Posnania

10.10.2016

Polscy projektanci mody w Posnanii

Posnania zaoferuje klientom najbardziej kompleksowy zestaw marek modowych w Wielkopolsce. Są wśród nich zarówno znane marki międzynarodowe, jak również butiki polskich projektantów. Swoje pop-upy otworzą tu m.in.: Viola Śpiechowicz, Jarosław Ewart & Marta Kuszyńska oraz dzky. by Maciek Sieradzky.

Od kilku lat polscy projektanci zyskują coraz szersze zainteresowanie konsumentów. Ich dopracowane kolekcje oferowane w krótkich seriach odpowiadają na rosnącą potrzebę podkreślania własnej indywidualności. Sukces rynkowy odniosła już marka Bizuu, która będzie miała w Posnanii swój regularny salon. W centrum znajdą się nie tylko polskie marki o ugruntowanej pozycji i z szeroką grupą klientów, ale także projektanci, którzy dopiero budują swoją markę i chętnie korzystają z tzw. pop-upów, czyli umów krótkoterminowych. Ich obecność jest obustronnie korzystna.

Swój pierwszy butik w Polsce, w formie pop-upu otworzy w Posnanii projektantka Viola Śpiechowicz. – Wierzę w Posnanię i podoba mi się tutejsze nowatorskie podejście do zagospodarowania przestrzeni sprzedażowo-rozrywkowej. Do tej pory skupiałam się na sprzedaży internetowej i działaniach we własnym showroomie. Sprzedaję w multibrandowych butikach w Polsce i za granicą. Nie miałam ambicji posiadania własnych sklepów. Salon w Posnanii jest próbą poszerzenia kontaktu z moim odbiorcą, a format pop-up store daje mi możliwość podjęcia takiej próby, bez ponoszenia ryzyka wieloletnich umów – mówi Viola Śpiechowicz.Tworząc swoje kreacje projektantka czerpie z tradycji i bogactwa różnych kultur oraz przełamuje obowiązujące w modzie kanony. Klientom Posnanii zaoferuje garderobę, a także dodatki, takie jak szale, paski, torby oraz kolorowe kryształy, które są efektem jej współpracy z hutą kryształu Julia.

Kolejny pop-up należeć będzie do Macieja Sieradzkyego i jego marki dzky. oferującej codzienną modę dla odważnych i pewnych siebie kobiet i mężczyzn. Ten finalista programu „Project Runway” znany jest z ręcznie plecionych ubrań, które zwróciły uwagę top modelki Anji Rubik i projektanta Anthony’ego Vaccarello. W jego butiku dostępne będą ubrania uniwersalne, luźne, z wyrazistymi detalami. Dwójka absolwentów łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych: Marta Kuszyńska, która tworzy eleganckie kolekcje dla kobiet, oraz Jarosław Ewert, znany z ubrań oversize oraz geometrycznych kształtów wspólnie otworzą w Posnanii swój kolejny już salon.

Pop-upy budzą coraz większe zainteresowanie, zarówno ze strony marek, jak i konsumentów. Ich popularność rośnie, co potwierdzają m.in. dane z Wielkiej Brytanii, gdzie działa obecnie 10,000 sklepów tego typu, a cały segment wart 2,3 mld funtów rośnie w tempie 12,3% rocznie[1].

– Pop-up stores to coraz bardziej popularny segment handlu. W Apsys Polska utworzyliśmy nawet stanowisko specjalisty ds. najmu krótkoterminowego. Format ten jest szczególnie atrakcyjny dla marek młodych, budujących swoją pozycję rynkową, wizerunek i portfolio.Umożliwia im testowanie nowych linii produktów i nowych lokalizacji. Pop-upy budzą emocje wśród klientów, gdyż uatrakcyjniają ofertę centrum, oferują krótkie serie, w ograniczonym czasie i w miejscu, w którym do tej pory nie były obecne. W pop-upach można też spotkać samych projektantów. W ten sposób zapewniają oni klientom wrażenia unikalności i ekskluzywności – mówi Marek Błędowski, dyrektor  handlowy i członek zarządu Apsys Polska.

Centrum Posnania zostanie otwarte już 19 października br.

Kontakt dla mediów:

Joanna Stankiewicz, email: JStankiewicz@effectivepr.pl, tel. 605 106 740

Paulina Gadomska-Dzięcioł, email: pgadomska@effectivepr.pl, tel. 501 241 557

Effective Public Relations, tel. (022) 822 07 52

 

O Posnanii

Posnania to centrum handlowo-lifestylowe i największa inwestycja handlowa realizowana obecnie w Polsce i Europie Środkowej o wartości 1,2 mld zł. Jesienią 2016 r., na 100 tys. m2 nowoczesnej powierzchni handlowej kompleksową ofertę zaprezentuje 300 lokalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych marek, w tym 40 wielko i średnio powierzchniowych sklepów, 220 butików, 40 restauracji i kawiarni.

Posnanię wyróżni również ponadstandardowa obsługa klienta i liczne usługi oparte na nowych technologiach. Posnania jest pierwszym obiektem handlowym na świecie zaprezentowanym w technologii wirtualnej rzeczywistości (virtualreality).

Posnania posiada również prestiżowy certyfikat BREEAM Interim z oceną ,,verygood”, świadczący o energooszczędności obiektu i dbałości o środowisko. Budowie obiektu towarzyszy modernizacja okolicznych ulic. Koszt inwestycji w rozwój infrastruktury drogowej i uzbrojenie niezagospodarowanego dotąd terenu o powierzchni 60 hektarów sięgnie ponad 100 mln zł.

We wrześniu 2015 r. Posnania została uznana za jedną z najlepszych inwestycji handlowych w Europie i otrzymała prestiżową rekomendację organizatorów tegorocznej edycji konkursu „The European Property Awards” odbywającego się w Londynie.[1] Britain’s Pop-Up Retail Economy 2015: http://ee.co.uk/our-company/newsroom/2015/08/05/pop-up-retail-now-worth-2-3-billion-to-uk-economy-new-ee-and-cebr-report-revealshttp://ee.co.uk/our-company/newsroom/2015/08/05/pop-up-retail-now-worth-2-3-billion-to-uk-economy-new-ee-and-cebr-report-reveals

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności