Tubądzin

08.05.2020

Płytki ścienne bez tajemnic z Ceramiką Tubądzin

  Trzecia część cyklu „Vademecum okładzin ceramicznych” to spojrzenie na goszczące w prawie każdym domu ścienne płytki ceramiczne, na ich rodzaje i kształty oraz praktyczne porady związane z ich montażem.

Znalezienie polskiego domu bez płytek ceramicznych byłoby zapewne nie lada wyzwaniem. Jeśli nie ma ich w kuchni, zapewne znajdą się w łazience – na ścianach, pod prysznicem, na posadzce. Wybór odpowiedniej płytki to decyzja najczęściej na lata, dlatego Polacy bardzo poważnie traktują tę inwestycję i wiele osób decyduje się na płytki najlepszej jakości, o ponadczasowym designie.

Krzysztof Kulig, product manager i ekspert Grupy Tubądzin, który przeprowadził szkolenia z ponad 5000 glazurników w Polsce i na świecie, zaprasza do lektury trzeciej części cyklu o okładzinach ceramicznych, w której przyjrzymy się rodzajom i montażowi płytek ceramicznych na ścianę. Z artykułu dowiesz się:
- czym różnią się płytki ścienne od tych stosowanych na posadzkach i jakie są różnice w ich montażu
- czym jest proces rektyfikacji płytki i dlaczego ma znaczenie przy fugowaniu
- o czym należy pamiętać montując płytki pod prysznicem i w pomieszczeniach narażonych na wilgoć
- co jest najważniejsze w wykańczaniu krawędzi płytek popularnym „jolly”, czyli szlifem krawędzi łączących się płytek pod kątem 45 stopni
- jakie rodzaje ściennych płytek występują obecnie na rynku – od cegiełek po wielki format i o czym należy pamiętać przy ich montażu
- jak wybrać najlepszą dekoracyjną listwę wykończeniową i co mieć na uwadze montując ją

Zapraszamy do lektury III części „Vademecum okładzin ceramicznych”: https://www.tubadzin.pl/vademecum-okladzin-ceramicznych

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 35 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120x240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2019 firma sprzedawała swoje produkty do 50 krajów.
Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowe konkursy dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.
Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.

Kontakt dla mediów:

Agata Grenda

rzeczniczka prasowa Grupy Tubądzin

tel. kom. + 48 608 558 405

agata.grenda@tubadzin.pl

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności