Fundacja Sinopol

01.12.2017

Nowy rozdział we współpracy z Chinami. Brama do Nowego Jedwabnego Szlaku otworzyła się w Warszawie

Przez ostatnie dwa dni wybitni artyści, operatorzy muzeów, teatrów i galerii oraz naukowcy specjalizujący się w badaniach kulturalnych z Chin i krajów Europy Środkowo-Wschodniej rozmawiali o zacieśnieniu współpracy z Państwem Środka. Efektami spotkania będzie jeszcze lepsza współpraca kulturalna między krajami leżącymi wzdłuż Jedwabnego Szlaku.

Silk Road International Cultural Forum odbyło się już po raz trzeci.  W dwudniowym wydarzeniu wzięło udział ponad 50 wybitnych gości z Chin i krajów Europy Środkowo-Wschodniej, m.in. Polski, Słowacji, Niemiec, Węgier i Austrii, którzy rozmawiali o możliwościach współpracy kulturalnej między krajami. – Forum jest doskonałą okazją do pogłębienia dialogu i współpracy między instytucjami kultury i sztuki, teatrami oraz muzeami z Chin i krajów Europy – mówi Marek Tian, Prezes Fundacji Sinopol. – Tegoroczne wydarzenie ma nie tylko ważny udział w promocji polskiej sztuki, ale przede wszystkim może znacząco przełożyć się też na rozwój polskiej gospodarki – dodaje.

Kluczowym momentem wydarzenia było zainicjowanie sojuszu muzealnego, na mocy którego wzmocniona zostanie współpraca w ramach inicjatywy Jednego Pasa i Jednego Szlaku. Elementami spotkania były także panele dyskusyjne, wystawa poświęcona Rewitalizacji Alei Chińskiej w Muzeum Łazienki Królewskie oraz Polsko-Chińska Gala Artystyczna, która odbyła się w Teatrze Królewskim w Muzeum Łazienki Królewskie.

Koncepcja Nowego Jedwabnego Szlaku opiera się na ułatwieniu handlu i inwestycji, wzajemnej promocji oraz wzmocnieniu kontaktów międzyludzkich wśród krajów leżących na Szlaku.

 

Kontakt dla mediów:

Marlena Achinger

Fundacja Sinopol

email: marlena@sinopol.pl

tel. +48 22 6518295

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności