Grecos

29.05.2019

Ponad pół tysiąca greckich plaż z Błękitną Flagą

556 plaż w Hiszpanii i 514 w Grecji znalazło się na liście Błękitnej Flagi 2019. Międzynarodowe oznaczenie trafia do miejsc, które spełniają ekologiczne kryteria. W zaktualizowanym właśnie zestawieniu znalazły się też 22 polskie plaże.

Jakość wody, zarządzanie uwzględniające naturalne otoczenie, edukacja dotycząca środowiska i bezpieczeństwo – to kryteria, na których podstawie oceniane są plaże, ale też mariny i jachty, w programie Błękitna Flaga. Zainicjowała go Fundacja Edukacji Środowiskowej (Foundation for Environmental Education). FEE z główną siedzibą w Kopenhadze zrzesza organizacje, które łączy cel promowania ekologii, ochrony środowiska oraz zrównoważonego rozwoju w miejscowościach nadmorskich. Międzynarodowe gremium, na podstawie ujednoliconych zasad, przyznaje Błękitną Flagę miejscom położonym nad morzami, choć niewielka część wyróżnień trafiła też do plaż przy jeziorach. W projekcie uczestniczą organizacje z państw całego świata.

Grecja umocniła się na drugim miejscu wśród krajów z największą liczbą wyróżnionych miejsc, zarówno licząc same plaże, jak i ujmując wszystkie Błękitne Flagi, z marinami i jachtami włącznie (odpowiednio 15 i 4). Najwięcej flag podkreślających ekologiczny charakter greckich kąpielisk zawiśnie w tym sezonie na Krecie – 115. Wśród wyróżnionych nie brakuje Elafonisi, jednej z najpiękniejszych plaż świata.

Jeszcze łatwiej znaleźć Błękitną Flagę na Chalkidiki. W regionie Półwyspu Chalcydyckiego wyróżnień jest 92. Tylko na Kassandrze, jednym z palców Chalkidiki (kształt półwyspu przypomina trójząb lub trzy palce), ponad 30 plaż spełniło ekologiczne kryteria.

-Chalkidiki jest wyjątkowe, w dużej mierze ze względu właśnie na plaże i oszałamiający kolor wody – potwierdza Barbara Kasztelan, marketing category manager w Grecosie – Widać to w opiniach klientów, np. z 4 naszych hoteli na Kassandrze. Widać też po efektach starań hotelarzy o to by najbliższe ich obiektom kąpieliska miały rozpoznawalną na całym świecie Błękitną Flagę. Co ważne, turyści zauważają, że takiego widoku długich piaszczystych plaż i lśniącej kolorami krystalicznej wody nie znajdzie się nigdzie indziej.

W Polsce najwięcej Błękitnych Flag jest w zachodniej części wybrzeża Bałtyku oraz w Trójmieście. Wszystkie miejsca, którym przyznano Błękitną Flagę na sezon 2019 można znaleźć na stronie projektu www.blueflag.global/

 

Grecos to wiodący touroperator specjalizujący się w organizacji wakacji w Grecji. Z jego usług skorzystało już ponad milion osób. Klienci Grecosa mogą wybierać spośród szerokiej oferty greckich destynacji oraz korzystać z unikalnych propozycji usług dodatkowych: Klubu Delfinki czy Klubu OPA! Wiedza, gwarancja bezpieczeństwa oraz profesjonalizm Grecosa zostały potwierdzone licznymi certyfikatami oraz nagrodami konsumenckimi. Grecos jest też zdobywcą prestiżowego tytułu Inspirującej Firmy przyznanego przez London Stock Exchange Group.

______

Kontakt dla mediów:

Adam Górczewski - Rzecznik Prasowy Grecosa

adam.gorczewski@grecos.pl

M: +48 608 55 44 68

T: +48 61 646 44 66

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności