Komputronik

28.10.2019

Przygotuj się na jesień i odetchnij od smogu!

Od kilku lat w sezonie grzewczym robi się głośno na temat smogu. Nie jest to jednak problem wyłącznie sezonowy. Już dawno wykazano zgubny wpływ zanieczyszczonego powietrza na zdrowie. Co zrobić by zadbać o swoje zdrowie i swoich bliskich?

Mieszkańcy dużych miast i innych rejonów z wysokim poziomem zanieczyszczenia powietrza, są narażeni na rozwój depresji i innych zaburzeń psychicznych - twierdzą autorzy przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych badań opublikowanych w raporcie PLOS Biology

Każdego roku pogarszające się warunki atmosferyczne przyczyniają się do śmierci ponad siedmiu milionów osób na całym świecie. U mieszkańców obszarów o najgorszej jakości powietrza, cztery razy częściej diagnozowane są choroby dwubiegunowe niż u osób, które nie są narażone na smog w takim stopniu, jak mieszkańcy dużych miast. Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia zanieczyszczone powietrze w 30% odpowiada za powstawanie nowotworów i zostało uznane za najpoważniejsze zagrożenie dla zdrowia publicznego.

Smog – samo zło

Jakie są najpoważniejsze konsekwencje wdychania zanieczyszczonego powietrza? Nawet krótkotrwały kontakt ze smogiem może spowodować u zdrowej osoby stany zapalne, podrażnienie spojówek, przemijające stany zapalne płuc, złe samopoczucie i zmęczenie czy spadek tolerancji wysiłku. U osób chorujących na astmę czy przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (POChP) może dojść do zaostrzenia stanów chorobowych, często ze skutkiem śmiertelnym. Wieloletni kontakt z zanieczyszczeniami powietrza może być przyczyną nowotworów złośliwych, takich jak: rak płuc, zatok, nerek oraz nowotwory jamy ustnej, gardła, krtani i przełyku.

Czy da się przeciwdziałać smogowi i ograniczyć jego skutki? Z pomocą przychodzi nowa technologia, która poprawia jakość powietrza. Nawilżacze i oczyszczacze powietrza oraz odkurzacze filtrujące to najpopularniejsze rozwiązania, z których można skorzystać by poprawić jakość życia. Zakup sprzętu i jego późniejsza eksploatacja nie są dużym wydatkiem. Gdzie szukać sprzętu? Komputronik przygotował dla swoich klientów specjalną sekcję Odetchnij od Smogu, w której można znaleźć szeroki wybór oczyszczaczy i nawilżaczy powietrza, które pomogą zniwelować szkodliwe działanie smogu. Pełną ofertę oraz porady dotyczące sprzętu można znaleźć na dedykowanej stronie .

Eko Radar

Komputronik przygotował także specjalną kampanię „Dla tych, którzy naturalnie chcą zyskać”. W ten sposób chce zwrócić uwagę na proekologiczne postawy w codziennym korzystaniu ze sprzętu elektronicznego.

Wiemy jak ważne jest dbanie o środowisko, dlatego chcemy zainteresować naszych klientów tematem ekologii i przekonać ich, że wiele produktów elektronicznych jest przyjaznych dla środowiska lub można je używać w ekologiczny sposób. Zdajemy sobie sprawę, że w obecnych czasach ciężko wyobrazić sobie życie bez technologii, ale możemy nauczyć się wykorzystywać ją proekologicznie i do tego chcemy zachęcić naszych klientów. Przygotowaliśmy dla nich szereg ekorad, które pozwolą świadomie i ekologicznie korzystać ze sprzętu. To czasami najprostsze czynności, np. wyłączanie listwy zabezpieczającej, korzystanie z baterii w laptopach, filtrowanie wody czy wybieranie produktów klasy A++ - mówi Karolina Pietz Drapińska, dyrektor Marketingu i PR Grupy Komputronik

 

Kontakt dla mediów:

Filip Gruszczyński

PR Manager

email: filip.gruszczynski@komputronik.pl

tel. +48 519 842 330

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności