Tubądzin

29.10.2020

Nowe kolekcje Ceramiki Tubądzin – dla rozważnych i romantycznych

Nowe propozycje łazienkowe Ceramiki Tubądzin zaspokajają potrzebę spokoju i wytchnienia, ale spodobają się też wielbicielom konkretów i mocniejszych akcentów. Od oryginalnych, jakby ręcznie malowanych, kompozycji kwiatowych, do lśniących dekoracji z elementami platyny. Kolekcja DOTS, inspirowana lastryko, to pierwsza z nowości w formacie 30 x 75 cm

Kolekcja DOTS tozabawa kolorem i formą inspirowana lastryko, które z pompą wróciło do mody w 2020 r. O lastryko powiedziano już wszystko, przed 1989 r. nazywane był przecież „marmurem PRL”. Beton (czasami podbarwiony) wypełniony zdobniczymi okruchami kamiennymi, tworzył po wyszlifowaniu i wypolerowaniu bardzo popularną, ziarnistą wzorniczo powierzchnię. Lastryko znajdowało się właściwie wszędzie, gdyż w czasach gdy luksusem wydawał się jakikolwiek produkt dobrej jakości, było ono tanim i prostym w produkcji materiałem wykończeniowym. Nikt jednak 30 lat temu nie myślał, że inspiracje lastryko zagoszczą w najbardziej eleganckich wnętrzach.

W 2020 r. inspiracje lastryko na stałe pojawiły w świecie designu, prezentując wiele możliwości, które daje ta mozaikowa struktura. Kolekcja DOTS Ceramiki Tubądzin to z jednej strony sentymentalny ukłon w stronę przeszłości, z drugiej nowoczesna interpretacja lastryko, gra w kształty i kolory.

Kolekcja zaskakuje przede wszystkim wzorem lastryko uwypuklonym w trzech wymiarach – połyskujące płytki ścienne Dots grey STR oraz Dots Graphite STR (odpowiednio – jaśniejsza i ciemniejsza, cena: 124,85 zł za m2) o wymiarach 748 x 298 mm odbijają światło i powodują, że monochromatyczny wzór płytki ożywa i staje się ozdobą łazienki, która nie potrzebuje zbyt wielu dodatków. Niewielkie różnice w odcieniach między płytkami powodują dodatkowe gry cieni na ścianie.

Kolekcja Dots to także bardzo oryginalna gra kolorem, użytym w nienachalny i dyskretny sposób. Już na podstawowych płytkach ściennych Dots Grey i Dots Graphite (748 x 298 mm, połysk) – ciemniejszej i jaśniejszej - wyraźna jest gra małych elementów kolorystycznych, typowych drobinek tworzących wzór lastryko – niebieskich, pomarańczowych, białych.

Jednak najbardziej zaskakującym elementem kolorystycznym kolekcji są listwy ścienne – Dots Green i Dots Blue oraz mozaika ścienna Dots Grey (298 x 221 mm, 46,74 zł za sztukę).
Ta ostatnia (na zdjęciach poniżej) to nie tylko niezwykła struktura, ale także trzy kolory pokrywające brzegi wybranych elementów płytki. Połyskujące wykończenie zapewnia wyjątkowy efekt optyczny oraz dużą dekoracyjność przestrzeni na której znajdzie się płytka.

Z kolei listwy ścienne, w wyraźnych, soczystych kolorach (niebieskim i zielonym) pozwalają na intensyfikację akcentów kolorystycznych, w zależności od potrzeb i upodobań (748 x 15 mm, 24,85 zł za sztukę) i idealnie współgrają z akceptami kolorystycznymi na pozostałych elementach kolekcji.

Nowej propozycji Ceramiki Tubądzin towarzyszą oczywiście także gresowe płytki na posadzki Dots graphite LAP oraz Dots Grey LAP, w klasycznym wzorze lastryko. Ich rozmiar to 598 x 598 mm (wykończenie lapato, cena: 134,93 zł za m2). Doskonale nadają się one na podłogi nie tylko w łazience – proste w czyszczeniu i pielęgnacji, mogą cieszyć oko przez wiele lat w każdej przestrzeni.

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od ponad 35 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120x240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2019 firma sprzedawała swoje produkty do 60 krajów.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowy konkurs dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.

Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.

Kontakt dla mediów:
Agata Grenda
rzeczniczka prasowa Grupy Tubądzin
tel. kom. + 48 608 558 405
agata.grenda@tubadzin.pl

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności