Tubądzin

17.04.2020

Piękna codzienność odnaleziona w naturalnej łazience

  Kolekcja Contrail jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, dla których liczy się spokój, celebracja drobnych przyjemności oraz łazienka, w której odnaleźć można przede wszystkim relaks i odpoczynek

Kolekcja Contrail to ostatnia z najnowszych propozycji łazienkowych w rozmiarze 30 x 60 cm, przygotowanych przez projektantów Ceramiki Tubądzin. Każda z jedenastu kolekcji wpisuje się w najnowsze trendy – od koloru roku Instytutu Pantone, klasycznego niebieskiego w kolekcji Reflection, przez grę światła, cienia i szklistą strukturę płytek w kolekcjach Muse, Modern Pearl czy Plain Stone, kończąc na odważnym designie w kolekcjach Terraform i Tinta.

Contrail to z kolei piękna, spokojna propozycja na wiosnę, którą – niespodziewanie – spędzamy w dużej mierze w domach i mieszkaniach. W niepewnych czasach zmian i życia, które jednocześnie zmusza nas do kreatywności, ale i cierpliwości, wybieramy często rozwiązania, które pozwalają nam cieszyć się wolnością, celebrować prostotę i naturalność oraz dostarczają wytchnienia.

Kolekcja Contrail to surowe, spokojne dekoracje, które projektanci połączyli z płytką inspirowaną cementem i drewnem. Matowa płytka ścienna Contrail, o grubości 10 mm i formacie 598 x 298 mm (cena 103,94 zł za m2) ma kolor i fakturę betonu, podobnie jak płytka Contrail STR, którą dodatkowo przecinają pionowe, nieregularne pasy (114,88 zł za m2). Obie, ze względu swój surowy charakter, stanowią idealne tło zarówno w łazience, jak i w salonie.

Ziemista, bliska naturze kolorystyka kolekcji nawiązuje do nurtu wabi-sabi, który powstał z dwóch japońskich pojęć. Wabi oznacza prostotę, życie w zgodzie z naturą, ale też osobę, która potrafi docenić to co ma, bez nadmiernych oczekiwań. Sabi z kolei wiąże się z nieuchronnym upływem czasu i eksponuje piękno przemijania. Wabi-sabi to sposób odczuwania skoncentrowany na harmonii, skromności, z nutką tajemnicy przeszłości. Inspiracje twórców kolekcji tą filozofią są widoczne w prostocie, surowości i naturalnych teksturach kolekcji.

Contrail towarzyszą dekory ścienne, które łączą jednocześnie mat i połysk, co powoduje, że połowa płytki pięknie odbija światło, a jednocześnie subtelnie eksponuje detal i jakość wykonania. Płytki dekoracyjne Contrail A i Contrail B STR (14,88 zł za sztukę), o rozmiarach 298 x 148 mm różnią się tym, że druga z płytek przecięta jest naturalnymi żłobieniami, układającymi się w wąskie pasy.

Contrail to także połyskująca listwa ścienna Steel Cognac w formacie 598 x 20 mm (59,90 zł za sztukę) i nienachalnym odcieniu poszarzałego brązu. W podobnym, naturalnym kolorze jest także płytka gresowa Modern Ipe Brown przypominająca drewno, o wymiarach 1198 x 190 mm (129,89 za sztukę), która idealnie sprawdzi się na posadzkach, podobnie jak płyta gresowa Contrail, w rozmiarze 598 x 598 mm (119, 93 za m2).

Kolekcja ze względu na swoją bardzo naturalną kolorystykę i surowe faktury dekoracji doskonale sprawdzi się w zestawieniu z innymi propozycjami Ceramiki Tubądzin, na przykład płytkami Cielo e Terra Polvere Mat, z kolekcji zaprojektowanej przez słynną polską projektantkę, Dorotę Koziara. Myśląc o aranżacji przestrzeni w otoczeniu kolekcji Contrail, warto mieć na uwadze drewniane lub kamienne dodatki oraz rośliny, które idealnie złagodzą surową strukturę kolekcji.

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 35 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120x240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2019 firma sprzedawała swoje produkty do 50 krajów.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowe konkursy dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.
Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.

Kontakt dla mediów:

Agata Grenda

rzeczniczka prasowa Grupy Tubądzin

tel. kom. + 48 608 558 405

agata.grenda@tubadzin.pl

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności