Posnania

14.06.2016

Atrakcje na powitanie lata

Druga edycja Posnania Bike Parade odbędzie się już w najbliższą niedzielę 19 czerwca. Rozpocznie się punktualnie o godz. 11 na Golęcinie, skąd wszyscy uczestnicy przejadą na Plażę Miejską Rataje, gdzie odbędzie się koncert Ani Rusowicz oraz rodzinny piknik na powitanie lata. Dla pierwszych 1000 osób, które zarejestrują się na stronie www.posnaniabikeparade.pl lub na miejscu startu, czekają atrakcyjne pakiety startowe.

Posnania Bike Parade to kolorowe święto wszystkich rowerzystów, dla których rower jest wyrazem stylu życia. Już drugi rok z rzędu barwna parada przejedzie ulicami Poznania i zakończy się piknikiem na Plaży Miejskiej na poznańskich Ratajach. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Flower Power”, którym organizatorzy zachęcają do przygotowania wielobarwnych i interesujących stylizacji.

Rejestracja i atrakcje na początek

Na starcie imprezy wszyscy uczestnicy będą mogli odebrać pakiety startowe – plecaki rowerowe, bidony i odblaskowe opaski oraz uczestniczyć w zaplanowanych atrakcjach i pokazach. Jedną z aktywności jest pokaz akrobacji rowerowych w wykonaniu Jonasza Pakulskiego, który zaprezentuje profesjonalne widowisko rowerowe. Dodatkowo na starcie będzie można samemu wykonać kwiatowe ozdoby, zrobić pamiątkowe zdjęcie w fotobudce, a także posłuchać rozmowy z Bartoszem Bosackim – byłym reprezentantem Polski w piłkę nożną, który opowie o emocjach związanych z grą na najważniejszych turniejach reprezentacyjnych.

Dla najmłodszych uczestników czekają niespodzianki: darmowa wata cukrowa i popcorn oraz warsztaty z robienia kwiatowych bukietów z…balonów. Przed samym startem wszyscy uczestnicy wezmą udział we wspólnej rozgrzewce, a następnie ruszą w stronę mety. Imprezę poprowadzi znany i lubiany prezenter radiowy - Jankes.

Już od samego początku najciekawiej przebrane osoby będą mogły wziąć udział w konkursie fotograficznym. - Zachęcamy wszystkich rowerzystów do wystylizowania się w kwiatowe motywy, udekorowania swoich rowerów i przybycia na start imprezy – mówi Agnieszka Juszkis, dyrektor marketingu. - Pragniemy, by barwny korowód przykuł uwagę wszystkich mieszkańców miasta i całej Polski – dodaje. Osoby w najbardziej kolorowych stylizacjach będą mogły wygrać stylowy rower, bony upominkowe oraz drobne akcesoria rowerowe.

Nowa trasa

Tegoroczna parada przejedzie najbardziej malowniczymi miejskimi parkami. Z Golęcina uczestnicy pojadą przez Park Sołacki, następnie Park Wodziczki i Cytadelę. Następnie ulicami Szelągowską, Garbary i Estkowskiego, gdzie odbije na Wartostradę. Stamtąd wzdłuż rzeki dojedzie aż do mostu Królowej Jadwigi, a dalej na Plażę Miejską Rataje. Przejazd będzie zabezpieczony przez służby bezpieczeństwa i nie będzie powodował większych utrudnień w ruchu – wszystkie skrzyżowania będą otwierane zaraz po przejeździe ostatniego uczestnika parady.

Na mecie na uczestników imprezy będą czekać kolejne atrakcje: znakowanie rowerów, rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszą stylizację oraz koncert Ani Rusowicz. Na miejscu będzie dostępna również strefa chillout’u.

Posnania docenia rowerzystów

Już od października Posnania będzie jednym z najbardziej przyjaznych miejsc dla rowerzystów w mieście. Wokół obiektu powstanie ponad 6 km, parkingi rowerowe, planowana jest też stacja rowerów miejskich, natomiast w samym Centrum znajdą się szatnie i natryski dla rowerzystów, a nawet samoobsługowe punkty serwisowe. – Chcemy promować jazdę na rowerze nie tylko jako jeden z środków transportu, ale przede wszystkim jako sposób spędzania czasu – mówi Marek Kaszewski, dyrektor Centrum.

Kontakt dla mediów:

Filip Gruszczyński

rzecznik prasowy

Centrum Posnania

email: filip.gruszczynski@v5group.pl

mobile: +48 519 842 330

O Posnanii

Posnania to centrum handlowo-lifestylowe i największa inwestycja handlowa realizowana obecnie w Polsce i Europie Środkowej o wartości 1,2 mld zł. Jesienią 2016 r., na 100 tys. m2 nowoczesnej powierzchni handlowej kompleksową ofertę zaprezentuje 300 lokalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych marek, w tym 40 wielko i średnio powierzchniowych sklepów, 220 butików, 40 restauracji i kawiarni.

Posnanię wyróżni również ponadstandardowa obsługa klienta i liczne usługi oparte na nowych technologiach. Posnania jest pierwszym obiektem handlowym na świecie zaprezentowanym w technologii wirtualnej rzeczywistości (virtual reality).

Posnania posiada również prestiżowy certyfikat BREEAM Interim z oceną ,,very good”, świadczący o energooszczędności obiektu i dbałości o środowisko. Budowie obiektu towarzyszy modernizacja okolicznych ulic. Koszt inwestycji w rozwój infrastruktury drogowej i uzbrojenie niezagospodarowanego dotąd terenu o powierzchni 60 hektarów sięgnie ponad 100 mln zł.

We wrześniu br. Posnania została uznana za jedną z najlepszych inwestycji handlowych w Europie i otrzymała prestiżową rekomendację organizatorów tegorocznej edycji konkursu „The European Property Awards” odbywającego się w Londynie.

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności