Posnania

20.04.2018

Przyjdź i poznaj Ptaki Poznania! Posnania angażuje się w Ptasi Ogród w Nowym ZOO

Kowalik, rudzik, krogulec czy kwiczoł – to nietypowi sąsiedzi, których można spotkać w przestrzeni miasta. Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi Posnania zaprasza inaugurację wystawy „Ptaki Poznania” oraz na warsztaty artystyczne i edukacyjne prowadzone przez pracowników poznańskiego ZOO.

W sobotę 21 kwietnia zainaugurowana zostanie nowa wystawa plenerowa w Galerii Artystów, na Alei Komedy. Tym razem będzie można zobaczyć barwne fotografie ptaków, które na co dzień żyją w przestrzeni miasta. – Cykl zdjęć prezentuje 22 gatunki ptaków, które zasiedlają Poznań. Autor fotografii – Paweł Kowalczyk, uchwycił bohaterów wystawy w niecodziennych sytuacjach i w nietypowych dla nich miejscach: wśród miejskiego zgiełku czy na osiedlowym balkonie – mówi Agnieszka Juszkis, dyrektorka marketingu Posnanii. – Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy z tego, ile gatunków ptaków żyje w mieście i jak łatwo możemy zorganizować dla całej rodziny mikro-wyprawę w głąb miejskiego lasu, dlatego zachęcamy wszystkich do obejrzenia wystawy „Ptaki Poznania” – dodaje.

Opowieści Ptasiej Treści

W sobotnie popołudnie Posnanię opanują ptaki. W Forum odbędą się warsztaty edukacyjne, w trakcie których pracownicy Nowego ZOO w Poznaniu opowiedzą o życiu ptaków w mieście. Wszyscy uczestnicy nauczą się rozpoznawać gatunki ptaków i udzielać im pierwszej pomocy, a także poznają zasady ich dokarmiania. Jedną z atrakcji będzie ptasie radio – zajęcia rozpoznawania odgłosów ptaków występujących w najbliższym otoczeniu. – Naszą misją jest nie tylko ochrona zwierząt i opieka nad nimi, ale przede wszystkim edukacja. Zawsze staramy się, żeby nasze warsztaty nie tylko kształtowały właściwe postawy wobec zwierząt i przyrody, ale też by były doskonałą zabawą dla całych rodzin – mówi Małgorzata Chodyła, rzeczniczka Ogrodu Zoologicznego.

Najmłodsi będą mogli spróbować swoich sił w układaniu ptasich puzzli oraz w malowaniu drewnianych, ptasich figurek i kolorowanek, a każdy uczestnik będzie mógł stworzyć pamiątkowego pin-a. – Bardzo się cieszę, że po raz kolejny możemy zaprosić rodziny z dziećmi na wydarzenie, które nie tylko gwarantuje doskonałą zabawę, ale też edukuje. Widzimy jak ważną rolę w życiu mieszkańców Poznania odgrywa Nowe ZOO, dlatego zdecydowaliśmy się wesprzeć tą instytucję i stworzymy na terenie Ogrodu Zoologicznego Ptasi Ogród, z którego będą mogli korzystać wszyscy odwiedzający – mówi Agnieszka Juszkis.

Galeria Artystów

Galeria Artystów na Alei Komedy to całoroczna, zewnętrzna przestrzeń wystawiennicza na której prezentowane są wyjątkowe wystawy. Pierwszą były zdjęcia z sesji IN POSNANIA autorstwa Szymona Brodziaka – światowej sławy fotografa, specjalizującego się w niekonwencjonalnych czarno-białych kampaniach reklamowych. Kolejną ekspozycją były historyczne zdjęcia poznańskich neonów, której towarzyszyło odsłonięcie nowego neonu. W ostatnich miesiącach można było w niej podziwiać najlepsze prace konkursu „Inspiruje mnie Frida”, który towarzyszył wystawie „Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski Kontekst”.

Więcej informacji na stronie www.posnania.eu.

Kontakt dla mediów:

Filip Gruszczyński

Rzecznik Prasowy

Posnania

#all about lifestyle

email: filip.gruszczynski@v5group.pl

tel. +48 519 842 330

 

O Posnanii

Posnania to nowoczesne miejsce, które łączy funkcje zakupowe, usługowe, rekreacyjne i rozrywkowe. Szeroka oferta prezentowana na 100 tys. m2 nowoczesnej powierzchni obejmuje 300 marek lokalnych i globalnych, w tym modę, usługi, restauracje i kawiarnie, multiplex, klub bilardowy i kręgielnię, fitness z basenem oraz place zabaw dla dzieci.

 

#all about lifestyle podkreśla unikatowy charakter Posnanii jako miejsca stawiającego na lifestyle, w którym można spędzić swój wolny czas, popracować czy poznać najnowsze trendy w modzie i kulturze.

 

Posnanię wyróżnia nowoczesna architektura, design oraz instalacje artystyczne, ponadstandardowa obsługa klientów oraz usługi oparte na technologiach i multimediach, które razem składają się na unikalny „customer experience”. 

 

Posnania została wielokrotnie nagrodzona w międzynarodowych konkursach branżowych. Ostatnim wyróżnieniem są nagrody PRCH Retail Awards 2017 w kategoriach: „najlepsze nowe centrum handlowe roku” oraz „kampania otwarcia centrum handlowego roku”, a także dwie złote statuetki ICSC Solal Marketing Awards 2017. Wcześniej Posnania zdobyła wyróżnienia European Property Awards 2015 w kategorii Retail Development of the Year, w konkursie CIJ Awards 2016 w kategorii Best Retail Development & Developer of the Year oraz w CEE Investment & Green Building Awards 2016 w kategorii Retail Project of the Year. Posnania została również doceniona przez jury konkursu CEE Retail Awards 2016, w którym zdobyła tytuł zwycięzcy w kategorii Retail Project of the Year.

 

Posnania jest jednym z dwudziestu czterech obiektów handlowych w kraju zarządzanym przez Apsys Polska – wiodącego operatora branży w Polsce i we Francji.

 

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności