Tubądzin

20.05.2020

Przedstawiciele pięciu krajów finalistami I etapu Tubądzin Design Awards

  Międzynarodowe jury wyłoniło zwycięzców pierwszego etapu III edycji konkursu Tubądzin Design Awards. Są nimi architekci, projektanci i studenci z Polski, Rosji, Ukrainy, Mołdawii
i Kazachstanu.

Tubądzin Design Awards to jeden z najbardziej cenionych konkursów dla architektów w Polsce. 10 stycznia ruszyła kolejna, trzecia już edycja wydarzenia, na które czekają architekci
i projektanci z Polski i zagranicy. Do tej pory, od początku istnienia imprezy, zgłoszono do udziału w konkursie projekty z ponad 40 krajów. W tym tak egzotycznych dla europejskiej tradycji architektonicznej jak Bangladesz, Irak czy Indie.

18 maja międzynarodowe jury, pod przewodnictwem Borisa Kudlički, scenografa i projektanta wnętrz, uznanego na całym świecie, wybrało laureatów I pierwszego etapu w trzech kategoriach: Everyday Design, Unlimited Architecture i Young Power.

Grupa Tubądzin, organizator konkursu, jest świadoma, że projektowanie to nie tylko tworzenie ładnych i funkcjonalnych przedmiotów czy wnętrz, ale też kreowanie dobrostanu użytkowników, uwzględniające potrzeby środowiska oraz jakość życia przyszłych pokoleń. Obecnie warunki naszego życia zmieniły się w związku z pandemią COVID-19 i o wiele więcej przebywamy w przestrzeniach zamkniętych, których funkcje muszą być dostosowane do zmieniających się potrzeb. Dlatego przedstawiciele jury szukali prac, w których uważne podejście autorów do haseł przewodnich tegorocznego konkursu: #nature, #future
i #freedom,
uwzględniało również „postpandemiczne” możliwości realizacji projektów oraz nowe potrzeby przyszłych użytkowników.

Nasz konkurs zdobył uznanie w ponad 40 krajach, nieustannie poszerzamy sieć kontaktów w branży architektury i projektowania, poprzez dzielenie się wiedzą i wymianą doświadczeń w ramach wydarzeń organizowanych przez Tubądzin. Obecna sytuacja związana z koronawirusem nie osłabiła popularności Tubądzin Design Awards wśród zagranicznych biur architektonicznych i studentów kierunków związanych z projektowaniem – w pierwszym etapie wpłynęło 218 prac z całego świata. W nadesłanych pracach widać, jak izolacja społeczna, konieczność łączenia funkcji przestrzeni prywatnych z publicznymi, potrzeba znalezienia azylu w zatłoczonych pomieszczeniach wpłynęła na kreatywność autorów nadsyłanych projektów. W swoich projektach architekci szukali odpowiedzi m.in. na pytania o nowe funkcje przestrzeni biurowych, nowe możliwości inwestycyjne dopasowane do czasów po pandemii, nową funkcjonalność przestrzeni prywatnych– mówi Ewa Kryszkiewicz, Development and Cooperation with Architect Manager w Grupie Tubądzin, pomysłodawczyni konkursu.

W kategorii Everyday Design zwyciężył Vadim Crasnojon z Republiki Mołdawii. Płytki, które wykorzystał do projektu niezwykłej łazienki to wielkoformatowe gresy Monolith, z kolekcji Grand Cave.

Drugie i trzecie miejsce przypadło dwóm projektom architektki z Federacji Rosyjskiej, Oldze Lupandinie.

W kategorii Young Power, przeznaczonej dla studentów kierunków związanych z projektowanie, pierwsze miejsce przypadło Mateuszowi Persanowskiemu z Polski, za pracę z wykorzystaniem wielkoformatowego gresu Terrazzo, z kolekcji Grand Beauty, autorstwa Macieja Zienia.

Drugie miejsce w kategorii Young Power otrzymała Aleksandra Malevich, także reprezentująca Polskę, a trzecie Diana Crestian z Republiki Mołdawii.

I wreszcie kategoria Unlimited Architecture, w której autorzy mieli wolną rękę w ukazaniu nieograniczonych możliwości designu. Zwycięzcą pierwszego etapu jest Natalia Lityagina z Kazachstanu, za projekt przestrzeni restauracyjnej, w której wysublimowany przepych łączy się z surowością szarej płyty Monolith, z kolekcji Aulla i łagodnością drewna.

Drugie miejsce w kategorii Unlimited Architecture zajął Adam Żarczyński z Polski, a trzecie Valerii Kuznetsov, reprezentujący Ukrainę.

W drugim etapie konkursu prace będzie można zgłaszać, w tych samych kategoriach, w terminie od 1 maja do 31 lipca 2020 r. Szczegóły konkursu można znaleźć na stronie: www.tubadzin.pl/design a regulamin konkursu pod adresem:https://www.tubadzin.pl/design/pl/REGULAMIN.pdf

Zwycięzcy poszczególnych etapów zawalczą o nagrodę główną, którą wybiorą sami: wyjazd do Abu Dhabi lub do Islandii.

Dodatkowo, od 20 maja do 20 sierpnia przesyłać będzie można projekty w nowej kategorii Future NOW. Jury wybierze najlepsze prace odzwierciedlające, przewidujące czy przewidujące potrzeby i rozwiązania dla przyszłych pokoleń, możliwe do wdrożenia już dzisiaj. Regulamin dla tej kategorii znaleźć można na stronie:https://www.tubadzin.pl/design/pl/futurenow.php

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 35 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120x240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2019 firma sprzedawała swoje produkty do 50 krajów.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowe konkursy dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.

Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.

Kontakt dla mediów:

Agata Grenda

rzeczniczka prasowa Grupy Tubądzin

tel. kom. + 48 608 558 405

agata.grenda@tubadzin.pl

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności