote statuetki ICSC Solal Marketing Awards. Wcześniej Posnania zdobyła wyróżnienia European Property Awards 2015 w kategorii Retail Development of the Year, w konkursie CIJ Awards 2016 w kategorii Best Retail Development & Developer of the Year oraz w CEE Investment & Green Building Awards 2016 w kategorii Retail Project of the Year. Posnania została również doceniona przez jury konkursu CEE Retail Awards 2016, w którym zdobyła tytuł zwycięzcy w kategorii Retail Project of the Year.

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności