Muzeum Łazienki Królewskie

01.02.2017

Ogrody najpiękniejszych rezydencji rozbłysną w Zimowy Wieczór Światła

Nietypowa pora, magiczne miejsce, a do tego zachwycająca, zimowa sceneria i tajemniczy blask lampionów – Łazienki Królewskie zapraszają na spacer i jedyne w swoim rodzaju wydarzenie plenerowe, które odbędzie się w sobotę 18 lutego. W Zimowym Wieczorze Światła weźmie udział także pięć innych muzeów rezydencji w Europie i Chinach. W Warszawie punktem kulminacyjnym będzie koncert na tarasie Pałacu na Wyspie.

Raz w roku goście Łazienek Królewskich mają okazję podziwiać ogrody króla Stanisława Augusta w tak niezwykłej, wprost baśniowej odsłonie i odbyć spacer z lampionami w towarzystwie kilkunastu tysięcy uczestników! Początek o godz. 19.00, finał – o 19.40 przed Pałacem na Wyspie.

Trzy specjalnie wytyczone trasy poprowadzą spacerowiczów przez najpiękniejsze rejony Łazienek Królewskich i spotkają się na tarasie Pałacu na Wyspie. Trasa niebieskich lampionów wyrusza spod Pomnika Chopina, biegnie m.in. przez Ogród Romantyczny i dalej – Promenadą Królewską. Przechadzkę po Ogrodzie Chińskim proponuje szlak zielonych lampionów (początek przy Ermitażu). Wreszcie trasa czerwonych lampionów – najdłuższa., startuje przy wejściu od ul. Gagarina i wiedzie wzdłuż Ogrodu Modernistycznego, obok Amfiteatru, przez Ogród Włoski do Pałacu na Wyspie.

Każda marszruta dostarczy spacerowiczom niezapomnianych wrażeń: będzie można zobaczyć pięknie oświetlone zabytki Łazienek, posłuchać opowieści edukatorów z muzeum, a także spotkać aktorów w strojach z epoki i poczuć atmosferę XVIII-wiecznej Warszawy. O godz. 19.40 na tarasie Pałacu na Wyspie rozpocznie się koncert zespołu The New Brass Trio w składzie: Przemysław Skałuba (saksofon tenorowy), Damian Marat (trąbka) i Wojciech Baranek (tuba). Muzycy zagrają utwory m.in. Haydna, Mozarta, Händla i Bacha.

Zimowy Wieczór Światła, wydarzenie zainicjowane w 2014 r. przez Łazienki Królewskie, to część międzynarodowego projektu „Ogrody Światła”. Bierze w nim udział sześć muzeów rezydencji w Europie i Chinach: Park Księcia Pücklera w Bad Muskau (Niemcy), Zamek w Lunéville (Francja), Muzeum Carskie Sioło w Sankt Petersburgu (Rosja), Rezydencja Księcia Gonga w Pekinie (Chiny), Zamek Frederiksborg Hillerød (Dania) i Muzeum Łazienki Królewskie. „Ogrodom Światła” poświęcone będą specjalne projekcje podczas Zimowego Wieczoru Światła i wystawa fotografii w Galerii Plenerowej – można ją oglądać od 1 do 20 lutego.

Udział w Zimowym Wieczorze Światła jest bezpłatny. Lampiony można kupować już od 16 lutego w kasach muzeum, a także w dniu wydarzenia – od godziny 18.00 w trzech punktach sprzedaży na początku każdej trasy.

 

Więcej informacji

http://www.lazienki-krolewskie.pl

 

Kontakt dla mediów:

Agnieszka Kwiecień

tel. 502 782 783

agnieszka.kwiecien@v5group.pl

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności