Tubądzin

24.09.2020

Nowe wyzwania dla glazurników w czasach po pandemii

Grupa Tubądzin, jako pierwsza w Polsce, zaczęła produkować wielkoformatowe płyty gresowe. Eksperci firmy przeszkolili już ponad 5000 glazurników w kraju i za granicą. We wrześniu ruszyła kolejna edycja szkoleń „Wielki format – mały problem”, które pokazały, że wykonawcy coraz odważniej podchodzą do tematu wielkoformatowych gresów.

Tubądzin jest liderem na rynku jeśli chodzi o technologię produkcji i liczbę przeszkolonych fachowców. Pandemia koronawirusa wymusiła jednak kilkumiesięczne wstrzymanie bezpośrednich spotkań z nimi, w formule warsztatowej. Eksperci Grupy Tubądzin przygotowali w tym czasie szkolenie w formie video dla wszystkich zainteresowanych fachowców: https://www.youtube.com/watch?v=_nqLFWSW3Ss

Dla Grupy Tubądzin był to czas przyjrzenia się zmieniającej się rzeczywistości i zdefiniowania nowych potrzeb klientów i partnerów. Firma nie przestała się jednak rozwijać i inwestować w nowe technologie. Już w listopadzie Tubądzin zaprezentuje zmodernizowane Centrum Logistyczne w Cedrowicach, dzięki któremu współpraca z partnerami, jakość obsługi klienta i czas dostarczania płytek do kontrahentów będą na poziomie najwyższym w branży.

We wrześniu ruszyły także kolejne szkolenia dla fachowców, prowadzone przez ekspertów Grupy Tubądzin: W ostatnich tygodniach byliśmy w pięciu polskich miastach, od Gdańska po Poznań, w których – z zachowaniem reżimu sanitarnego, w mniejszych grupach i na wolnym powietrzu – szkoliliśmy kolejne grupy specjalistów. Okazało się, że jest nadal ogromna potrzeba szkoleń, a przede wszystkim dzielenia się doświadczeniami. Oczywiście warsztaty poświęcone są płytom wielkoformatowym, ale nasze spotkania to nie tylko teoria z zakresu ich obróbki i montażu. To przede wszystkim praktyczne porady, case studies, a także ciągle poszerzające się zakresy stosowania gresów wielkoformatowych i wszystkie wyzwania z tym związane. – mówi Krzysztof Kulig, product manager i ekspert Grupy Tubądzin.

Wielkoformatowe gresy, które jeszcze kilka lat temu budziły nie tylko w klientach, ale i w glazurnikach wiele lęków, związanych z ich transportem, obróbką i montażem na ścianie – obecnie są coraz chętniej wybierane. Nie tylko w prywatnych projektach, ale też komercyjnych inwestycjach – zarówno wewnątrz budynków, jak i jako okładzina na elewacje. Dzięki swojej funkcjonalności oraz kompatybilności z systemami okiennymi idealnie nadają się bowiem do użycia w przestrzeni zewnętrznej.

Firma, jako pierwszy polski producent, wprowadziła na rynek Tubądzin Airflow System – kompletny system elewacji wentylowanych. Jest to rozwiązanie dla architektów i wykonawców, ceniących dopracowane detale, wytrzymałość i trwałość produktów. Podczas szkoleń fachowcy mogą podzielić się swoimi doświadczeniami w tym zakresie.

Szczegóły Systemu TAS: https://www.tubadzin.pl/tas/

Jednak wielki format nie tylko idealnie pokrywa elewacje budynków. Świetnie spełni on swoje zadanie także jako okładzina meblowa. Duży rozmiar, minimalne użycie fug, bardzo łatwe czyszczenie oraz duża odporność powodują, że ceramiczne blaty, wyspy kuchenne czy okładziny meblowe cieszą się coraz większą popularnością i są także bohaterami wielu praktycznych porad na szkoleniach „Wielki format – mały problem”.

Grupa Tubądzin rusza także w Polskę jako partner Akademii Sopro, w cyklu „Nowoczesna łazienka”. W ciągu najbliższych kilku tygodni eksperci firmy przeszkolą wysoko wyspecjalizowanych fachowców w Krakowie, Rzeszowie, Wrocławiu, Warszawie i Katowicach.

Ceramika Tubądzin nie tylko jako pierwsza polska firma zaczęła produkować wielki format płytek w swojej sieradzkiej fabryce , ale też może pochwalić się produkcją płytek o czterech różnych rodzajach wykończenia powierzchni (w tym zupełną nowością. tzw. satyną, sprawiającą wrażenie miękkiej, wręcz aksamitnej w dotyku) – czyni to szkolenia unikatowe pod względem zdobywanej wiedzy.

Tubądzin zorganizował i przeprowadził już ponad 300 szkoleń, w których wzięło udział ponad 5500 glazurników. Były one prowadzone w Polsce, a także na Ukrainie, Słowacji, Czechach, Litwie, Węgrzech, w Wielkiej Brytanii oraz Rosji. Duża część z nich organizowana jest wraz z partnerami z branży chemii budowlanej i narzędzi do obróbki płytek. Firma współpracuje także z Polski Zrzeszeniem Płytkarzy i Stowarzyszeniem Specjalistów Robót Wykończeniowych. Przed pandemią koronawirusa regularnie organizowała wycieczki dla grup glazurników do swojej sieradzkiej fabryki, w której produkowane są wielkoformatowe gresy.

Szkolenia „Wielki format – mały problem” stawiają przede wszystkim na umiejętności praktyczne, nie są przeładowane teorią. Dodatkowo Tubądzin zaprasza do dołączenia na Facebooku, do grupy o tej samej nazwie. Jest ona dedykowana w całości tematyce płytek wielkoformatowych. Fachowcy udzielają na niej wsparcia i porad technicznych oraz dzielą się informacjami o planowanych inicjatywach i szkoleniach.

Do końca roku Tubądzin zaplanował około 30 szkoleń z fachowcami. Szczegółowe informacje: k.kulig@tubadzin.pl

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 35 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120x240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2019 firma sprzedawała swoje produkty do 60 krajów.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowe konkursy dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.

Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.

Kontakt dla mediów:
Agata Grenda
rzeczniczka prasowa Grupy Tubądzin
tel. kom. + 48 608 558 405,
agata.grenda@tubadzin.pl

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności