Tubądzin

21.08.2020

Nieustanny rozwój technologii– czy wielki format to przyszłość ceramiki?

  Chyba żadna płytka ceramiczna nie budzi tyle emocji co wielki format. Z jednej strony daje wręcz nieograniczone możliwości związane z designem, z drugiej – obawy wykonawców przed ciężarem pojedynczej płyty, doborem narzędzi i chemii montażowej. Ekspert Ceramiki Tubądzin w sposób szczegółowy przybliża wyzwania i możliwości związane z gresami wielkoformatowymi.

Historia ceramiki to ciągły proces poszerzania możliwości kolorystycznych i wzorniczych, a także zwiększanie wymiarów płyt ceramicznych, dzięki nieustannemu rozwojowi możliwości technicznych. V część Vademecum Płytek Ceramicznych pozwala przyjrzeć się płytkom wielkoformatowym z szerszej perspektywy.

Grupa Tubądzin, pierwsza w Polsce, w 2016 wprowadziła na rynek format 120 x 240 cm, w ogromnym stopniu przyczyniając się do jego popularyzacji. Dzisiaj już w bardzo wielu eleganckich domach, czy nowoczesnych mieszkaniach możemy zobaczyć płytki wielkoformatowe. Pasują one bowiem do każdej przestrzeni. W tych większych pozwalają w pełni wyeksponować wzornictwo płytek, mniejsze pomieszczenia z kolei, dzięki zminimalizowaniu użycia fug, wydają się - dzięki płytkom w wielkim formacie - bardziej przestronne.

Krzysztof Kulig, product manager i ekspert Grupy Tubądzin, który przeprowadził szkolenia z ponad 5000 glazurników w Polsce i na świecie, zaprasza do lektury piątej części cyklu o okładzinach ceramicznych, w której przyjrzy się rodzajom, funkcjom i montażowi płyt wielkoformatowych.

Z artykułu można dowiedzieć się:

- od jakiego wymiaru płytki można uznać ją za duży format

- czy rozmiary płytek będą nadal rosły wraz z rozwojem technologicznym branży

- czy płytki wielkoformatowe można łączyć z innymi formatami i płytkami dekoracyjnymi

- gdzie można położyć okładziny wielkoformatowe i czy każda powierzchnia jest odpowiednia

- czy wielki format można stosować jednocześnie na elewacjach i jako okładzinę na meble?

- w jakiej technologii produkowane są gresy wielkoformatowe i czym różnią się od mniejszych płytek

- jakie narzędzia są niezbędne do obróbki i montażu płyt wielkoformatowych

- jak zaplanować logistykę płyt w największym formacie

W tej chwili Grupa Tubądzin jako jedyna firma w tej części Europy wytwarza płyty w tak dużym formacie, w kilku rodzajach wykończenia powierzchni.

Zapraszamy do lektury V części „Vademecum okładzin ceramicznych”: https://www.tubadzin.pl/vademecum-okladzin-ceramicznych

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 35 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120x240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2019 firma sprzedawała swoje produkty do 60 krajów.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowe konkursy dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.

Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.

Kontakt dla mediów:

Agata Grenda

rzeczniczka prasowa Grupy Tubądzin

tel. kom. + 48 608 558 405

agata.grenda@tubadzin.pl

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności