Posnania

09.03.2017

Neony powracają do Poznania! Posnania zaprasza na wystawę historycznych zdjęć

32 historyczne zdjęcia poznańskich neonów można podziwiać na Alei Komedy, przed wejściem do Posnanii. Inauguracji wystawy towarzyszyło odsłonięcie nowego neonu w Posnanii. Zdjęcia można oglądać do końca kwietnia.

Poznań od zawsze mienił się barwnym światłem tysięcy neonów. Migające, kolorowe, zachwycające - tak mieszkańcy zapamiętali instalacje świetlne, które można było spotkać na każdym rogu ulicy. Od kilku lat neony ponownie wzbudzają ogromne zainteresowanie i wracają jako elementy designu.

Posnania jako miejsce pełne ciekawej architektury, designerskich mebli i rzeźb europejskich artystów poszerza swoją kolekcję o kolejną instalację. – Uzupełnieniem przyjętej koncepcji Art Touch jest nowy neon #all about lifestyle, który pojawił się nad wejściem od strony Ronda Rataje – mówi Agnieszka Juszkis, dyrektor marketingu Posnanii. – Tak jak Poznań kiedyś wyróżniał się dziesiątkami neonów, tak teraz my przywracamy tą piękną tradycję poznaniakom i zachęcamy ich do zwrócenia uwagi na świetlne instalacje – dodaje.

Wystawy plenerowe

Galeria Artystów na Alei Komedy to trzydziestometrowa przestrzeń wystawiennicza na której prezentowane są wyjątkowe wystawy. Pierwszą były zdjęcia z sesji IN POSNANIA autorstwa Szymona Brodziaka - światowej sławy fotografa, specjalizującego się w niekonwencjonalnych czarno-białych kampaniach reklamowych.

Kolejna ekspozycja prezentuje historię poznańskich neonów od najstarszych świetlnych napisów, przez neonowy boom lat sześćdziesiątych, po schyłek tej formy dekoracji miejskiej, jaki przypada na lata 80. ubiegłego stulecia. – W 2015 r. Muzeum Narodowe w Poznaniu zorganizowało wystawę „Nocny Poznań w Blasku Neonów”, której popularność pokazała jak bardzo tęsknimy za tym miejskim „blaskiem” . Chcemy jeszcze raz razem z mieszkańcami miasta przenieść się w podróż w czasie i przypomnieć sobie neonowy Poznań. Na naszej wystawie można zobaczyć zdjęcia poznańskich neonów, które przez lata były symbolami miasta – mówi Agnieszka Juszkis.

Wystawę historycznych zdjęć poznańskich neonów można oglądać do końca kwietnia.

Kontakt dla mediów:

Filip Gruszczyński

Rzecznik Prasowy

Posnania

#all about lifestyle

email: filip.gruszczynski@v5group.pl

tel. +48 519 842 330

 

O Posnanii

Posnania to nowoczesne miejsce, które łączy funkcje zakupowe, usługowe, rekreacyjne i rozrywkowe. Szeroka oferta prezentowana na 100 tys. m2 nowoczesnej powierzchni obejmuje 300 marek lokalnych i globalnych, w tym modę, usługi, restauracje i kawiarnie, multiplex, klub bilardowy i kręgielnię, fitness z basenem oraz place zabaw dla dzieci.

#all about lifestyle podkreśla unikatowy charakter Posnanii jako miejsca stawiającego na lifestyle, w którym można spędzić swój wolny czas, popracować czy poznać najnowsze trendy w modzie i kulturze.

Posnanię wyróżnia nowoczesna architektura, design oraz instalacje artystyczne, ponadstandardowa obsługa klientów oraz usługi oparte na technologiach i multimediach, które razem składają się na unikalny „customer experience”. 

Posnania została nagrodzona w międzynarodowym konkursie European Property Awards 2015 w kategorii Retail Development of the Year, w konkursie CIJ Awards 2016 w kategorii Best Retail Development & Developer of the Year oraz w CEE Investment & Green Building Awards 2016 w kategorii Retail Project of the Year. Ostatnią nagrodą jest tytuł zwycięzcy w kategorii Retail Project of the Year przyznany przez jury konkursu CEE Retail Awards 2016.

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności